Skocz do zawartości

320d spalanie komp/rzeczywiste


pur

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

320d touring 2005r automat. aktualny przebieg 135k. Od zakupu przejechalem nim 50k i od poczatku sa roznice we wskazaniach spalania miedzy kompem a spalaniem wyliczonym. W mieście pokazuje mi 7,2-8 l a faktycznie pali 9-10l, w trasie pokazuje 5,2-5,6 a faktycznie jest to 6.6-7l. Roznice sa wiec spore. Czy jest to akceptowalne czy cos nie tak?

 

pur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie martw się ja mam w manualu - w mieście bez dużych korków zima rzeczywiste 13 litrów / komp 6,8 litra, teraz latem rzeczywiste 8,5 - 9 litrów / komp 6,7 - jazda normalna, raz w dupę raz spokojnie. Niestety bunie trochę palą. Zalewam się śmiechem jak ktoś na forum pisze że mu 3.0 diesel pali w mieście 7 - 8 litrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam tak samo. Próbuje z tym walczyć.

Ostatnio za pomocą DIS zmieniłem przeliczanie i podniosłem o 10%, jak przejeżdżę cały bak to sprawdzę jaka teraz jest różnica.

Próbuję dotrzeć do jakiejś dokumentacji jak przeliczane jest spalanie paliwa. Jaki wpływ na to mają lejące wtryski i skrzynia automatyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie prawie nie oszukuje:) zrobiłem trase ostatnio 1033km i wg dystrybutora (ta sama stacja ten sam dystrybutor) wyszlo 5,29 natomiast na kompie widniało 5,2l/100km :D u mnie komp raz tylko oszukał o 0,5l nigdy wiekszej różnicy nie zaobserwowałem :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne co do metodyki - o przekłamywaniu kompa możemy mówić tylko wtedy, gdy go regularnie kasujemy po tankowaniach :norty: U mnie przekłamania są tym mniejsze im dłuższa trasa - w Krakowie w trybie jedź-2m-frustruj-się przekłamuje o ponad 0,7 litra, ale już na trasie >200km przekłamanie jest rzędu 0,3-0,4 (ostatnio komp 5.4 - realnie 5.72).

 

Nie martw się ja mam w manualu - w mieście bez dużych korków zima rzeczywiste 13 litrów / komp 6,8 litra, teraz latem rzeczywiste 8,5 - 9 litrów / komp 6,7 - jazda normalna, raz w dupę raz spokojnie. Niestety bunie trochę palą. Zalewam się śmiechem jak ktoś na forum pisze że mu 3.0 diesel pali w mieście 7 - 8 litrów.

 

Może nie skasowałeś spalania od lata? :wink: ale różnice masz kolosalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mi komp przekłamuje o 0,5l mierzone kilka razy i zawsze wyszło 0,5 wiec jest dobrze. Teraz po przejechaniu 800km komp pokazuje 7,9l wiec realnie 8,4l

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój także kłamie :cool2: 320d 150PS CR sedan 6 bieg manual z końca 2003 roku, opony 225/50/16. Komp pokazuje mniej więcej spalanie zgodne z danymi katalogowymi :8) Tankuję średnio co miesiąc, zawsze do pełna, kasując przy tym średnie spalanie i średnią prędkość. Standardowo jest to 75% miasta i 25% trasy, średnia prędkość ok 30km/h, spalanie według kompa zwykle ok 6l/100km, realne ok 7,2-7,5l/100km. W trasie według kompa ok 4-4,2l/100km, realnie ok 5,5l/100km. Ostatnio po przejechaniu ok 100km w mieście ze średnią prędkością 18km/h (same krótkie odcinki) komuter wskazał 8l/100km, natomiast realne spalanie wyszło ok 10.5l/100km. Im wyższe spalanie tym większe przekłamanie od ok 1,2l do ok 2,5l/100km. Nie wydaje mi się aby diesle innych marek o porównywalnych parametrach spalały mniej.

Z testów w prasie czy tv zawsze wynika że palą sporo więcej od danych katalogowych. Sam jestem spokojnym kierowcą i jak do tej pory każde auto spalało mi ok 20% więcej niż deklaruje to producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam jeszcze że zauważyłem jedną zależność.

Im więcej stoję w korku tym przekłamanie większe, jak jadę to przekłamanie nie jest takie duże. Jak by komputer nie przeliczał spalonego paliwa w momencie kiedy samochód stoi a silnik chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne co do metodyki - o przekłamywaniu kompa możemy mówić tylko wtedy, gdy go regularnie kasujemy po tankowaniach :norty: U mnie przekłamania są tym mniejsze im dłuższa trasa - w Krakowie w trybie jedź-2m-frustruj-się przekłamuje o ponad 0,7 litra, ale już na trasie >200km przekłamanie jest rzędu 0,3-0,4 (ostatnio komp 5.4 - realnie 5.72).

 

cannibal2000 napisał(a):Nie martw się ja mam w manualu - w mieście bez dużych korków zima rzeczywiste 13 litrów / komp 6,8 litra, teraz latem rzeczywiste 8,5 - 9 litrów / komp 6,7 - jazda normalna, raz w dupę raz spokojnie. Niestety bunie trochę palą. Zalewam się śmiechem jak ktoś na forum pisze że mu 3.0 diesel pali w mieście 7 - 8 litrów.

 

 

 

Może nie skasowałeś spalania od lata? :wink: ale różnice masz kolosalne :)

"Pielgrzym" - właśnie najgorsze jest to, że wszystko sprawdziłem - bunia jest sprawna ale pali ... ho ho.... - tylko, że fajnie się tym jeździ :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się ja mam w manualu - w mieście bez dużych korków zima rzeczywiste 13 litrów / komp 6,8 litra, teraz latem rzeczywiste 8,5 - 9 litrów / komp 6,7 - jazda normalna, raz w dupę raz spokojnie. Niestety bunie trochę palą. Zalewam się śmiechem jak ktoś na forum pisze że mu 3.0 diesel pali w mieście 7 - 8 litrów.

To kolego ja zalewam się śmiechem że twoje autko aż tyle pali, bo akurat mój silniczek pali teraz w lato 7 max 8 litrów w trybie jazdy do pracy 13,5 kilometra i z powrotem i jazda w trybie 75% miasto a 25% trasa i kolego nie zalewaj się śmiechem bo to jest prawda że silniki 3,0d są bardzo oszczędne a nawet jestem w stanie się założyć że oszczędniejsze aniżeli 2,0d, lepiej sprawdź kondycję swojego silnika bo coś mi podpada to twoje spalanie.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no kolego czerwony330d trochę przegięcie. Co ty masz do pracy i do domu cały czas z górki ?

 

Dajcie mi te auta to wam pokaże że każde z nich jest wstanie spalić po 15 litrów na 100km!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwony330d napisał:

To kolego ja zalewam się śmiechem że twoje autko aż tyle pali, bo akurat mój silniczek pali teraz w lato 7 max 8 litrów w trybie jazdy do pracy 13,5 kilometra i z powrotem i jazda w trybie 75% miasto a 25% trasa i kolego nie zalewaj się śmiechem bo to jest prawda że silniki 3,0d są bardzo oszczędne a nawet jestem w stanie się założyć że oszczędniejsze aniżeli 2,0d, lepiej sprawdź kondycję swojego silnika bo coś mi podpada to twoje spalanie.
.

Podsumuję to tak: kolejny entuzjasta BMW z silnikiem 3 diesel.

Auto mam sprawne.

Mam 2 kumpli z 3 litrówką - mówią, że pali więcej niż dycha / jedna e39/.

Jeździłem do znajomych mechaników z tym moim "wysokim" spalaniem - powiedzieli wprost, że mnie chyba pojebało, 150 km musi palić, poinformowali, że jakbym miał 3 litrówkę to dopiero wtedy zobaczyłbym co to zużycie ropy.

A więc jak ci tyle pali to niech pali....

Dopiszę: chyba, że jeździsz 1 - 1500 obrotów, 2 - 1500 obrotów, 3 - 1500 obrotów itd. - "zaoszczędzisz" szybko na dwumasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma się co sprzeczać co do spalania poszczególnych egzemplarzy. Jedno co jest pewne to to że nie spalają mniej niż to deklaruje producent. Kolega wyżej pisze że jego 330d pali mu 7-8 l/100km

w jeździe miejskiej 13,5 km w jedną stronę. Dla mnie te 13,5 km to już mała trasa bo zazwyczaj odcinki jakie pokonuję w mieście to 2-5km w jedną stronę, 7km to już muszę na koniec miasta jechać :wink:

do tego dochodzi cała masa świateł :wink: Dlatego też takie porównywanie nie ma sensu bo miasto miastu nierówne, tak samo jak temperament kierownika :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwony330d napisał:
To kolego ja zalewam się śmiechem że twoje autko aż tyle pali, bo akurat mój silniczek pali teraz w lato 7 max 8 litrów w trybie jazdy do pracy 13,5 kilometra i z powrotem i jazda w trybie 75% miasto a 25% trasa i kolego nie zalewaj się śmiechem bo to jest prawda że silniki 3,0d są bardzo oszczędne a nawet jestem w stanie się założyć że oszczędniejsze aniżeli 2,0d, lepiej sprawdź kondycję swojego silnika bo coś mi podpada to twoje spalanie.
.

Podsumuję to tak: kolejny entuzjasta BMW z silnikiem 3 diesel.

Auto mam sprawne.

Mam 2 kumpli z 3 litrówką - mówią, że pali więcej niż dycha / jedna e39/.

Jeździłem do znajomych mechaników z tym moim "wysokim" spalaniem - powiedzieli wprost, że mnie chyba [bAD], 150 km musi palić, poinformowali, że jakbym miał 3 litrówkę to dopiero wtedy zobaczyłbym co to zużycie ropy.

A więc jak ci tyle pali to niech pali....

Dopiszę: chyba, że jeździsz 1 - 1500 obrotów, 2 - 1500 obrotów, 3 - 1500 obrotów itd. - "zaoszczędzisz" szybko na dwumasie.

Kiedyś zrobiłem taki test właśnie tak jak opisujesz czyli 1 - 1500 obrotów itd. i znowu nikt mi nie uwierzy ale spalanie przy dojeździe do pracy na zakupy i do kościoła i spalanie wyszło mi 5,96 litra na setkę. Oczywiście pełny zbiornik pod korek zrobione 100 kilometrów i wyszło takie spalanie, więc jeśli ktoś potrafi odpowiednio operować gazem to da się. Miesiąc temu jechałem do Leszna z swojej miejscowości Żory, równe 600 kilometrów do i z powrotem jazda przepisowa bez szaleństwa, przejazd przez zakorkowany Wrocław i spalanko po przyjeździe do domu i dotankowanie do pełna 4,6 nawet na ostatnim spocie na śląsku pokazywałem forumowiczom z tego forum i z niedowierzaniem spoglądali na zdjęcia jakie zrobiłem po przyjeździe do Leszna i powrocie do domu, ponieważ mam zrobione zdjęcia tego ile spaliła moja bunia, wracając do tematu to u mnie nie wiem dlaczego ale komputer ile pokazuje tyle pali moje autko.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ciekawe jak duzy wplyw ma szerokosc opon...bo tez mam 225/50/16

teraz z tyłu mam 225/40 wczesniej miałem 235/40 i komp pokazywał 0,5l wiecej

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie martw się ja mam w manualu - w mieście bez dużych korków zima rzeczywiste 13 litrów / komp 6,8 litra, teraz latem rzeczywiste 8,5 - 9 litrów / komp 6,7 - jazda normalna, raz w dupę raz spokojnie. Niestety bunie trochę palą. Zalewam się śmiechem jak ktoś na forum pisze że mu 3.0 diesel pali w mieście 7 - 8 litrów.

To kolego ja zalewam się śmiechem że twoje autko aż tyle pali, bo akurat mój silniczek pali teraz w lato 7 max 8 litrów w trybie jazdy do pracy 13,5 kilometra i z powrotem i jazda w trybie 75% miasto a 25% trasa i kolego nie zalewaj się śmiechem bo to jest prawda że silniki 3,0d są bardzo oszczędne a nawet jestem w stanie się założyć że oszczędniejsze aniżeli 2,0d, lepiej sprawdź kondycję swojego silnika bo coś mi podpada to twoje spalanie.

 

killka lat wstecz ogladałem program jak sami inżynierowie BMW dziwili sie ze stworzyli silnik o takiej mocy o małym spalaniu

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] i znowu nikt mi nie uwierzy ale spalanie przy dojeździe do pracy na zakupy i do kościoła i spalanie wyszło mi 5,96 litra na setkę. Oczywiście pełny zbiornik pod korek zrobione 100 kilometrów i wyszło takie spalanie, więc jeśli ktoś potrafi odpowiednio operować gazem to da się. Miesiąc temu jechałem do Leszna z swojej miejscowości Żory, równe 600 kilometrów do i z powrotem jazda przepisowa bez szaleństwa, przejazd przez zakorkowany Wrocław i spalanko po przyjeździe do domu i dotankowanie do pełna 4,6 nawet na ostatnim spocie na śląsku pokazywałem forumowiczom z tego forum i z niedowierzaniem spoglądali na zdjęcia jakie zrobiłem po przyjeździe do Leszna i powrocie do domu, ponieważ mam zrobione zdjęcia tego ile spaliła moja bunia, wracając do tematu to u mnie nie wiem dlaczego ale komputer ile pokazuje tyle pali moje autko.

 

Człowieku przestań pisać takie bzdury bo aż się niedobrze robi.

5,9 po miescie... 4,6 na trasie 330d... zmiłuj się, albo się obudź.

 

--

pozdrawiam

nelson

--

pozdrawiam

nelson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] i znowu nikt mi nie uwierzy ale spalanie przy dojeździe do pracy na zakupy i do kościoła i spalanie wyszło mi 5,96 litra na setkę. Oczywiście pełny zbiornik pod korek zrobione 100 kilometrów i wyszło takie spalanie, więc jeśli ktoś potrafi odpowiednio operować gazem to da się. Miesiąc temu jechałem do Leszna z swojej miejscowości Żory, równe 600 kilometrów do i z powrotem jazda przepisowa bez szaleństwa, przejazd przez zakorkowany Wrocław i spalanko po przyjeździe do domu i dotankowanie do pełna 4,6 nawet na ostatnim spocie na śląsku pokazywałem forumowiczom z tego forum i z niedowierzaniem spoglądali na zdjęcia jakie zrobiłem po przyjeździe do Leszna i powrocie do domu, ponieważ mam zrobione zdjęcia tego ile spaliła moja bunia, wracając do tematu to u mnie nie wiem dlaczego ale komputer ile pokazuje tyle pali moje autko.

 

Człowieku przestań pisać takie bzdury bo aż się niedobrze robi.

5,9 po miescie... 4,6 na trasie 330d... zmiłuj się, albo się obudź.

 

--

pozdrawiam

nelson

 

spalanie jak w polo 1.4 tdi lub 1.9 tdi 90km :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.