Skocz do zawartości

E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.


ambience

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, mam juz 4 bmw, i do kazdego zawsze wlewalem pelen syntetyk. W jednej e36 z 95r. przeszedlem z mineralnego(taki byl jak kupowalem) na pelen syntetyk przy 300tys.km. i nic sie nie dzialo. Co z tego ze auto na 10-15tys.km spali litr czy dwa?! Przeciez wiekszosc aut ma to wpisane w papiery od nowosci. Nasze bunie w wiekszosci to 6 albo 8 cylindrowce wiec olej ma gdzie ubywac, poza tym jak sobie lubimy depnac czasami to wtedy spalanie oleju jest wskazane! Wczesniej jezdzilem preluda 2.2 vtec i tam jak sie depnelo w pedal to nawet w lusterku bylo widac chmurke olejową ale taka jest specyfika tego silnika- musial puszczac olej zeby silnik sie nie zatarl... A wracajac do tematu, na miejscu kolegi Ambience bez wachania przesiadlbym sie na full syntetyk... w trosce o serducho swojej buni... pozdr.
najpiękniejszy dźwięk na świecie- R6 w BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manolito77 - popieram cb też taki leje i jest super moj przebieg to 320 tyś i nie bierze ani grama polecam do 520d ;]

 

HAVOLINE TEXACO 5w40

Obejrzyj Moje BMW


www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=191208

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalewałem różnymi olejami. Począwszy od ELF, Shell, Mobil1 ,Castrol i między czasie nawet Lotos. ;) :lol:

a teraz zalałem pierwszy raz olej liqui moly 10W40 Leichtlauf i szczerze napiszę ,że jeszcze tak dobrego oleju nie miałem... :)

jeździ się pięknie i silniczek chodzi jak pszczółka :twisted: na następną zmianę oleju robię płukankę i zmieniam na 5W40 i też LM.

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalewałem różnymi olejami. Począwszy od ELF, Shell, Mobil1 ,Castrol i między czasie nawet Lotos. ;) :lol:

a teraz zalałem pierwszy raz olej liqui moly 10W40 Leichtlauf i szczerze napiszę ,że jeszcze tak dobrego oleju nie miałem... :)

jeździ się pięknie i silniczek chodzi jak pszczółka :twisted: na następną zmianę oleju robię płukankę i zmieniam na 5W40 i też LM.

Pozdrawiam :cool2:

 

Skoro jest tak wszystko pięknie i cacy,silnik chodzi jak pszczółka to poco kombinować ze zmianą na 5W40,liczysz że będzie jeszcze lepiej?

Z tym płukaniem silnika to w ogóle tragiczny pomysł.Po czym chcesz płukać silnik-po 10W40?.Widzę że wiedzę czerpiesz z forum.Uważaj bo możesz przekombinować :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeee po prostu słyszałem od pewnego dobrego mechanika znajomego ,który mówił żebym zalał silnik 5W40

najlepiej Motul. ;)

Ale ja go nie posłuchałem i zalałem 10W40 LM. i jedynie na co krzywił buzią to ,to że kupiłem 10W40 ;)

ale i tak jest bardzo dobrze, silnik jak jest zimny nie stuka tak na wcześniejszym oleju. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam bmw 535i m62 z 2001roku nadeszła pora wymiany oleju .Teraz mam zalany olej castrol edge 5w30 ale jest kiepski bo jak ostro pojeżdze i olej się zagrzeje to mruga mi kontrolka ciśnienia oleju .Chciałbym zmienić na coś lepszego tylko nie wiem na co i na jakie normy patrzeć ll-01 czy ll04.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam bmw 535i m62 z 2001roku nadeszła pora wymiany oleju .Teraz mam zalany olej castrol edge 5w30 ale jest kiepski bo jak ostro pojeżdze i olej się zagrzeje to mruga mi kontrolka ciśnienia oleju .Chciałbym zmienić na coś lepszego tylko nie wiem na co i na jakie normy patrzeć ll-01 czy ll04.

 

-hm-hm-za chwilę koledzy będą Ci doradzać oleje najlepszych firm w pełni syntetyczne 0WX. albo że czujnik,pompa szwankuje.Ja powiem od siebie nic to nie pomoże bo i tak jeździsz na dobrym oleju,spróbuj wlać 10w60 i silnik jeszcze pożyje :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam posiadam bmw 535i m62 z 2001roku nadeszła pora wymiany oleju .Teraz mam zalany olej castrol edge 5w30 ale jest kiepski bo jak ostro pojeżdze i olej się zagrzeje to mruga mi kontrolka ciśnienia oleju .Chciałbym zmienić na coś lepszego tylko nie wiem na co i na jakie normy patrzeć ll-01 czy ll04.

Coś jest nie tak :nienie: Ja na 5w30 byłem na Torze Poznań - nic się nie działo :!: :roll:

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlej havoline full syntetyk nie pozałujesz ja mam 300 tyś na blacie i jest super 5w40 texaco on spełnia normy LL-01czy LL-04 inne są przereklamowane gdzieś czytałe o castrolu ze ktos w nim pracował i ze czysty on nie jest .. . ;/ wiec polecam ten silnik mi na nim nawet wycichł

Obejrzyj Moje BMW


www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=191208

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym naprawdę mierzył na gorącym ciśnienie oleju i zmienił na jakiś lepszej firmy.

 

Chyba, że Ci nie zależy na silniku to zrób jak koledzy wyżej radzą.

 

Jak zależy CI na silniku to zrób tak jak kolega Adam94 (Adamus) radzi-przecież to autorytet :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

-sorry ale czesto takie gówniarze podają informacje o których nie mają zielonego pojęcia.Więc ktoś kiedyś napisał że Castrol jest be, bo miał z nim złe doświadczenie a potem stu takich adamusów powtórzy i opinia jest wyrobiona :duh:

-co do mierzenia ciśnienia na gorącym ,oczywiście masz rację.

 

Do autora-ten olej będzie dobry,ale kontrolka pewnie będzie zachowywać się tak samo ,nie przejmowałbym się tym zbytnio.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Jak zależy CI na silniku to zrób tak jak kolega Adam94 (Adamus) radzi-przecież to autorytet :mrgreen: :mrgreen:

A jak!!!

Witam mam problem i nie wiem czy cos sie nie zater sie silnik . kontrolka od oleju jeszcze sie nie świeciła ale z 6 litry oleju po wycieku przez glupią podgętą uszczelke przy filtrze zostało tylko 2.5 litra. córka wruciła ze szkoły jadac w to i spowrotem 17km silnik chodzi wszystko ok wlałem ten stary olej bo był nowy musze dokupic wlac więcej ale nie jestem pewien czy jeszcze nic sie nie zatarlo przy 2.5 litra oleju i przejechaniu 34 km ............ (((((((((((((((((((((((((

 

ponad 200 zł wylane na osfalcie jeszcze zostalo troche na podwoziu i na alternatorze ;/

Jak ktoś chce cały temat to proszę (jajcarski jest) viewtopic.php?f=72&t=179320

Sorry za OT ale nie cierpię jak ktoś mnie w ch***a ładuje.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponad 200 zł wylane na osfalcie jeszcze zostalo troche na podwoziu i na alternatorze ;/

Ha! No to jeszcze jest potencjał żeby z tego szmatką zgarnąć i wycisnąć potem do słoika - może z 0,5 litra by się uzbierało. Zawsze to jednak jeszcze trochę starego-nowego oleju, który mógłby ponownie zalać do silnika. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Przepraszam, ze OT ale nie mogłem się powstrzymać bo mnie taka refleksja najszła... :norty:

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam juz 4 bmw, i do kazdego zawsze wlewalem pelen syntetyk. W jednej e36 z 95r. przeszedlem z mineralnego(taki byl jak kupowalem) na pelen syntetyk przy 300tys.km. i nic sie nie dzialo. Co z tego ze auto na 10-15tys.km spali litr czy dwa?! Przeciez wiekszosc aut ma to wpisane w papiery od nowosci. Nasze bunie w wiekszosci to 6 albo 8 cylindrowce wiec olej ma gdzie ubywac, poza tym jak sobie lubimy depnac czasami to wtedy spalanie oleju jest wskazane! Wczesniej jezdzilem preluda 2.2 vtec i tam jak sie depnelo w pedal to nawet w lusterku bylo widac chmurke olejową ale taka jest specyfika tego silnika- musial puszczac olej zeby silnik sie nie zatarl... A wracajac do tematu, na miejscu kolegi Ambience bez wachania przesiadlbym sie na full syntetyk... w trosce o serducho swojej buni... pozdr.

 

Moze honda czy stare e36 bierze olej.Ale zdrowe e39 6 cylindrowe nie ma prawa wziasc ani grama oleju.To chyba jedyne silniki z tamtych lat co nie braly w ogole oleju.Mam 3.0d i nie bierze oleju ani grama na 15tys {5w40castrol}....Kolega ma e39 2.0i 96r!{10w40 castrol} i nie bierze ani grama.Inny ma 2.5d 2002r {10w40 mobil}diesel i tez ani grama...Paru innych kolegow z forum tez potwierdzi ze ich e39 nie biora ani grama oleju i nie wazne czy benzyna czy diesel czy syntetyk czy pol....

Edytowane przez BMW e39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
inne są przereklamowane gdzieś czytałe o castrolu ze ktos w nim pracował i ze czysty on nie jest .. . ;/ wiec polecam ten silnik mi na nim nawet wycichł

:duh: :mad2:

Myślę, że nie trzeba tego typu wypowiedzi komentować...

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Adam-adadus ma swoje wkręty itd ale akurat zgodzę się, że castrol pierwszych lotów to nie jest. Wole inne firmy oleju. I niedawno się zastanawiałem nad tym halovine, ale nikt mi nie powiedział czy leje do swojej benzyny R6 czy nie. Większość ma to w dieslach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.