Skocz do zawartości

E90 felgi ET


Słowik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadm felgi 18" model chyba 162 ze standardowym ogumieniem 225/40/18 przód i 255/35/18 tył. Muszę wymienić w nich opony i zastanawiam się czy nie mógłbym założyć na wszystkie 4 koła 225/40/18? Tam sa różne szerokości felgi 8 i 8,5 chyba. Da się zrobić coś takiego? Czy lepiej pozostać przy oryginalnych rozmiarach?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Założyć 225 na 8,5 da rade, tylko czy jest sens ?

 

Ja bym został przy takim rozmiarze jak masz, ewentualnie 4x 235/40

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na swoje zapytanie chyba zdalazłem odpowiedz ale wolę się upewnić . Dostałem takie dane od właściciela felg : Felgi bmw z oponami pochodzą od bmw 5 e60

z roku 2005,

szerokość felg 7,5j,

rozstaw śrub 5 x 120,

odsadzenie felgi et 20,

opony 225/50/17 ,

czujniki ciśnienia , czy takie felgi normalnie wejdą i nie będą obcierać do mojego e91 2006 rok?

 

Powinno być dobrze, użyj kalkulatora ET i zmierz ile masz jeszcze zapasu w mm do nadkola. Na YT znajdziesz filmiki jak to zrobić, ogólnie przykładasz deseczkę do rantu felgi (przez środek, jakbyś średnicę odmierzał) i zmierz miarką ile masz zapasu. Sprawdź dane obecnej felgi i felgi, którą chcesz wstawić. Tak jest najlepiej. Ja Ci mogę napisać, że Ci wejdzie, ale lepiej to jeszcze sprawdź;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No nie tak spokojnie. Masz fajne fele i dedykowane opony do nich masz na tabliczce znamionowej. 235/40 bedzie wyzsza i bedzie inaczej lezec na feldze przedniej a inaczej na tylnej.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im szersza opona, tym "wyższa" (większa średnica zewnętrzna przy tej samej wewnętrznej) będzie przy tym samym współczynniku. Dlatego koło z gumą 225/40/r18 będzie miało większą średnicę niż koło z gumą 215/40r18.

http://rozmiar-opon.bmw-tech.pl/kalkulator-zamiennikow/205/55/16/

Proszę - tutaj zobacz jakie są różnice w średnicy dla różnych gum. Dla e90 standardem jest 205/55r16 dlatego to jest punkt odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na swoje zapytanie chyba zdalazłem odpowiedz ale wolę się upewnić . Dostałem takie dane od właściciela felg : Felgi bmw z oponami pochodzą od bmw 5 e60

z roku 2005,

szerokość felg 7,5j,

rozstaw śrub 5 x 120,

odsadzenie felgi et 20,

opony 225/50/17 ,

czujniki ciśnienia , czy takie felgi normalnie wejdą i nie będą obcierać do mojego e91 2006 rok?

 

Powinno być dobrze, użyj kalkulatora ET i zmierz ile masz jeszcze zapasu w mm do nadkola. Na YT znajdziesz filmiki jak to zrobić, ogólnie przykładasz deseczkę do rantu felgi (przez środek, jakbyś średnicę odmierzał) i zmierz miarką ile masz zapasu. Sprawdź dane obecnej felgi i felgi, którą chcesz wstawić. Tak jest najlepiej. Ja Ci mogę napisać, że Ci wejdzie, ale lepiej to jeszcze sprawdź;)

Zaryzykowałem i kupiłem :) Wszystko pasuje tylko opona z przodu według mnie powinnna być 215 a nie 225 bo jest tak na styk. Ale dzięki za odpowiedz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Lepiej nie zaczynaj tego tematu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: rof sa w tym rozm drogie (plus minus 4k zl) jak cie stac i chcesz miec komfort psychiczny to bierz. Jak nie chcesz przeplacac to bierz zwykle.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Twoja decyzja czy ROF czy nie. Pamiętaj jednak, że nie masz zapasówki. ROF ma tyle samo zalet, co wad, czyli chyba po dwie ;D na + to bezpieczeństwo i prowadzenie a na - cena i komfort.

Jeszcze możesz rozważyć zakup opon XL, które są wzmocnione, ale to nie runflat. Nie wiem jak się sprawują w praktyce, może jakiś użytkownik się wypowie. Z założenia to jakiś tam kompromis.

Wiktor - jak Ci nie przyciera w maksymalnym skręcie np. przy parkowaniu albo gdzieś na ciasnych skrzyżowaniach/zakrętach oraz jak nie przyciera na większych dziurach to nie masz się czym przejmować. Pamiętaj jeszcze, że wg przepisów koło nie może wystawać z nadkola, ale to Ci chyba nie grozi ;)

Najlepiej wstaw fotkę i pochwal się zakupem ;) pomożesz innym :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie kupiłem BMW 320D E90 z 2008r. na standardowych felgach 16'' niestety nie wiem jakie ET.

Pozostały mi nowiutkie felgi z E87 double spoke 208.

Bylibyście w stanie określić czy to się da założyć.

 

7,5 x 18 Przód ET 47

8 x 18 tył ET 49

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi pewnie na oponę 225 szeroką, normalne ET w E90 jest 34 więc te będą około 1-1,5cm schowane, więc może wyglądać jak na 16-tkach tylko większa felga :?

 

Czyli mam rozmieć że da się to założyć???

Opony mam 225/40/18.

Jesteś w stanie powiedzieć jakie ewentualnie dystanse zastosować żeby było good?

Powiem szczerze że sprzedawanie tych felg i kupowanie nowych to za dużo czasu, kombinacji i w ogóle..... więc odpada.

Ale z drugiej strony jeżeli nie jest to dobre rozwiązanie na dłuższą metę to odpuszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej od 10 do 20 mm, tylko dowiedz sie dokładnie jak ze śrubami, bo na ostatnim Superoesie musieliśmy ściągać goscia który dał niezłe dystanse ale chyba słabe śruby i ścięło wszystkie 4 naraz, sytuacja na drodze nie do przyjęcia, urwane koło i wypadek gotowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się że twardość śrub jest ok.

Rozmawiałem ze sprzedawcą i w moim przypadku proponował dystanse przelotowe 20mm na przód i 25mm na tył.

Mówił że nie ma sensu płacić podwójnie za dystanse przykręcane które wymagane są od 30mm a nie dla osobówki nie używanej w sporcie.

W związku z tym zakładam taki zestaw, myślałem jeszcze o 20mm na wszystkie cztery koła.

Widział ktoś z Was może E90 na felgach 208M double spoke?

Mam nadzieję że będzie wyglądać to fajnie bo felga jest prześliczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

Chciałbym zakupić felgi z oponami do mojej E91 z zawieszneiem M technic. Mam możliwośc w bardzo dobrej cenie zakupić oponki:

235/40/18 na przód i 265/35/18 czy takie oponki będą ok ? Nic nie będzie obcierać ? Felgi szerokość 8,5 Et ok. 35.

 

e91 przed liftem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na upartego będzie ok, chociaz 265 na 8.5 cala felge to trochę zbyt szeroko, wiem bo sam miałem dokładnie taki zestaw, opona ci się bedzie "wylewać" na zewnątrz.

 

z czasem mozesz dokupic 225/40 lub 235/40 i bedzie ok.

http://img38.imageshack.us/img38/8832/hu9c.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na swoje zapytanie chyba zdalazłem odpowiedz ale wolę się upewnić . Dostałem takie dane od właściciela felg : Felgi bmw z oponami pochodzą od bmw 5 e60

z roku 2005,

szerokość felg 7,5j,

rozstaw śrub 5 x 120,

odsadzenie felgi et 20,

opony 225/50/17 ,

czujniki ciśnienia , czy takie felgi normalnie wejdą i nie będą obcierać do mojego e91 2006 rok?

Nie wiem jak ET ale rozmaiar napewno daje radę w e91 mam identyczny pomimo iż jest nie właściwy dla er3

http://www.azeroplus.pl

Jakby Bóg preferował przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach...

http://images38.fotosik.pl/1891/729270affbdc14bem.jpg

http://www.motostat.pl/user_images/52708/icon1.png

"Inwestycje WIELKIEGO formatu"


Sprzedam moje E91 320d ... info pod telefonem 662 079 26pięć

http://otomoto.pl/bmw-320-200-zdjec-perelka-C33615250.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zakładanie się nie martwię, dzisiaj u kolegi zakładali 265/35/18 na felgę 8 cali i nie było większego problemu. Dla mnie ważne żeby nic nie tarło ale o to raczej mogę być spokojny, w końcu dużo szersze koła i opony pakowali do E90 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.