Skocz do zawartości

Silnik 'wyje' 530d


bigger

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Jeszcze nie, bo nie przejeżdżałem tam obok nich jeszcze.

 

Pamiętaj, że możesz mieć zasyfioną chłodnicę klimy i parownik. Nawet wymieniony czynnik nic nie da bo dalej się wszystko zasyfia. Pewnie przyczyn może być wiele, generalnie sprężarka klimy musi w jakiś sposób być zanieczyszczana skoro wyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie nówkę, gdyż kupowałem z Premium Selection jak auto miało na liczniku 15 tyś km.

Objawy pojawiły się, gdy na liczniku było ok 35 tyś km w marcu tego roku.

Byłem w serwisie, ale mało przyjemny mistrz serwisu stwierdził, że tak jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Moja sprężarka też wyje. Ostatnio rzadziej, ale wyje. Wydaje mi się, że wyje najgłośniej podczas upalnych dni - pracuje z większą wydajnością.

 

Pierwsza sprężarka pracowała idealnie, dopóki nie popsuli jej w ASO. Nie bez problemu wywalczyłem wymianę na nową (jeszcze była gwarancja), która pracowała elegancko przez kilka miesięcy i następnie zaczęła wyć. Serwis nie chciał się za żadne skarby dotknąć twierdząc, że to jest normalne itd - standardowe w ASO BMW robienie z klienta idioty. Kiedy już ich zmusiłem zadowolony kierownik przyleciał z informacją, że wcale się nie dziwi, że głośno pracowała - było o połowę za mało gazu i oleju również. Dobili , nie pomogło - znowu do wymiany.

I znowu kilka miesięcy było cicho.

W sumie to trzy serwisy autoryzowane to macały - w żadnym się na tym nie znają? i wszędzie głusi pracują - zakład pracy chronionej :duh:

 

Zgłosiłem w ASO jakieś półtora roku temu i do dziś nie odezwali się kiedy mogę się zgłosić - czy ta bawaria motors nie jest wpaniała?

 

Można by wnioskować, że ten typ tak ma, ale skoro fabrycznie zainstalowana śmigała jak ta lala?

 

Bardziej prawdopodobna jest chyba wątpliwa inteligencja i fachowość pracowników ASO.

 

Myślę, że dobry fachowiec od klimy ogarnie ten temat (może jednak ten osuszacz trzeba wymienić?!) i będzie znów cisza.

 

Podstawa to omijać ASO - wtedy wszystko będzie dobrze :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak można szukać kogoś poza Aso, ale boli to, że samochód jest na gwarancji a wyje jak dziad.

Ja również byłem w Bawarii na Czerniakowskiej i tam "miszcz" serwisu stwierdził, że tak po prostu jest.

Na stwierdzenie, że tego dźwięku nie było wzruszył ramionami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
A tak szczerze, to naprawdę kosztuje to kilka złotych a wymienisz sobie czynnik, odświeżysz klimę i sprawdzisz nieszczelności. Ja we Wrocławiu robię to za 50zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w e46 330d też wyje po włączeniu klimy. Wymieniona rolka, pasek, sprężarka rozebrana, sprawdzona, złożona, czynnik i olej uzupełniony, osuszacz nowy i... dalej wyje. Ten typ tak ma :-)

 

Dodam, że któryś spec od klimy stwierdził, że ten hałas może powodować rozprężający się czynnik w parowniku. Ile w tym prawdy ?

 

--

nelson

--

pozdrawiam

nelson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie będzie to prawda, bo wycie zależy ściśle od obrotów. Gros ludzi pisze, że wymiana sprężarki na nową (np. na gwarancji) pomaga, więc to nie "ten typ tak ma" i "rozprężający się płyn" itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez wyje, robiłem badanie stetoskopem. Co ciekawe na kompresorze nie słychać zadnego dodatkowego wycia, slychac je lekko na przewodzie wysokiego cisnienia. Im bliżej kabiny tym głośniej, a najglośniej w okolicach nagrzewnicy, w kabinie. Wygląda na to że to faktycznie zawór rozprężny w jakis przyczyn wyje, może coś jest nie tak z ciśnieniem? Nie mam pojęcia, ale jak widać wymiana sprężarki pomaga. Może ktoś ma pomysł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak się dobrze poszuka :) Można też i 180zł, ale usługa taka sama i tym samym urządzeniem, więc...

 

To albo to Twoja rodzina albo bardzo dobry znajomy albo ma coś od Ciebie w zamian, bo licząc cenę czynnika w hurcie, to robi Ci to ktoś prawie po kosztach, a urządzenie, prąd, robocizna itd za darmo nie są. Szkoda, że w Łodzi nie ma takich dobroczyńców. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robisz co rok, to czynnika nie ubywa tak wiele, albo wcale a tym samym nikt Ci czynnika nie "dolewa" tylko pobiera oczyszcza i oddaje. Jeśli braknie 100g, to mi 15zł dolicza do tego. Żadna rodzina, owszem nie zakład ze skórzanymi kanapami, ale robiłem już któreś auto z kolei i wszystko śmiga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego, no to nie myl pojęć i nie mieszaj ludziom w głowie. ;) Pisałeś o wymianie czynnika a nie uzupełnieniu, a to ze względu na to, że do E60 wchodzi pewnie z 750g, ma dość istotne znacznie pod kątem ceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.