Skocz do zawartości

E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.


ambience

Rekomendowane odpowiedzi

miał ktoś stycznosć z mobilem super 2000 ? kuzyn tak zachwala, leje to do E39 2,2 170 km, fakt faktem przejechał na nim po zakupie 60 000 km i silnik chodzi wg mnie dobrze, ale jakoś nie mam zaufania do tego, spytałem czemu on jest taki tani to nic nie odpowiedzial ....i fak faktem jak na Mobila to cenowo jest tani, z tym że może to jest Mobil ale "drugiej jakości" ?

 

http://www.mobil.pl/Poland-Polish-LCW/carengineoils_products_mobil-super-2000-x1-10w40.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wiem wiem że nie koniecznie do 3,0d, :) osobiście leje motula, ale gościo jest dumny że Mobila leje, najlepsze oleje i inne pierdolamento, w dodatku tani ! więc myśli że najlepszy olej na świecie dorwał. Jak jest z jego jakością trudno stwierdzić ale jak coś jest tanie to jest nie koniecznie dobre...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kupnie miałem zalany silnik castrolem 10w40,zegary pokazywały przebieg 230 tys ,usunąłem wszystkie wycieki i zalałem motulem 5w40.

Obecnie mam 280 tys,wymieniam co 15 tys eksploatacja samo miasto filtr mann,dolewam 1,5 litra od wymiany do wymiany,lecz przypuszczalnie jest to spowodowane

wyciekiem z pod uszczelki miski olejowej i jeszcze jednego z przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 530d: 5w40, 5w30 ACEA: A3 / B4 BMW LongLife 04 dla 193 KM i LL 01 dla 184 KM.

 

ale teraz to żeś pojechał :mrgreen: czyli np Liqui Mooly 10w-40 Mos2 do 530d się nie nadaje ? :duh: :duh: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 530d: 5w40, 5w30 ACEA: A3 / B4 BMW LongLife 04 dla 193 KM i LL 01 dla 184 KM.

 

ale teraz to żeś pojechał :mrgreen: czyli np Liqui Mooly 10w-40 Mos2 do 530d się nie nadaje ? :duh: :duh: .

 

jako dolewka na trasie, gdy nie ma czegoś lepszego to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o Motul 8100 x-clean 10w40? do tego odme z e60 bo nie wiem ile moja już ma przelatane.

Masz Valvo 5W40,czemu chcesz zmienić na 10W40? Źle się spisywał?

http://images75.fotosik.pl/97/7ea837af20c745c4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Koledzy, a co sądzicie o Motulu 8100 x-max 0W40 do 3.0d?

Początkowo rozważałem motula 5W30, przy większości jazdy w mieście podobno całkiem dobry, jak i na ranne zimowe rozruchy, oraz motula 5W40 który będzie znowu lepszy na trasy.

A ja robię 50/50 miasto/trasa :roll:

Więc tak myślałem o tym 0W40.

Jeździł ktoś na tym? Jest sporo droższy od 5W30/40, więc zastanawiam się czy jest sens go brać, skoro różnicy może nie być żadnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 530d: 5w40, 5w30 ACEA: A3 / B4 BMW LongLife 04 dla 193 KM i LL 01 dla 184 KM.

 

ale teraz to żeś pojechał :mrgreen: czyli np Liqui Mooly 10w-40 Mos2 do 530d się nie nadaje ? :duh: :duh: .

 

jako dolewka na trasie, gdy nie ma czegoś lepszego to może być.

 

chłopie ale ty głupoty piszesz ,LM ma wyższą klasę od innych wielu innych olejów a sam piszesz że trzeba się sugerować tym co jest napisane na opakowaniu ,wiesz wo gule jaka litera w specyfikacji określa wyższa klasę oleju ?? :D

na pewno nie bo nigdzie o tym nie wspomniałeś ,

ty nawet pojęcia nie masz o lejach bo skoro jesteś taki wszechwiedzący to przynajmniej byś wiedział że większość olejów jest rozlewana w PL i mają pozaniżane normy wiele firm potraciło już koncesje na dystrybucje olejów silnikowych przez to ,a tylko nie które są rozlewane w krajach w których zostały wyprodukowane tak LM ,VALVOLINE ,MOTUL i kilka innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak krowa to piękny ptak.

1)10w40-wg instrukcji bmw odpada, 2) brak normy LL- wg instrukcji bmw odpada, 3) spełnia jakąś dziwną normę-ACEA A3-98/B3-98, na pewno słabsza niż zalecana A3/B3, taki dobry ten twój L Mooly 10w-40 Mos2, że nie spełnia dwóch wymogów bmw, a trzeci też jest pod znakiem zapytania.

W fordzie galaxy używam LM top tec 4100 5w40, ale ten olej spełnia już warunki bmw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie ale ty pierdzielisz bzdury :mrgreen:

try masz chyba rozdwojenie jaźni

podobno według ciebie LM to tylko na dolewki się nadaje :duh: :duh: :duh: :mrgreen:

nie rób z ludzi idiotów i nie pisz że bzdur że najlepiej to lać olej BMW bo fabryka tak zaleca

śmieszny jesteś i te twoje stwierdzenia :mad2: :mad2: :mrgreen:

koniec off topa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Panowie, bo was zaraz Cichy pozamiata pod dywan :bokser: :mrgreen:

LM jest okej, dużo dobrych opinii słyszałem.

W każdym razie na pewno lepszy od castrola i innych syfów od pana kazia z beczki.

A mnie nadal ciekawi ten motul x-max, nie wiem czemu się tak na niego uparłem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.