Skocz do zawartości

530D Turbo , robił ktoś już ?


MateuszC

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zdaje się, że przy normie EU3 turbina jest sterowana podciśnieniowo a w EU4 już elektornicznie. Tak samo jest z kolektorem ssącym. Również jest inny do EU3 i EU4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że przy normie EU3 turbina jest sterowana podciśnieniowo a w EU4 już elektornicznie. Tak samo jest z kolektorem ssącym. Również jest inny do EU3 i EU4.

a wiec moja 535d ma norme euro 4 i mam sterowanie mechaniczne, teoria wiec obalona ;)

... vin B654028

numer twojej sprezarki wedlug VIN to:11657790 308

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec moja 535d ma norme euro 4 i mam sterowanie mechaniczne, teoria wiec obalona ;)

 

Ale Ty masz 2x Turbo :) Kto wie jak to jest :) Może faktycznie źle fakty połączyłem, ale wiem, że w podobnych latach 218KM zminił się na turbo z elektroniką i jednocześnie kolektor ssący również jest inny. A zresztą - co to za różnica ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

Czy ktoś regenerował turbo w Mielcu i okolicach i jest zadowolony z usługi, może polecić firmę bo podobno jest tam zagłębie firm regenerujących turbo i nie chciałbym trafić na jakiegoś druciarza :

Posiadam takie turbo http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NP71&mospid=48810&btnr=11_3873&hg=11&fg=50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie regeneracjia w Mielcu na orginalnych czesciach 1000zl plus wyjecie przez mechanika ale tego to nie powiem bo robil duzo innych rzeczy i ile dokladnie to nie wiem. autko smiga jak rakieta ale bez klapek w kolektorze turbodziura wieksza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regeneracja na oryginalnych częściach ? Jeżeli tak to na używanych bo oryginalnych zestawów naprawczych Garret nie udostępnia. Domyślam się, że te klapki w kolektorze wymieniono w trakcie tej samej wizyty co niestety prowadzi do wniosku, że tą większą turbodziurę powoduje zregenerowana turbosprężarka, a nie brak klapek, których wywalenie takiego efektu nie daje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapki i turbodziura :D Czy z klapkami, czy bez moje auto jeździło co do joty identycznie! Turbodziura jest przez słabo zrobioną turbinę. Nie dla jaj kupowałem nową turbinę jak moją coś trzepnęło... Odłóż i załóż nową, zobaczysz, gdzie jest wtedy turbo dziura :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś regenerował turbo w Mielcu i okolicach i jest zadowolony z usługi, może polecić firmę bo podobno jest tam zagłębie firm regenerujących turbo i nie chciałbym trafić na jakiegoś druciarza :

Posiadam takie turbo http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NP71&mospid=48810&btnr=11_3873&hg=11&fg=50

 

 

Regeneracja odbędzie się na nieoryginalnych = chińskich częściach. Garet wystosował pismo, że nie udostępnia części zamiennych do tej turbiny. Próbuj, może się uda :( Ja też to przerabiałem. Znalazłem 3700zł i kupiłem nową. Jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w ogóle komuś udało się zregenerować i przejechał na niej przynajmniej 50 tyś ?

U mnie jest wyciek spod turbinki oraz olej w przewodzie powietrza doładowującego, nie ma nadmiernego kopcenia, czasami przytnie przy przyśpieszaniu, mam nalatane 150 tyś

Mechanior proponuje mi regenerację turbinki za 650 zł ale mówi że musi mi wymienić olej i filtr (mimo że wymieniałem olej miesiąc temu castrol 5w30 :mad2: ) i nie wiem co mam robić ?

I mam do wyboru nowe turbo ok. 4 tyś z wymianą lub regeneracja za 650 zł plus olej z filtrem

Mam pytanie czy zakładając nową też muszę zmieniać olej na nowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.