Skocz do zawartości

Historia pewnej skrzyni automatycznej - FINAL


zyghom

Rekomendowane odpowiedzi

no i juz wszystko wiem

 

:duh: :duh: :duh: :duh:

Wracaj cały i zdrowy (chociaż "trochę" oskubany z kasy) :!: :D Założę się, że po działalności kijowskich fachowców skrzynia będzie chodziła teraz jak ta lala.

 

BTW, sprawdza się w praktyce moja teoria, że samochodem uruchomionym po poważnym rozgrzebaniu lub po długiej przerwie, trzeba najpierw pojeździć parę dni okołodomowo, żeby wszystko co ma wyleźć wylazło. :? :wink:

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, sprawdza się w praktyce moja teoria, że samochodem uruchomionym po poważnym rozgrzebaniu lub po długiej przerwie, trzeba najpierw pojeździć parę dni okołodomowo, żeby wszystko co ma wyleźć wylazło. :? :wink:

 

100% tylko, ze po pierwsze to byla TYLKO wymiana simeringu, po drugie: gosc skonczyl w sobote wieczorem a ja w niedziele o 5 rano popedzalem juz na medyke ;-)

 

a ja tu jeszcze troche posiedze - taka karma ;-))

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym olał automa i zmienił na manuala

 

hmm, moze tego nie wyrazilem jeszcze: ja NIE CHCE MANUALA JUZ NIGDY

za dlugo jezdze juz automatami zebym chcial sie jeszcze lewarkami bawic

a poza tym mam zone, ktora tez nie chce manuala ;-)

o ile ja sie moge zmienic o tyle zony zmieniac nie chce (poki co ;-) )

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień na manualną i po sprawie .Skrzynie automatyczne są nie do naprawy .A jak juz się naprawi to właśnie takie historie sie dzieja .Taniej wygodniej i pewniej na manualu

 

ja bym olał automa i zmienił na manuala - za ok 2 tes zł - bedziesz miał wszystkie czesci + opłacisz wymaine....... takie jest moje zdanie - i ja tak własnie robie

 

ZROZUMCIE, ŻE KTOŚ NIE CHCE MANUALA .... CZY TO TAKIE TRUDNE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzwoniłeś do obydwóch fachowców z Polski i poinformowałeś ich ze są Ci winni 2000 $? Bo ja bym takim nie odpuścił... No a i bardzo dobrze że nie zmieniasz na ręczna bo takie garażowe zmiany to dopiero musi być kaszana :duh:
http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzwoniłeś do obydwóch fachowców z Polski i poinformowałeś ich ze są Ci winni 2000 $? Bo ja bym takim nie odpuścił... No a i bardzo dobrze że nie zmieniasz na ręczna bo takie garażowe zmiany to dopiero musi być kaszana :duh:

 

ten od skrzyni jest nieuchwytny

ten od silnika to ... moj przyjaciel, powiedzialem juz mu, ze dal dupali, nawet sie zobowiazal do oddania (bo mysle ze to jednak wina tego co zmienial simering) no ale przeciez na wodce sie skonczy - nie moge goscia (moze nie chce raczej) zabijac - wystarczy ze nie bedzie spal i go sumienie pomeczy ;)

ale gdyby to byl obcy to ...

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaszna.......... :duh: - już czuje ironie :mad2:

 

w poscie masz opis polskich mechanikow - wiec wole sobie sam cos zrobic niez jezdzic i czekac kiedy skrzynia odpadnie :duh: - i mam pewnosc ze naprawa jest wykonana dobrze

 

niejeden by chciał miec taki sprzet jaki ja mam w garażu.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TYLKO wymiana simeringu, po drugie: gosc skonczyl w sobote wieczorem a ja w niedziele o 5 rano popedzalem juz na medyke ;-)

 

Naruszenie integralności zespołu napędowego, to już nie jest TYLKO :!: Jak dla mnie, nawet wymiana uszczelki pod głowicą wymagałaby objechania :wink: Chociaż moim samochodom jeszcze się taka naprawa nie przytrafiła, nawet super-delikatnej pod tym względem Rapidówce.

 

a ja tu jeszcze troche posiedze - taka karma ;-))

 

Dobrze, że hotele mają w miarę tanie :cool2: :cool2:

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naruszenie integralności zespołu napędowego, to już nie jest TYLKO :!: Jak dla mnie, nawet wymiana uszczelki pod głowicą wymagałaby objechania

100% racji

 

Dobrze, że hotele mają w miarę tanie

pojecie wzgledne: 120 euro/dobe to raczej duzo jak na mnie

wynajalem mieszkanie za 1/3 tego i nie zaluje

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaszna.......... :duh: - już czuje ironie :mad2:

 

w poscie masz opis polskich mechanikow - wiec wole sobie sam cos zrobic niez jezdzic i czekac kiedy skrzynia odpadnie :duh: - i mam pewnosc ze naprawa jest wykonana dobrze

 

niejeden by chciał miec taki sprzet jaki ja mam w garażu.......

 

Żadnej ironii czy aluzji nie miałem na myśli do Ciebie

http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojecie wzgledne: 120 euro/dobe to raczej duzo jak na mnie

wynajalem mieszkanie za 1/3 tego i nie zaluje

:duh: a ja chciałem tam jechać na wakacje :mad2:

No to wracajcie szybko, ale na Twoim miejscu mechanikom bym nie odpuścił... przyjaciel, to wódka - i to duża, ale tego od skrzyni też powinieneś po powrocie podliczyć...

Tak przy okazji refleksja... ciekawe ile byś dostał kasy, gdybyśmy zaszczepili sobie amerykański system prawny :?:

Noc, dzieci, wilki jakieś :norty: , koszta noclegów i napraw....!!!

oj, byłaby nowa betka

Pozdro

- to ja przepraszam! ...i znikł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

2-zapomnialem dodac, ze 2 dni przed padem skrzyni mechanik od silnikow (tez w krakowie) wymienial mi simering w silniku (z tylu silnika) i w tym celu musial wycofac troche skrzynie

po wymianie uszczelki niestety zle spasowal skrzynie do silnika i ... no wlasnie, widzialem dzis w serwisie (tutaj w Kijowie) wszystkie czesci mojej skrzyni

otoz jest tam takie male kolo zebate z 2 klinami wewnatrz - ono nachodzi na walek

to kolo bylo ZLE ZALOZONE i po 700km (tyle zrobilem) kliny sie ZERWALY i skrzynia sie "odpiela" od silnika

 

 

 

no i dorwalem to co sie zepsulo: popatrzcie sami na czym sie opiera 143KM:

 

 

http://janik.vel.pl/bmw/skrzynia/IMG_1016m.jpg

 

%5B551%3A480%5Dhttp%3A//janik.vel.pl/bmw/skrzynia/IMG_1015m.jpg

 

dosc niewielkie "urzadzonko" jak na tyle koni - wziely sie zeby i urwaly ;-)

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz jak zeby sa zniszczone od srodka ?? - to prawdopodobnie wina tego ze głowny wałek był krzywo ustawiony

 

no wlasnie, ich od srodka juz NIE MA ;-)

sie byly zerwaly

mysle jednak, ze Ukrainiec mial racje: zeskosowana skrzynia w stosunku do silnika i poszlo

albo zle zlozone, nie zaskoczylo jak trzeba i poszly

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zębatka to napęd i jednocześnie element pompy oleju.

Napędza ją koło kinetyczne i często się zdarza że mechanicy nie odciągają koła kinetycznego po odkręceniu od zamachowego przed odsunięciem skrzyni do tyłu. Następnie żeby kinetyczne z powrotem założyć to trzeba się namęczyć i ta niepewność czy wskoczyło prowadzi do tego że ścisk koła kinetycznego na tę zębatkę w wymiku dokręcania jiż skrzyni powoduje pęknięcie tych zębów.

Skantowana skrzynia wyrządzi więcej szkód w postacji wyrobionego utulejowania ośki koła kinetycznego i wydarcia płaszczyzny na pompie olejowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zębatka to napęd i jednocześnie element pompy oleju.

Napędza ją koło kinetyczne i często się zdarza że mechanicy nie odciągają koła kinetycznego po odkręceniu od zamachowego przed odsunięciem skrzyni do tyłu. Następnie żeby kinetyczne z powrotem założyć to trzeba się namęczyć i ta niepewność czy wskoczyło prowadzi do tego że ścisk koła kinetycznego na tę zębatkę w wymiku dokręcania jiż skrzyni powoduje pęknięcie tych zębów.

Skantowana skrzynia wyrządzi więcej szkód w postacji wyrobionego utulejowania ośki koła kinetycznego i wydarcia płaszczyzny na pompie olejowej.

 

Robert, znaczy wina mechanika co odsuwal skrzynie czy tego co 2miesiace wczesniej remontowal skrzynie ?

ja zrozumialem, ze jednak tego co odsuwal tak ?

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby te zęby nosiły ślady zużycia w wyniku uderzeń obrotowych, to byłyby w pewnym stopniu wyjechane i tak samo wyklepane byłyby wgłebienia w ośce koła kinetycznego. Niestety te zęby pekły w wyniku nacisku czołowego, a zdarzyć się to może w wyniku dokręcania skrzyni przy niewłaściwym osadzeniu koła kinetycznego. Pozatym dwóch miesięcy byś nie pojeździł. Ewidentna wina mechanika ostatnio demontującego skrzynię :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ewidentna wina mechanika ostatnio demontującego skrzynię :roll:

 

Robert, Ty mechanik

czy to sie miesci w ramach "kazdy sie moze pomylic ?"

nie pytam wzgledem pociagniecia go do odpowiedzialnosci (bo jak pisalem wyzej to moj b.dobry znajomy i wodke juz mu zapowiedzialem) ale tak ... z czystej ciekawosci ?

 

tak czy inaczej zadzwonilem do niego, rzeklem, ze trzeba uwazac jak sie takie rzeczy dzieja, nie bardzo mi chcial wierzyc ale mam teraz zebatke oraz Twoje slowa

wazne, zebysmy wyciagali wnioski, zwlaszcza z bledow, ktore popelniamy ;-)

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam na błedach czasem się uczę gdyż popełnianie błędów nie jest żadną ujmą, tylko przysparza czasem trochę problemów, ale te zęby a zwłaszcza ich pęknięcie mówią same za siebie.

Miałem akurat skrzynię, która była skantowana i wierz mi uszkodzenia były dużo większe w elementach skrzyni. A tu typowy błąd w osadzeniu koła kinetycznego na skrzyni

 

Ps.

Wódkę z kazdym człowiekiem sie dobrze pije, bo wódka jest najlepszym powiernikiem w przyjaźni... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A tu typowy błąd w osadzeniu koła kinetycznego na skrzyni

 

... i "tylko" 2k$ w plecy

ale to dlatego, ze wszystko co bylo nie tak kazalem wlozyc nowe

wiec sciagneli z ZF, dzis wszystko widzialem na stole

tylko rzekli, ze konwertera sie nowego nie kupuje bo kosztuje 510 Euro a mozna go naprawic i bedzie "jak nowy" a naprawa tylko 150 Euro

upieralem sie ale gosc mi postukal po glowie i rzekl, ze on daje teraz gwarancje na ta skrzynie na kolejnych 150 tys km

he, rzeklem mu ze moze tu spedze jeszcze 2 lata w Kijowie i ze moge go sprawdzic (przy tak czestych wyjazdach do kraju to ja te 150 tys km moge zrobic w 2 lata)

w ogole sie gosc nie przestraszyl

cwaniak czy co ?

a moze wie co robi ?

wolalbym wierzyc w to drugie;-)

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe jest szansa ze mowi prawde.

Jednak 2k$ to troszke pieniazkow jest.

 

Pozdro

 

to prawda

tyle, ze do mojej staruszki to juz tylko dokladac

sprzedac mi sie juz nie oplaca

a tak to pojezdze nia troche

zwlaszcza przy moim trybie, kiedy nigdy nie wiem gdzie wyladuje na kolejne pol roku, wole trzymac 12 letnia beemke w garazu, wiedzac, ze niewiele trace, niz bym kupil 3letnia, i po roku stania w garazu by stracila 20% i to bynajmniej nie od sumy 10 tys pln tylko raczej 100 ;-)

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i koniec, beemka jezdzi

w sumie 2300$

olej gosc nalal Mobil ATF Syntetyk: http://www.mobil.com/USA-English/Lubes/PDS/GLXXENPVLMOMobil_1_Synthetic_ATF.asp

i rzekl, ze wymiana co 70tys km (pomimo, ze ZF zaleca co 100tys km)

kupe rzeczy w skrzyni wymienil, wszystke prosto z ZF - podoba mi sie taka rzeczowosc !

wymienil tez od razu olej w moscie (i uszczelnil) zalewajac olejem 80W90 (hmm, nie wiem jakiej marki) - tu nakazal wymiane co 30 tys km

 

no coz, ciesze sie, ze mam mojego bumiera znow dla siebie ;-)

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.