Skocz do zawartości

E90 felgi ET


Słowik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...

Troszkę odgrzewam temat ponieważ kupiłem felgi, no i właściwie to nie wiem czy ładnie się spasują czy dokupić dystanse i jaki rozmiar opon dobrać. Chciałbym, żeby koła nie były tak schowane jak standardowe 16".

Samochód to E90 pre LCI 320d

 

Wszystkie felgi o rozmiarze: 8x18" ET45.

 

Dzięki.

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Et 20 pewnie wejdzie, ale ja na twoim miejscu szukałbym czegoś w przedziale 25 - 37.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chłopaki powiedzcie mi jakie rozmiary 17' mogę założyć na zimę do mojej e90? Planuje zakupić 17' et 20x 8.0 czy będą dobrze wyglądać i pasować?

8J przy et20 wejdzie i będzie fajnie wyglądać ja mam letnie z przodu 18x 8J i et 42 to strasznie się chowają i nie wygląda to dobrze poza tym odległość felgi od amora jakieś 7mm ;/

Sprzedam :

- ręczny M-pakiet BMW e9x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukalem wszystko na temat stalowek do e90/91 i dalej mam dylemat miedzy:

 

-felga 16 szer 7cali et 20 z e60

-felga 16 szer 7cali et 34 (dedykowane do e90/91)

 

Docelowo opona bedzie 205/55/16

 

Mam m pakiet i sportowe dostosowanie podwiozia. Auto siedzi bardzo nisko i mam obawy, czy et20 niebedzie z przodu za "ciasno" siedziec i dodatkowo obijac mi lakieru spod kol zima ?

 

Doradzcie cos :) porownujac do moich obecnych felg m pakietowych w kalkulatorze stalowka:

przy ET20 bedzie cofnieta 1-2 mm <

przy ET34 bedzie cofnieta 13-15mm (przod-tyl albo na odwrot)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukalem wszystko na temat stalowek do e90/91 i dalej mam dylemat miedzy:

 

-felga 16 szer 7cali et 20 z e60

-felga 16 szer 7cali et 34 (dedykowane do e90/91)

 

Docelowo opona bedzie 205/55/16

 

Mam m pakiet i sportowe dostosowanie podwiozia. Auto siedzi bardzo nisko i mam obawy, czy et20 niebedzie z przodu za "ciasno" siedziec i dodatkowo obijac mi lakieru spod kol zima ?

 

Doradzcie cos :) porownujac do moich obecnych felg m pakietowych w kalkulatorze stalowka:

przy ET20 bedzie cofnieta 1-2 mm <

przy ET34 bedzie cofnieta 13-15mm (przod-tyl albo na odwrot)

 

et 20 z e60 będzie ładnie wyglądać i nic nie bedzie obcierać , z kolei e34 tak jak mówisz będzie bezpieczniejsze na zimę bo ten syf z pod kół nie będzie leciał tak na lakier jak w przypadku wersji z et20

Sprzedam :

- ręczny M-pakiet BMW e9x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i zakupione na zime 16 stalowe z bmw e60 (et 20 7 cali)

 

Probowalem na szybko zalozyc na tyl juz felge z opona i fajnie siedzi ( w sumie tak samo jak oryginalne M pakietowe felgi na oponie 255 tyl i et 37 tyl)

Przod sprawdzalem wczesniej sama felga bez opony i tez powinno by git ( jeszcze stestuje jak bedzie troche wolnego (oryginalne M pakiet na przod ma et34 i mam kapcia 225 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zakupione na zime 16 stalowe z bmw e60 (et 20 7 cali)

 

Probowalem na szybko zalozyc na tyl juz felge z opona i fajnie siedzi ( w sumie tak samo jak oryginalne M pakietowe felgi na oponie 255 tyl i et 37 tyl)

Przod sprawdzalem wczesniej sama felga bez opony i tez powinno by git ( jeszcze stestuje jak bedzie troche wolnego (oryginalne M pakiet na przod ma et34 i mam kapcia 225 )

 

Jeszcze dystans 15 mm na tyle i bedzie cud malina :)

v40 -> s60 -> s40 -> s60 -> wrx -> e90 ->A6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Podobny temat wiec zapytam... na lato 225/45/r17 i przesiadlem sie wlasnie na zimowki 205/55/r16 roznica w komforcie jest dla mnie znaczaca ale auto trzyma sie troche gorzej na zakretach+gorszy wyglad.

 

Pytanie do Was czy mozna zalozyc 225/55/r17 do E90 czy ktos tak praktykuje? Chcialbym jednak miec ten komfort wyzszy na 45 jest twardo, w serwisie jedna e90 widzialem na 225/50/r17 ewentualnie taki tez wchodzi w gre, wszelkie opinie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Koledzy czy felgi 17" 7.5J ET20 podejdą do E90?

Wiem, że Et jest odpowiednie chodzi mi bardziej o szerokość 7,5?

Na szerokość felg 7,5 opony 225 będą odpowiednie?

I jak to jest z otworem centrującym, jaki powinien być w E90?

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy,

 

Zakupiłem felgi 17x8 cali ET20.

Przeczytałem cały ten wątek i zastanawiam się czy zakładać na przód opony 225. Pytanie do Was czy komputer zaakceptuje różnicę w średnicy kół tył-przód? Jakbym założył na przód 215/45 a na tył 225/45 i zresetował czujnik to będzie ok czy będzie "krzyczał"?

Ewentualnie wersja 215/45 i 245/40 (wtedy różnica w średnicy koła to tylko 2mm) ale to już całkowicie dziwna kombinacja ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym założył na przód 215/45 a na tył 225/45 i zresetował czujnik to będzie ok czy będzie "krzyczał"?

 

Po co 215/45? Zaloz 225/45R17 tak jak powinno byc.

 

Bedziesz mial delikatna roznice srednic na osiach, wiec moze byc problem. Europejskie E90 czujnikow nie ma, odczytuje sobie predkosc obrotowa kol na osiach i na tej podstawie wie, ze srednica kol sie zmienila (gdy brakuje powietrza).

 

Ewentualnie wersja 215/45 i 245/40 (wtedy różnica w średnicy koła to tylko 2mm) ale to już całkowicie dziwna kombinacja ;-)

 

Z tymi felgami, nie ma to kompletnie sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję USA ale chyba też czyta z prędkości obrotowej kół. Bo jak zmieniłem opony (nie zwróciłem uwagi u wulkanizatora czy jest czujnik) to się aktywowało ostrzeżenie. Mimo, że oponki napompowane elegancko. Po prostu nowa opona miała minimalnie inną średnicę.

 

Może i racja, lepiej standardowy rozmiar. Tylko oby nie otarły mi nadkola z przodu :-(

Poza tym 4 takie same opony mają jeszcze jeden plus. Przy bieżniku asymetrycznym można dowolnie zamieniać przód/tył i lewa/prawa co pozwala uniknąć ząbkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto mi powie jaki to jest wzór felg? bo w katalogu nie moge znaleźć cos podobnego do Styling 260 jednak to nie to samo...

http://www.zen104526.zen.co.uk/320d/320dfront.jpg

tam ktoś o nich pisał ale niestety nie podał wzoru.

http://www.bmw.com/com/en/_common/shared/img/id_moduls.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.