Skocz do zawartości

E39 Wskaznik paliwa


stanek90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W mojej 520d ma miejsce dziwna rzecz.Zawsze jak samochod postoji troche to wskaznik poziomu paliwaidzie na rezerwe zapala sie kontrolka i i zasieg pokazuje np 90 km.Po przejechaniu kilku km wskazowka sie podniosi zasieg rosnie np do 190 km.Co to moze byc???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

kolego to raczej normalne zjawisko, po prostu podczas postoju paliwo przelewa się do drugiego zbiornika datego jak odpalisz to zapala się rezerwa a w czasie jzady paliwko wraca do pierwszego zbiornika i tym samym pokazuje większy zasięg.

jeżeli się mylę to proszę o inne sugestie ale u mnie jest tak samo i zawsze tak to sobie tłumaczyłem tym bardziej że w komputerze można zobaczyć ilość paliwa w każdym zbiorniku.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj miałem 1/4 baku, rano jak odpalilem zapaliła mi sie rezerwa i komputer pokazał 50 km. Pojechałem na stacje zalalem 38 litrów i pokazało 1/2 baku, wróciłem do domu i po paru godzinach jak znowu jechałem to pokazał mi 3/4 baku. I powiem wam ze zglupialem, jadę za dwa miechy do polski i niechcialbym żeby mi nagle zabrakło paliwa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie,wystarczy mały pochył na bok i pokaże zaraz po dopaleniu bzdety ale po przejechaniu paru kilosów jest unormowane.Dla pewnosci zobacz sobie kolego w testach zaraz po postoju ile masz paliwa w lewym-prawym,przejedz kawałek i zobaczysz że paliwa tyle samo w testach a dystans do przejechania wzrosnie i wskażnik też sie unormuje.POzdr i nie przejmuj się. :cool2:

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dokładnie tak samo. Czasami w jednej komorze jest 20l, a w drugiej 0.

Nie wiem który inżynier wpadł na taki pomysł. Co mnie obchodzi ile jest paliwa w jakiej komorze - jest razem 20l? Jest, więc wskaźnik ma iść do góry i stać sztywno jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ubywa wam paliwa podczas jazdy ? tzn pokazuje wam wskazowka ze ubywa tego paliwa bo ja jakos tego nie widze zatankuje jade jade wylaczam silnik wlaczam a ty okazuje sie ze jest np polowa tego co mialem... nie smigam na duze odleglosci ale np 60 km jadac nawet ostro to nie widze zeby paliwa ubylo :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej dziwne zjawisko.. Być może uszkodzony jest zegar i dlatego wskaźnik źle pokazuje. Swego czasu miałem podobny problem w E36 tyle, że nawet obrotomierz zaczął się zacinać. Przyspieszałem a zegar skakał co 1000rpm, więc musiałem wymienić cały element.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Opisane powyżej objawy nie są normalne. Gdy jest wszystko dobrze, to wskazówka zawsze pokazuje faktyczny stan paliwa i nie ma znaczenia, czy się przejedzie kawałek, czy na postoju.

Ja obstawiam uszkodzony któryś z pływaków.

 

W testach na BC jak pokazuje wam ilość paliwa w lewym/prawym zbiorniku i sumaryczną wielkość to macie PHASE1 czy PHASE2?

Ja zauważyłem, że jak coś szwankuje to "przełącza" się na PHASE2 i wtedy dziwnie zaczyna wskazywać. Normalnie jest PHASE1.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.