Skocz do zawartości

Kod błędu, INPA, Check Engine, Diagnoza, Rozkodowanie błędów


charlesw

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam w mojej Bmce sa następujące błedy .

2AAC -Vairable intake system 2 ,Self diagnosis rozsypana byłA Duża disa ktora została wymieniona na nową a bład sie nadal pojawia,po wymianie disy trzeba ja jakoś przyuczyć czy nie z disy tylko ten bład a przed wymiana pokazywało jeszcze 2AA9 no ale teraz tylko ten 2AAC.


2F0D-Radiator blind,Activaction,(GLF) najlepsze jest to ze wogóle w N52 żaluzi nie mam i nie miałem jak sie ciepło zaczeło robic bład sie pokazal i nie idzie go usunąć


czasami pokze sie taki bład 2A87 exhaust vanos mechanism.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy pomoże, ale w wersji E90 N52B25, przy wymianie obydwu DIS nie było potrzeby zdjęcia kolektora ssącego :norty:

Również miałem błąd 2AAC, lecz wymieniłem obydwie, dużą i małą DIS'e, i to duża miała ogromny luz na własnej osi, trzeba wyjąć i zobaczyć, czy żadna z DIS nie ma luzow oraz, czy małej nie zalewa olej, który idzie przez odme :norty:

Błąd 2A87 exhaust vanos mechanism, dotyczy Vanosa po stronie wydechowej, nie jestem na 100% przekonany, ale możliwe że elektrozawor VANOS się przybrudzil i wywala błąd, jak się mylę, niech ktoś mnie poprawi :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam problem z moim BMW e92 z silnikiem N52b30. Mianowicie problem polega na tym że auto posiada ciągle dwa błędy 2A98 oraz 2A99, czytałem że przyczyną mogą być elektrozawory Vanosa, czyszczenie ich nie pomogło, wymiana na drugie sprawne również nie pomogła, zamieniałem też miejscami elektrozawory jak i również czujniki wałka rozrządu co tez nic nie dało, błędy wciąż powracają. Po wykasowaniu błędów i odpaleniu auta błędy na biegu jałowym nie powracają dopiero po wciśnięciu gazu odrazu wyskakuja te dwa błędy.

Poniżej daje zdjęcia z inpy:


Praca na biegu jałowym

http://i67.tinypic.com/s6rmrl.jpg

http://i66.tinypic.com/29pp1c4.jpg

Po krótkim przygazowaniu do 2tys.obr.

http://i68.tinypic.com/29xupok.jpg

Po kolejnym małym przygazowaniu do 2tys. obr.

W tym momencie pojawiają się juz wyżej wymienione błędy.

http://i65.tinypic.com/qn2uki.jpg

Ostatnie przygazowanie

http://i68.tinypic.com/2n249kx.jpg


Dodam że auto normalnie jeździ, jedynie na biegu jałowym występują drgania silnika. Nie wiem juz gdzie szukać przyczyny dlatego kieruje sie do was, może ktoś z was miał z tym do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich! Poproszę o pomoc. E39 M54B25 zmulone na maksa... Na początku błąd czujnika dolotowego vanos. Wymiana. Ten sam błąd był przez chwilę po czym wskoczył błąd czujnika wylotowe (wcześniej takiego nie było). Wieszcz i wróżbita w warsztacie stwierdził że vanosy do regeneracji. (Nie twierdze że nie.A może drugi czujnik wyzional ducha? ) Kolega podpiął mnie pod kompa. Mam jakieś dane których nie potrafię zinterpretować. W miarę możliwości proszę o pomoc. Dziękuję.


20180623_005610.jpg


20180623_005536.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

e90, n43 318i (2007)


kody błędów:

1) 29F3

kraftstoffdrucksensor, elektrisch

elektrish, kurzshluss nach plus

fehler momentan vorhanden, obd-entprellt

fehler verursacht kein aufleuchten der warnlampe


Czujnik ciśnienia paliwa, elektryczny

zwarcie na dodatnią

Obecnie istnieją błędy, UG-debounced

Błąd nie powoduje zapalenia się lampki ostrzegawczej


2) 2D0f

luftmassenmesser, signal

kein passendes fehlersymptopm

testbedingungen erfullt

fehler momentan nicht vorhanden

fehler wuerde das aufleuchten der warnlampe, verursachen


Miernik masy powietrza, sygnał

brak pasującego objawu błędu

spełnione warunki testu

błąd obecnie niedostępny

błąd powoduje zapalenie się lampki ostrzegawczej


Ktoś się spotkał z problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

325i 2005 N52B25

Zainstalowałem wreszcie INPA'ę i znalazłem błąd 2AAB .

Czy dobrze rozumiem że dotyczy pierwszej(małej) DISA'y - tej z wierzchu ?

Rozumiem że powinienem więc najpierw zajrzeć do niej i sprawdzić sztywność klapki na osi i ewentualny olej wewnątrz .

Jednak podobno sterownik nie dostaje sygnału zwrotnego o skutecznym otwarciu , więc błąd może być wywołany przez zalany olejem serwomotor lub awarię sterownika .

Czy więc sterowniki są oddzielne do dwóch DISA czy jest jeden i gdzie się znajduje ? (i jak się nazywa by go ewentualnie szukać w używkach ?) .


czy ktoś na forum oferuje regenerowane DISA'y z gwarancją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem błąd 2AAC, dotyczył duzej DISA, miała luz na osi i nie domykala sie całkowicie. DISA jest dostępna w ASO i i tam dokonaj ewentualnej transakcji, wszystkie zamienniki odpuść, a tym bardziej regenerację bo szkoda czasu i pieniędzy BMW nie lubi zamienników i tego się trzymaj, koszt jednej to ok 1050 zł w ASO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!


Ostatnio podczas jazdy wyskoczyla mi żółta ikonka silnika (nic zauważalnego się przy tym nie stało). Odczytałem błędy. Proszę o komenatrz do nich.


MOTOR

4CAE

4A74

4A79

4501

4D03


CAS

A125

A10A

A112

A116

A117


FRM

A8AC


JBBF

A6D1


KOMBI

A559

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Posiadam BMW e90 320d i ostatnio niestety wyskoczyło mi kilka błędów o których. Je mam pojęcia co oznaczają . Z góry dziękuje za odpowiedz


41f7- lambda probe signal virtual mass

P2251-lambdasonde virtuelle Masse sreuerkreis bank 1,vor katalizator

41E7-lambda probe signal pump flow

P2237-lambdasonde pumpstromleitung steuerkreis bank 1

4276-lambda probe,heating

4A18-generator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te bledy to mogles zbierac przez 5 lat... trzeba bylo skasowac i zobaczyc ktore zostaly.

a komentarz do bledow znajdziesz w sofcie ktorym diagnozowales.

 

Zapomniałem napisać, że kasowałem i po przejechaniu 100 km właśnie odczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam wszystkich . Posiadam BMW e90 320d i ostatnio niestety wyskoczyło mi kilka błędów o których. Je mam pojęcia co oznaczają . Z góry dziękuje za odpowiedz


41f7- lambda probe signal virtual mass

P2251-lambdasonde virtuelle Masse sreuerkreis bank 1,vor katalizator

41E7-lambda probe signal pump flow

P2237-lambdasonde pumpstromleitung steuerkreis bank 1

4276-lambda probe,heating

4A18-generator

Sprawdź kabel i wtyczkę sondy lambda czy nie są uszkodzone.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam panowie od tyg. mecza moje autko bledu w cas niewiem co jest grane co jakis czas inpa pokazuje bledy i to za kazdym razem inne dzis np. wywalilo 9906 w necie nic nie moge znalesc na ten temat. w dme tez cos wywala cos z kilometrami tempomat sam tez sie rozlacza w trakcie jazdy blendu z nieg niema pomurzcie jakos bo mi rece opadaja pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ma e90 320 bezyna po wykasowani błeduw jakieś 2 miescace temu wyskoczyły mi nowe w INPIE

1 to 2EFE CDKMLE - engine blower wiem ze to wetylator sprawdzałem na krótko go uruchamiłem ale urwany kabel od modułu wiec postanowiłem kupić taki sam ale

2 2F17 CDKMTOEL - Forced switched EGS tu nie wiem gdzie szukać czy to olej w skrzyni?? do wymiany Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A to nie będzie czujnik poziomu oleju ten w misce? Według mnie to 2F17 to DME: Engine oil temperature, at times too high. Skąd brałeś swój opis usterki?


Polecam te stronkę do dekodowania błędów. Dopasowane opisy do konkretnych modułów.

http://bmwfault.codes/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.