Skocz do zawartości

Historia pewnej skrzyni automatycznej - FINAL


zyghom

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

2 lata temu padla skrzynia w moim bumierze: 5HP18 - pekla jakas rurka, wylal sie olej i maszyna stanela na srodku "gierkowki" - oczywiscie w srodku nocy, zona z 2 miesieczna corka jechala sama

potem byla naprawa u jednego "fachowca", potem u drugiego, koniec koncow zawiozlem do super fachowca w Krakowie dwa miesiace temu: wzial 3600zl i od tej pory problemow nie bylo

do wczoraj: padla skrzynia 150km od Kijowa, w szczerym polu, na skraju zasiegu GSM, o 12 w nocy, tym razem z 2 dzieci, w tym male 1,5 miesieczne, na zewnatrz -5C - na szczescie ja bylem z nimi

qna mac ! co zas z tymi skrzyniami ?

objawy ? "wieczny NEUTRAL" - podjezdzalem do rozjazdu, zwolnilem, jak chcialem przyspieszyc to juz byl tylko luz

laweta te sprawy, koniec koncow o 5 rano do lozka

problem jednak w tym, ze nie moge znalezc serwisu - postanowilem, ze tym razem udam sie do BMW zeby sie autem zajeli

rzekli: "nowa skrzynia 5 tys euro, nie naprawiamy starych"

ot i tak

teraz szukam na ukrainskich forach gdzie by co i jak

qna qna qna macia - do duszy z taka pewnoscia i jakoscia jazdy

a zeby bylo smiesznie, wczoraj wracalem z Krakowa i po wymianie termostatu auto sie zachowywalo nadspodziewanie dobrze - srednia spalania wyszla 6.5l/100km

szkoda tylko ze nie dojechalim ;-(((((

 

to tyle, chcialem sie tylko "wyzalic" na to BMW ;-(((

Edytowane przez zyghom
zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:jawdrop: współczuje przeżyć, jakiś feler niezły :duh:

jak dobrze zrozumiałem to 2 miesiące temu zrobiłeś skrzynie - może to wina tego fachowca :doh:

 

pozdrawiam

Bayerische Motoren Werke http://img482.imageshack.us/img482/7716/bmwsmiley9vq.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tu http://www.samko.pl/ tylko filia w Rostkach zajmuje się naprawą, auta z Warszawy przewożone są tam (niedaleko mnie) lub skontaktuj się ze mną. Ja robiłem u gościa Węgrowie ok 80 km od warszawy, ściśle współpracuje z samko.

 

problem w tym, ze te Rostki chyba daleko od Kijowa nie ?

w Polsce bym sie tak tym nie martwil, gorzej na obczyznie sie znalezc w takiej sytuacji

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nie załapałem że jesteś w Kijowie. Głebokie wyrazy współczucia.

 

Firma Samko przeszla moje oczekiwania: akurat byl u nich klient ze Lwowa i podal mi namiary na serwisy w Kijowie

no to teraz czekam na rozwoj sytuacji

 

jaciepycie alez ten swiat maly ;-)))

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po moich doświadczeniach z automatami tez moge to potwierdzic :cool2:

 

ale NIKI powie- ' ja mam 2 i juz zrobile .... km...' .......

 

ja wiem jedno nadaja sie tylko do spokojnej jazdy na dłuższa mete - jak ktos chce wykożystac moc to niech zapomni o autoacie - ale jak ktos nie chce szlec to automat wskazany :mrgreen:

 

w tym tygodniu z mojej 730iA robie 730i - wkładam manula - zobaczymy jak to bedzie chodzic :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nO nie wiem ale wy chyba macie pecha z automatami!

To jusz jest mój 3 samochód (BMW) z automatem no i nigdy niemialem awarji!

Wrodzinie terz majol Bmw z automatem no i nigdy niemieli awarji.

Automaty od Bmwicy sa bardzo dobre, Jest tylko jeden automat Który ma slaby kwalitet od Bmwicy no i on siedzi w 540/740 ZF 5HP30/A5S 560Z. Wtym wypadku to sa male plastykowe kuleczki!

 

Serwis jest bardzo warzny! Po 10 000mil do 15 000mil (100 000km-150 000km) czeba zmienic olej i filter w automacie!

Wniemczech napewno sa firmy no i zlomy które majol urzywane automaty do sprzedarzy. 500euro-1500euro?

 

Czy wiesz dokladnie ile Twoja Bmw 525 ma na liczniku? :?:

Widzialem kilka Bmw e34 (automaty) które majol na liczniku 30 000-45 000mil (300 000-450 000km) które nigdy nie mieli naparwiane automaty!

Mam nadzieje ze twój Bimmer znowu bendzie wruchu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nikt nie potrafi naprawic dobrze automatu :duh: , ja tez mialem przejscia z 540 e34 automat i po 1 naprawie jezdzilem bez zadnych szalenstw....ale i tak sie zepsula...mam teraz skrzynie z Niemiec i chodzi idealnie a na te naprawy wydalem 8 tys zl :jawdrop: jak nie wiecej!!!Nie polecam:

tych gosci z automat.pl :hand:

serwisu z Torunia przy wylocie na Bydgoszcz. :hand:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis jest bardzo warzny! Po 10 000mil do 15 000mil (100 000km-150 000km) czeba zmienic olej i filter w automacie!

 

wymienialem 12 tys km temu czyli 2miesiace temu

 

Czy wiesz dokladnie ile Twoja Bmw 525 ma na liczniku? :?:

 

a znasz sposob zeby sie tego dowiedziec ?

 

Widzialem kilka Bmw e34 (automaty) które majol na liczniku 30 000-45 000mil (300 000-450 000km) które nigdy nie mieli naparwiane automaty!

 

nie wiem jak w Szwecji ale wg mnie mila to ok 1,6 km czyli 30 tys mil to ok 50 tys km a nie 300 tys km ;-)

 

Mam nadzieje ze twój Bimmer znowu bendzie wruchu!

 

JA TEZ, JA TEZ JA TEZ !!!

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze ze olej jest wymieniony!

 

Niestety jest bardzo latwo wtych czasach zeby licznik cofnonc do tylu!

Twoja Bmwica jest kupiona zniemiec?

Jak tak to masz morze "Serviceheft". Z kontaktuj sie Z gluwnym konturem BMW w polsce, no i ci pomoga zprawdzic gdzie i kiedy byly robione serwisy wniemczech. Wtedy morzesz zprawdzic czy sie to zgadza z "Serviceheft". Morzesz twój Bimmer podlonczyc zkomputerem u BMW zeby sprawdzic ale to terz nie jest 100% pewnie.

 

Unas sie liczy 1 mil= 10 km

 

Niestety samochdy sie psujal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie sobie gadać ile chcecie, xsilver jak się nie potrafi jeździć albo naprawić to się tak ma...

Ja już nigdy nie kupie auta bez automatu bo to równa się z machaniem lewarkiem jak głupi na każdym skrzyżowaniu czy w korku. Nawet jak bym miał co 300 tys. km wydawać na jej remont 4 tys. zł to wole to robić niż mieć ręczną. Poza tym skrzynie ręczne też się psują już nie wspomnę o takim wynalazku jak sprzęgło.....

zyghom myślę że po prostu źle trafiłeś i w takie opowieść ze w Polsce nikt nie potrafi zrobić dobrze automata to sobie można między bajki włożyć bo to nie wahadłowiec NASA żeby się tego naprawić nie dało .....

 

aa i jeszcze jedno gadanie ze ja to jeździłem spokojnie i tak mi padł..........

To ja wam proponuje trochę pomyśleć. Mieliście ten samochód od nowości?? Wiecie jak kość wcześniej obchodził się ze skrzynią??

http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmmmmmmmm

 

zrozum NIKI ze problem nie tkwi w tym ze to jest 4 tys zl raz na 300 tys km - tylko 4 tys i za kilka miesiecy znow to samo :duh: - przykład - opisuje kolega w tym watku - gdyby 4 tys wystarczało na 300 tys to bym sie nie zastanawiał tylko remontował skrzynie ktora mam ......

 

twierdzisz ze 750 ma kopa - jakys sie przejechał 750 w manualu to byś zmienił zdanie - ale niestety sie nie da .......

 

ja jezdziłem 730 v8 w manualu - i musze powiedziec ze roznica jest duza - tak jakby do mojego auta dołożyc jeszcze koło 50 koni... - szczegolnie było to czuc powyżej 100 km/h

 

pozatym - pie porownuj wymiany sprzegła do naprawy skrzyni - sprzegło ma bydowe cepa - i mozesz to zrobic sam w garazu w ciagu 4 godzin

 

pozatym patrzysz przez pryzmat skrzyn 4hp - ktore sa 2 razy wytrzymalsze od takiej jak ja mam - poczytaj posty na tym forum - połowa posiadaczy ma problemy z automatami :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdze że 750 w manualu nie miało by większego koma pewnie setkę by robił w o.k 6,4 ale ja wole mieć 7,4 i tą wygodę co zapewnia mi automat. Jednak mogę zrozumieć że ktoś woli ręczną każdy lubi co innego i dobrze bo by było nudno na świecie inaczej. Ale śmieszą mnie teksty że automat to jest do **py bo się psuje ...... mi się nie popsuł a jak się popsuje to i tak zdania o nim nie zmienię......
http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie sobie gadać ile chcecie, xsilver jak się nie potrafi jeździć albo naprawić to się tak ma...

Ja już nigdy nie kupie auta bez automatu bo to równa się z machaniem lewarkiem jak głupi na każdym skrzyżowaniu czy w korku.

JA TEZ JA TEZ JA TEZ ( i moja zona TEZ)

... i w takie opowieść ze w Polsce nikt nie potrafi zrobić dobrze automata to sobie można między bajki włożyć bo to nie wahadłowiec NASA żeby się tego naprawić nie dało .....

tu tez sie zgodze i tyle, problem nie w tym czy to Polska czy nie - problem, ze ludzie kupujac auto za 10tys PLN "nie chca" dokladac (a nawet myslec o naprawie) za kolejne 5 tys

aa i jeszcze jedno gadanie ze ja to jeździłem spokojnie i tak mi padł..........

To ja wam proponuje trochę pomyśleć. Mieliście ten samochód od nowości?? Wiecie jak kość wcześniej obchodził się ze skrzynią??

 

niestety, tu TEZ MASZ RACJE

 

pytanie: kupic nowego bumiera za 150 tys pln ?

nie bardzo

a juz taki 3-5 letni ma "niewiadome" pochodzenie

niestety, zwlaszcza u nas, bo pan Kaziu wymieni uszczelke a jak nie to zalepi silikonem i "tez bedzie"

 

tolerancja PANOWIE !

jeden jezdzi automatem bo to lubi a drugi manualem bo .. tez lubi

uwazam, ze mocne auto zwlaszcza z duzym momentem obrotowym i DOBRA skrzynia automatyczna jest (DLA MNIE) tym czego chce - dajcie spokoj z tym, czy Xmass czy Easter sa wazniejsze - zaraz zaczniemy o baczkach mowic ;-)

 

poki co niecierpliwie oczekuje na "werdykt" ukrainskich fachowcow - mam nadzieje, na POZADNA robote a jak to bedzie 1k$ to tez mnie to nie "pyka" - chce miec to dobrze zrobione by mogl bez bijacego serca "skoczyc" w trase Kijow-Krakow-Kijow i nie musiec juz korzystac z listy firm laweciarskich na Ukrainie (ktora wczoraj dostalem)

 

a swoja droga: moze to walnelo sprzeglo i odlaczylo skrzynie ? nic w skrzyni nie gruchnelo, oliwy nie zauwazylem (choc za bardzo nie moglem o polnocy w szczerym polu)

mysle, ze za pare dni bede wszystko wiedzial

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdze że 750 w manualu nie miało by większego koma pewnie setkę by robił w o.k 6,4 ale ja wole mieć 7,4 i tą wygodę co zapewnia mi automat. Jednak mogę zrozumieć że ktoś woli ręczną każdy lubi co innego i dobrze bo by było nudno na świecie inaczej. Ale śmieszą mnie teksty że automat to jest do **py bo się psuje ...... mi się nie popsuł a jak się popsuje to i tak zdania o nim nie zmienię......

 

850i manual '91 robi 0-100 w 6.8 s , NIKI, nie masz szans na 6.4 :D

 

automat to swietna sprawa w kwestii komfortu , niestety są wrazliwe na niewlasciwą eksploatacje a poniewaz wiekszosc z nas ma auta uzywane , nie jestesmy w stanie sprawdzic w jaki sposób były wczesniej uzytkowane i stąd przykre niespodzianki ... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

850i manual '91 robi 0-100 w 6.8 s , NIKI, nie masz szans na 6.4 Very Happy

 

Tym bardziej utwierdza mnie to w przekonaniu że skrzynia manualna w 750-ce to nieporozumienie ;)

http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i juz wszystko wiem

mozna powiedziec, ze sprawa skrzyni rozbila sie na 2 watki:

1-jakosc serwisu w Krakowie: mistrzowie zalozyli filtr oleju od "roweru" (zaoszczedzili pare zl ale jakby jednoczesnie zapewnili sobie prace za 30-50 tys km), po 12 tys km olej juz byl zmasakrowany a niestety filtr tego nie czyscil - nie to jednak bylo przyczyna awarii skrzyni

2-zapomnialem dodac, ze 2 dni przed padem skrzyni mechanik od silnikow (tez w krakowie) wymienial mi simering w silniku (z tylu silnika) i w tym celu musial wycofac troche skrzynie

po wymianie uszczelki niestety zle spasowal skrzynie do silnika i ... no wlasnie, widzialem dzis w serwisie (tutaj w Kijowie) wszystkie czesci mojej skrzyni

otoz jest tam takie male kolo zebate z 2 klinami wewnatrz - ono nachodzi na walek

to kolo bylo ZLE ZALOZONE i po 700km (tyle zrobilem) kliny sie ZERWALY i skrzynia sie "odpiela" od silnika

 

wnioski ? (wg mnie)

1-serwis skrzyn dal dupy, po 12 tys km ze wzgledu na syfiasty filtr tarczki zaczely sie juz sypac

2-mechanik silnikow sie ... POMYLIL/NIE WIEDZIAL/CO TAM JESZCZE i zle spasowal skrzynie do silnika

 

czy to oznacza, ze 99% jakosci drzemie w ludziach, ktorzy prace wykonuja czy w czesciach, ktore przychodza z fabryk ?

dla mnie odpowiedz jest prosta

i rownie kosztowna: naprawa 2 tys $ ;-)

 

P.S.

podoba mi sie tutaj w serwisie podejscie do klienta: skrzynie wyciagnieto z auta ale rozbierano dopiero przy mnie, gosc rzekl, zebym sam obejrzal co i jak i zebym nie mial watpliwosci czy mnie naciaga czy nie na koszty

niby nic a jednak frontem do klienta ;-)

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień na manualną i po sprawie

chyba nie zrozumiales tematu watku - on nie byl o wyzszosci M nad A i odwrotnie

Skrzynie automatyczne są nie do naprawy

hmm, nie jestem mechanikiem ale nie widze powodu zeby tak generalizowac

A jak juz się naprawi to właśnie takie historie sie dzieja

jak sie spartaczy a nie naprawi

Taniej

jesli chodzi o koszty naprawy to z pewnoscia

wygodniej

jesli wygodniej jest ruszac co chwile reka i noga niz nimi nie ruszac to pewnie masz racje

pewniej na manualu

zawsze pewnie zawsze sucho ;-)

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.