Skocz do zawartości

PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE


daroox

Rekomendowane odpowiedzi

Ehh... nie chce mi się tłumaczyć, albo może powinienem bo nie każdy widzę kuma o co chodzi z tym diesle musi dymić :)

 

Odwołuje się do tego co pisałem wyżej: więcej luzu, mniej spiny - teraz wyjdzie że użytkowników klekotów obraziłem stwierdzeniem że diesel musi dymić :) Wiadomo kiedyś zacznie - mój były już klekot 1.6 HDi mający 7-8 lat i 70tyś na szafie puścił dwa razy dymek - raz jadąc z kolegą do szpitala - nie było czasu na zmienianie biegów przy 2500 obr. wiec szło do "odcięcia", do tego gwałtowna zmiana biegów i w lusterku zobaczyłem malą chmurkę czarnego dymu.

I mimo że mój też nie dymił przy normalnej jeździ - to ten zwrot "diesel musi dymić" jest od tego:

http://odjazdowenaklejki.pl/funny/diesel-musi-dymic-15cm-biala - sam miałem takową na szybie :norty: - why? dla jaj, sam nie wiem? :)

 

1000 zł powiadasz - nawet do odcinki na trzech pierwszych biegach? :) i tak nie skorzystam. :mrgreen:

Pozdrawiam Gliwice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Planuję zmianę auta i rozglądam się za e39.

 

Wpadła mi w oko taka sztuka :

 

http://www.nederlandmobiel.nl/tweedehands-auto/bmw/5-serie-530i-exe-i-sportleder-i-navi-i-xenon-i-pdc-i-clima-i-m5-stuur-i/4290442/fotos?source=search&sort=prijs&merk=29&model=160&bouwjaar_van=2001&bouwjaar_tot=2004&p=2&i=18&picture=8

 

czy cena jak za ten rocznik nie jest za niska? Auto bardzo mi podchodzi kolorystycznie, wyposażone jak dla mnie jest super, wiadomo najbardziej boli akcyza... Widać coś niepokojącego na zdjęciach oprócz tego, że auto jest wypicowane ?

 

Na jakie wydatki przygotować się na początku? Czy serwis olejowy ( silnik, skrzynia, dyfer ), odma, wiadomo filtry to wystarczająca opcja na początek? ( wiadomo + jakieś naprawy zawieszenia i hamulców )

 

Pozdrawiam wszystkich użytkowników i będę wdzięczny za każdą odpowiedź !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Planuję zmianę auta i rozglądam się za e39.

 

Wpadła mi w oko taka sztuka :

 

http://www.nederlandmobiel.nl/tweedehands-auto/bmw/5-serie-530i-exe-i-sportleder-i-navi-i-xenon-i-pdc-i-clima-i-m5-stuur-i/4290442/fotos?source=search&sort=prijs&merk=29&model=160&bouwjaar_van=2001&bouwjaar_tot=2004&p=2&i=18&picture=8

 

czy cena jak za ten rocznik nie jest za niska? Auto bardzo mi podchodzi kolorystycznie, wyposażone jak dla mnie jest super, wiadomo najbardziej boli akcyza... Widać coś niepokojącego na zdjęciach oprócz tego, że auto jest wypicowane ?

 

Na jakie wydatki przygotować się na początku? Czy serwis olejowy ( silnik, skrzynia, dyfer ), odma, wiadomo filtry to wystarczająca opcja na początek? ( wiadomo + jakieś naprawy zawieszenia i hamulców )

 

Pozdrawiam wszystkich użytkowników i będę wdzięczny za każdą odpowiedź !

 

Napisz PW do userów, którzy mieszkają w Holandii (jest ich tutaj sporo - poczytaj trochę postów i na pewno ich znajdziesz) w jakiej średniej cenie jest auto z tego rocznika i co oni myślą o jego cenie. Oni będą wiedzieć dokładnie czy jego cena jest adekwatna do holenderskiego rynku, bo jak na rynek irlandzki to jest to cena za którą nigdy nikt tego auta nie kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również planuje zakup E39 2.8 w sedanie. Nie chce zakładać nowego tematu więc napiszę wszystko tutaj.'

Mój budżet to 10 tyś, auto chce kupić w Polsce. Czy uważacie że jest realne kupić auto w tej cenie bez wiekszego dzwona?

 

Mam też nurtujące mnie pytanie ... Dla czemu w co niektórych jest z tyłu 528i a na innych tego nie ma? zauważyłem to w wielu E39 i E36.

Emblematy były montowane fabrycznie czy jak to było?

 

Znalazłem pewną E39 z 1996r - wszystko jest okej ale zastanawiają mnie dwa elementy:

 

Światła: (czy nie są zbyt ładne) - moim zdaniem były wymieniane (tylko po co?)

http://i.imgur.com/1EFb8d1.jpg

 

Kierownica: (z tego co mi wiadomo to taka jest w E46?. Po co miał by ją ktoś wymieniać?)

http://i.imgur.com/636GTCk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Światła wymienione bo komuśpewnie takie się bardziej podobały, albo po dzwonie taniej wyszło.

Kierownica - standardowa 4-ramienna z cienką obręczą daje wrażenie jakby się prowadziło jelcza, trój-ramienne są grubsze i mają mniejszy obwód - pewniejszy chwyt.

Opis na klapie zależy od tego co zamontowali w fabryce albo fanaberii kolejnych właścicieli. Można było zamówić fabrycznie bez.

Co do sensu kupna 528 za 10k to polecam przejechać się kilkoma sztukami, jakimś za większą kasę doinwestowanym i nie po upalaczach gumy i takim tańszym, zauważysz różnicę, co Ci będzie pasować już tylko od Ciebie zależy, ale trafić 528 porządną sztukę naprawdę Ciężko jest.

Dodatkowo sprawdź w kalkulatorze ile Ci wyjdzie po opłatach ogólnie do silników powyżej 2.0 akcyza jest większa. Np fura za 10 po opłatach wychodzi około 14ooo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć kierownica jest automatycznie regulowana, więc może to cos od niej?

 

Po kilku godzinnej rozkminie:

 

Czy nie jest to "przełącznik" od radia? Bo takowa kierownica nie ma przycisków (tak jak ta co jest w większości e39)

 

Teraz pytanie, po co ktoś montował kiere z innego modelu? (Tak obstawiam bo w żadnej e39 jej nie widziałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie to abym się czepiał ale rezerwa w zbiorniku paliwa nie zanosi niczego dobrego :D Co do auta nic w opisie nie ma o uszczelnieniu silnika (oczywiście zdjęcia co ma pod maską też nie ma) czyli prawdopodobnie kolejne wydatki, nic nie ma o robieniu skrzyni automatycznej więc może być kolejny wydatek :) Atrakcyjna jest za to cena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
zgadzam sie też na sprawdzenie auta w stacji diagnostycznej w której był serwisowany.

 

Ciekawe dlaczego tylko tam? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na zdjęciach nawet nieźle wygląda. Warto podjechać i zobaczyć na miejscu.

2 minusy - za tylne światła (wyglądają na taniznę z allegro) i przyciemnione przednie szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.