Skocz do zawartości

Gaz a jazda na wysokich obrotach


dunda92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Interesuje mnie do jakich obrotow moge "bezpiecznie" wkrecac swoje E34 na gazie. Jak wiadomo powyzej pewnej granicy gaz uszkadza silnik, wiec gdzie znajduje sie takowa granica?

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo gaz nie jest calkiem zdrowy dla silnika, silnik na gazie mowiac kolokwialnie bardziej sie zuzywa. A moje pytanie wzielo sie stad ze kiedys wyczytalem ze aby nie uszkadzac silnika okolo 5-6tys nalezy przelaczac na PB, ogolnie rzecz ujmujac w tym przedziale nalezy jezdzic na benzynie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to najlepiej jak wogole sie jezdzi na benzynie i tyle. Godzac sie na LPG godzisz sie na wszystkie niedogodnosci z tym zwiazane i tyle. Najlepiej poprostu nie jezdzic na gazie na zimnym silniku i tyle. Sa tez instalacje,ktore co jakis czas wstrzykuja do cylindrow miarke oleju zeby silnik lagodniej znosil gaz, bo jak wiadomo LPG ma suche spalanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli masz instalacje z prawdziwego zdarzenia tzn.porządne wtryskiwacze,wydolny reduktor,dobrze wyrególowaną(wszystko się sprowadza do tego by nie jezdzić na ubogiej mieszance) to ja nie widze problemu żeby go kręcić wysoko.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak ja pisze kolega wyżej, jak masz wszystkie graty dobrane odpowiednio, to niema czym się martwić.

Słyszałem że pseudo gazownik zalecał aby na lpg do 4tys latać, tylko że było to spowodowane oszczędnie założoną instalacja powyżej, powyżej 4tys mieszanka robiła się uboga i sterownik sam przełączał się na BP.

Miałem w e34 odpowiednia instalacje i niczym się nie przejmowałem, wszystko latało tak jak na BP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak wiadomo LPG ma suche spalanie.

Tutaj muszę przyznać koledze rację ale są też plusy "suchego spalania, mianowicie gaz nie zmywa filmu olejowego tak jak benzyna która jest cieczą.

Rozkodowanie numerów VIN na PW


sprzedam drążki kierownicze boczne (prawy, lewy) do e34 touring tanio

511185044 - nie odbieram prywatnych


Dbajcie o siebie i o innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moja na sekwencji krece do 5 kola przewaznie, dalej nie ma po co, bo i tak gazownia juz nie wyrabia. najnowsza instalacja brc sequent ma teraz fajna opcje, ze mozna na wysokich obrotach ustawic "dotrysk" 20% pb, zeby silnik nie dostawal po tylku. bo nie ma co sie oszukiwac, przy takich dawkach wyzsza temperatura spalania lpg moze sie dac we znaki silnikowi, szczegolnie wrazliwym na przegrzanie R6... ale to raczej tez przy dluzszej jezdzie z ciezka noga, przy okazyjnym wyprzedzaniu na trasie nie masz sie czego obawiac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moja na sekwencji krece do 5 kola przewaznie, dalej nie ma po co, bo i tak gazownia juz nie wyrabia.

Mozesz wyjasnic?

 

częste w dużych silnikach BMW, wężyki fi6 nadają się do 2.0 max, wyżej trzeba dawać fi8 i odpowiedni reduktor(np KME GOLD lub przerobiony Silver) oraz wielozawór żeby nie dochodziło do niewydolności instalacji

druga sprawa to odpowiednia regulacja

wiem to z doświadczenia, teraz moje m30 idzie pełnym ciągiem do końca, i nie brakuje gazu, a ten silnik potrafi przepalić paliwka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moja na sekwencji krece do 5 kola przewaznie, dalej nie ma po co, bo i tak gazownia juz nie wyrabia.

Mozesz wyjasnic?

 

częste w dużych silnikach BMW, wężyki fi6 nadają się do 2.0 max, wyżej trzeba dawać fi8 i odpowiedni reduktor(np KME GOLD lub przerobiony Silver) oraz wielozawór żeby nie dochodziło do niewydolności instalacji

druga sprawa to odpowiednia regulacja

wiem to z doświadczenia, teraz moje m30 idzie pełnym ciągiem do końca, i nie brakuje gazu, a ten silnik potrafi przepalić paliwka

Zapomniales o wtryskiwaczach, tez trzeba rozwiercac. Warto tez by bylo sie nie pomylic, bo moze to kosztowac spalanie rzedu 40l/100km. Jak sie zaklada gaz u pseudo fachowcow to tak sie dzieje. U kumpla i braciaka w V8 nic sie nie dlawi czy dusi. I domniemywam ze M60 potrafi jeszcze wiecej przepalic jak M30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to mieszanka gazu jest za niska a jak wiadomo gaz ma trochę wyższą temperaturę spalania przez większą liczbę oktanową to należy bardzo uważać na wysokie EGT.

Zauboga mieszanka szkodzi bardziej niż za bogata !

Rozkodowanie numerów VIN na PW


sprzedam drążki kierownicze boczne (prawy, lewy) do e34 touring tanio

511185044 - nie odbieram prywatnych


Dbajcie o siebie i o innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zwykłym gazie nie ma ograniczenia obrotów, to nie sekwencja czy benzyna, że jest odcinka :P

Udowodnij.

 

Bo z tego co wiem to silnik ma odcięcie zapłonu a nie wtryskiwanego paliwa.

Z odcięciem ustawionym na wtrysk dźwięk jest taki:

Rozkodowanie numerów VIN na PW


sprzedam drążki kierownicze boczne (prawy, lewy) do e34 touring tanio

511185044 - nie odbieram prywatnych


Dbajcie o siebie i o innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.