Skocz do zawartości

E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.


ambience

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież nikt ci nie każe innego oleju używać pytałeś jaki najlepiej zalać to ci podaliśmy symbol 0w40 do 5w40 syntetyk z norma LL01 ( LL04 )

ten co ty masz jest za gesty po prostu i przy niskich temperaturach będziesz miał naprawdę problemy z dobrym smarowaniem a własnie zimna praca silnika to moment w którym olej powinien działać jak najlepiej,

nie rozumiem dlaczego nagle zaczeles wszystkich obrażać jak byś sam wiedział najlepiej choć po tym co lejesz widać ze brakuje ci podstawowej wiedzy na temat olejów,

moze do M jest ten olej dobry z uwagi na ciśnienie i temperaturę pracy ale w twoim silniku ( mimo ze stosuje sie go w Mpower ) ten olej będzie gorsze mieć efekty niż zwykły olej LL01 0w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Puknij sie w leb nim cos napiszesz.

Pytasz o porade, chlopaki doradzaja a potem i tak na sile lejesz olej, ktory nie jest rekomendowany do tego silnika. Ale skoro jestes madrzejszy od sztabu inzynierow, ktorzy to wymyslili to rob co chcesz.

 

BTW nie chodzi o parametr za W ale ten przed.

Tak to jest jak komuś żre olej i próbuje to zakleić olejem w60 :cool2: Ale przynajmniej wie że robi źle :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszstkich

jestem szczęśliwym posiadaczem bmw 520i Touring

Chcę wymienic olej ale nie wiem co lał poprzedni właściciel

przebieg nakręcony 240 tyś

chcę zrobić płukankę silnika i zalać dobrego oleju.

Ile tam wchodzi litrów i co polecacie? nie pytam o firmę tylko o zalecenia producenta bmw czytałem coś o ll01 ll04 ale nie bardzo wiem o co w tym chodzi. Myślałem o 5w40 ale nie wiem nie bardzo się znam na olejach.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przystępnych cen masz motula x cess który spełnia normy jest to olej 5w40

albo valvoline bodajże ma nazwę synpower. Też spełnia normy ll 01

Kup 7l i będzie ok.

Filtr polecam mann-a. Filtrony często się wykręcają i nie spełniają swojego zadania jak i inne firmy tańsze. A filtr jest tani i nie ma co oszczędzać. Różnica między dobrymi markami a gorszymi jest bardzo mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszstkich

jestem szczęśliwym posiadaczem bmw 520i Touring

Chcę wymienic olej ale nie wiem co lał poprzedni właściciel

przebieg nakręcony 240 tyś

chcę zrobić płukankę silnika i zalać dobrego oleju.

Ile tam wchodzi litrów i co polecacie? nie pytam o firmę tylko o zalecenia producenta bmw czytałem coś o ll01 ll04 ale nie bardzo wiem o co w tym chodzi. Myślałem o 5w40 ale nie wiem nie bardzo się znam na olejach.

Proszę o pomoc.

 

Tylko nie nalej 10w przypadkiem bo zacznie on powoli mordowac silnik.

Chcesz dobry filtr kup purfluxa.

Olej tanszy: Elf

drozszy Valvo, Liqui Moly, Millers, Motul.

 

Rozsadnym rozwianiem jest 5w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEGO zalej 10w60 CASTROLA EDGE ja nakrecilem na tym oleju 12tysi i w zime i lato i nie słucham tu kolegow ze silnik zajechal bo dotej pory żadna uszczelka mi nie strzelila oleju silnik wziol około 0,5l i w trakcie zalozylem gaz.Silnik chodzi idealnie polecam ten olej :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEGO zalej 10w60 CASTROLA EDGE ja nakrecilem na tym oleju 12tysi i w zime i lato i nie słucham tu kolegow ze silnik zajechal bo dotej pory żadna uszczelka mi nie strzelila oleju silnik wziol około 0,5l i w trakcie zalozylem gaz.Silnik chodzi idealnie polecam ten olej :D

 

nalatałem już niecałe 100tys na motulu i raz valvoline.

na ok 17tys i ten i ten wziął mniej więcej 7setek. Od kupna mam gaz i przebieg mam 280tys.

 

Przejechałeś praktycznie nic. Masz olej o bardzo dużej lepkości którego zżera Ci duże ilości. Gdybyś przeszedł na w40 zjadał by Ci więcej.

Jak masz podjechany silnik to nie doradzaj innym by taki olej zalewali.

 

No nie słychasz kolegów, ale zrobiłeś mikro przebieg. Na superolu byś tego silnika nie zajechał przy tak śmiesznym Twoim przebiegu od kiedy masz auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był kiedyś taki temat napisany przez Tomka z Łowicza, który też zastosował olej castrol 10w60 do silnika 3.0i, ten olej dodatkowo zasyfił mu silnik i pogłębił jego problemy, po za tym ten olej nie spełnia żadnej normy LL, rekomendowany jest do M5, a nie do naszych cywilnych samochodów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5w30 LL od BMW - pasuje do M54 M57 i większości silników BMW po co się zastanawiać jest dostępny na allegro w dość dobrej cenie - kupować zalewać i się nie przejmować.

 

a może go tez podrabiają ? ktoś co wie na ten temat ?

______________

champion

e53 3.0dA 2005

e53 3.0dA 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Motula i castrola podrabiają, wiem, bo widziałem, nawet ojciec kiedyś kupił castrola podrabianego "na promocji", był gęstszy od oryginału i miał trochę inna barwę.

Motula można poznać po etykiecie z tyłu, oryginał ma kilka warstw etykiety, można ją "otworzyć" i w środku coś tam pisze w kilku językach, podróbka tego nie ma, jest zwykła naklejka.

Także lepiej nie kupować okazyjnie za pół ceny.

A co do polecania 10W60, to kolega chyba nie ogarnia co pisze, już nie chodzi tutaj o producenta czy ll01, ll04 ale o sam fakt że to gęsty olej, konsystencyjnie to prawie jak minerał, w zimie będzie cyrk jak przywali -20 mrozu a i codzienna jazda odbije się na kondycji silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhym dzieki chłopaki za dobre rady tylko o co chodzi z tym LL01 i LL04 i podajcie kilka przykładów olejów LL01spełniających normy producenta BMW bo z tego co rozumiem to LL04 to zamiennik tak? a ja już sobie dobiorę stosowną firmę do mojego portfela :D aż 7L wchodzi w ten motor? Pewnie coś mi zostanie w razie tfu tfu dolewki.

Dodam że autko świeżo sprowadzone z niemiec czysta benzyna przejechało całą polskę na kołach silniczek lux chodzi gazu na oczy nie zobaczy.

aha i jaka jest różnica między 5w30 a 5w40?

i jeśli to ma jakieś znaczenie to rozkodowałem auto i tam jest napisane że silnik siedzi M52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LL Long Life im wyższa norma tym dluższe interwały wymiany oleju. LL04 chyba co 30tyś km. Ale jak ktoś ma rozum to nie będzie wymieniał wg wskazań komputera bo po prostu szkoda silnika. Jak wymieniasz co np 10tys km to na normy nie patrz.

 

Np mercedes swoje dostawczaki reklamuje z przebiegiem między wymianą oleju na poziomie 40 lub 60 tyś km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LL Long Life im wyższa norma tym dluższe interwały wymiany oleju. LL04 chyba co 30tyś km.

 

Oleje z normą LL04 zostały stworzone specjalnie do filtrów DPF czyli filtra cząsteczek stałych montowanych w silnikach diesla i TWC benzyna.Nie ma to nic wspólnego z interwałem obie normy idą wg.komputera równo. .Są to oleje średnio i nisko popiołowe,mające za zadanie przedłużyć trwałość tych filtrów(szczególnie DPF).Do aut które NIE posiadają DPF i TEC wystarczy w 100 procentach norma LL01 nie ważne czy to BMW z 2001 czy z 2010 z wyciętym filtrem.

 

Jak wymieniasz co np 10tys km to na normy nie patrz.

 

To jest fakt możesz lać nawet normę LL98,chyba że ktoś jest upartym ekologiem i ma nadmiar złotówek a ochrona silnika jest na drugim planie to może zalać LL04 nawet nie posiadając filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kuzyn miał w 530d zalany castrol magnatec 5w40, jeszcze wtedy był bez normy LL01, teraz już ma ją. Po ok. 12 kkm przebiegu, przy rozgrzanym silniku, na wolnych obrotach i przy wł. klimatyzacji zapalała mu się czerwona lampka od ciśnienia oleju. Powodem tego było to, że olej ten tracił szybko swoje właściwości wraz z przebiegiem. Po zalaniu oleju z normą LL01, akurat był to shell helix 5w40 problem ten już się więcej nie powtórzył, nawet po przebiegu 20 kkm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol 10W60 do 520i... :mad2: Jednak są ludzie z większą fantazją (i portfelem :D ) ode mnie :shock: Po moich przejściach nigdy nie zaleję już silnika niczym co byłoby choć o włos gęstsze od zalecanego oleju :duh: Swoją drogą teraz próbuję oleju Amsoil European Car Formula 5w40 Full Saps z normą BMW LL01. Na razie po 4 tys km od wymiany olej na bagnecie czyściutki...
Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.