Skocz do zawartości

E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.


ambience

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no Adam-adadus ma swoje wkręty itd ale akurat zgodzę się, że castrol pierwszych lotów to nie jest. Wole inne firmy oleju. I niedawno się zastanawiałem nad tym halovine, ale nikt mi nie powiedział czy leje do swojej benzyny R6 czy nie. Większość ma to w dieslach.

 

A cóż to za wynalazek Halovine?? chyba chodziło Ci o Valvoline , :D

Na temat oleju powiem tak- osobiście uważam Castrol, Mobil i resztę znanych z wszechobecnych plakatów i reklam TV za przereklamowany. Moja jezdziła przez 10 lat, od nowości na Castrolu, na początku stary, jeszcze dobry SLX 5w30- wtedy to był jakościowy olej. Ostatnie 2-3 lata na EDGU 5w30- wg mnie- nie rozni się od olejów budzetowych z marketów. Mam przebieg niespełna 240.000km (benzyna) Castrol sączył się z pod pokrywy zaworów, kapał na kolektor wydechowy. Kupiłem Motul X Clean 5w30- naocznie wydaje się jeszcze bardziej rzadki- ale trudno, wlewam pomyslalem- i co? nawet kropla nie uroniona przez 4000km, silnik pracuje wiele wiele ciszej, więc szczerze odradzam markę Castrol- mogą sobie jezdzic na nim w WRC, na Elf-ie w F1, ale nie zapominajcie że to tylko marketing, i te oleje wspolnego z tymi ze sportu nic nie mają.

PS. Słyszałem ze Castrol jest produkcji polskiej, bodajze w rafinerii plockiej produkowany....

Aha- Motul 5L kosztuje mniej niz EDGE 4L...

BMW E9 2800CS 1970. Coming Soon :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dwa tyg.temu zalałem Castrola Edge FST 5W40-a miał byc Castrol Edge Turbo Diesel 5W40,ale został zastąpiony FST :roll:

Ten Castrol to przejściowo po półsyntetyku Mobil,nastepny bedzie LM lub OE BMW.

Przy zmianie zrobiłem płukanke LM Engine Flush.

Na razie nic sie nie dzieje strasznego-nie wypłukało uszczelek itp.

http://images75.fotosik.pl/97/7ea837af20c745c4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A cóż to za wynalazek Halovine?? chyba chodziło Ci o Valvoline , :D

chodziło raczej o amerykański wynalazek havoline:

http://europe.havoline.com/products/motor-oils.aspx

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestescie daremni z tym olejem 11 stron i co chwile nowe posty ile jest rodzajów oleju do diesla ludzie opamietajcie sie lejcie taki jaki zaleca producent bmw najprosciej a jak lejecie tanie szmiry to macie problemy :mad2: :mad2: :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej castrol nie jest super olejem jak wielu osobom grają szklanki (nie wszystkim) Bo zaraz mi się pewnie oberwie.

Jeśli ktoś ma zużyte szklanki i grają na zimnym bądź gorącym, a zmieni olej na lepszy nie taki co bmw zaleca (bo tu chodzi tylko i wyłączenie o marketing) i szklanki mu się wyciszają to dobrze świadczy o tym nowym oleju w przeciwieństwie do castrola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valvoline synpower 5w30

Mam podobny,ale w 40 z tym że on jest na bazie minerała. Chciał bym znaleźć co bazą jest syntetyk i spełnia wymagania BMW.

 

Cześć wszystkim! ja zamówiłem ostatnio na dobrej promocji olej Mobil1 Super S2000, jednak jest to półsyntetyk. Czy nie będzie to problemem?

 

Jeśli nie szkoda Ci silnika to nie będzie problem. Zamów jakiś syntetyk i nie mobila :) Jeśli jest to półsyntetyk to nie jest to mobil1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny,ale w 40 z tym że on jest na bazie minerała. Chciał bym znaleźć co bazą jest syntetyk i spełnia wymagania BMW.

Np. Liqui Moly Synthoil Hightech 5W40

Liqui Moly Synthoil Longtime 0W30

Obydwa to pełnosyntetyczne,spełniają LL98.

Na stronach Valvoline producent twierdzi,że Synpower to pełnosyntetyczne-wiec już nie wiem jak jest naprawde.

http://images75.fotosik.pl/97/7ea837af20c745c4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed wymianą oleju. Moja 530dA t. przyjechała z Niemiec. ma 215tkm. Czy jak zaleje HAVOLINE TEXACO ULTRA S 5W-40 będzie dobrze? Czy raczej wlać 5W-30W ?

Nie wiem jaki był wlany wcześniej.

Co ile zmieniacie? Niektórzy co 10 tys inni 15tyś, czy na jakimś 20tyś pojedzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ostatnio ktoś tu polecał lotosa, pisał, że zrobił ponad 400tys. km na tym oleju dostawczym mercedesem i jest zadowolony, dodał również, że o ile pamiętam, jego tata pracuje w rafinerii i rozlewa ten sam olej do "baniek" różnych producentów, więc po co kupować olej za 300zł, jak za 100-ówę jest to samo...

Poszedłem tym tokiem myślenia i w sobotę zmieniłem olej na LOTOS 5W40 full syntetyk spełniający normy BMW, wcześniej jeździłem cały czas na castrolu 10W40 pół syntetyk. Narazie zrobiłem 200km, ale jedyne co zauważyłem, że silnik ciszej pracuje i jest to bardzo zauważalne, ale wydaje mi się, że to zasługa po prostu "świeżego" oleju i może zmiany z pół na full syntetyka...

Olej kosztował mnie 120zł, filtr 15zł, robocizna 0zł, no wypiłem przy tym dwa żubry, czyli robocizna 4,4zł :D

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej jeździłem paroma Audi z silnikami 1.8T jako, że byłem młody uważałem tylko Castrola i nic innego... Do czasu! Wkurzało mnie w Castrolu, że po przebiegu 7-8tys. na oleju zaczynały grać szklanki i któregoś razu wracając z Niemiec w gorący dzień temperatura oleju zaczęła mi gonić dużo poza 100'C... wróciłem do domu i zmieniłem olej Valvoline VR1. Na tym oleju robiłem 15tys. i wymieniałem. Szklanki nie grały a temperatura oleju od wymiany do końca stała w jednym miejscu! Dodam jeszcze, że na Castrolu więcej oleju mi zjadał niż na Valvo... Później miałem Renault 1.9dCi i była zalewana Castrol Edge przez poprzedniego właściciela ale spróbowałem Mobil 1 i też silnik ciszej pracował :P kupując BMW spróbowałem Motul X-Clean+ 5W30 z normą LL04. Jest drogi jak cholera więc z powrotem wracam do Valvoline :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motula, w tym X-Clean można dostać już teraz w bardzo przystępnych cenach.

 

Jedna uwaga do użytkowników kultowego Motula 300V - ten olej na bazie estrowej w odróżnieniu od innych syntetycznych Motuli bazujących na PAO ( baza polialfaolefinowa ) ma o wiele niższą trwałość i należy pamiętać, aby nie przekraczać między wymianami 12-15 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5l X-Clean jest bez problemu osiągalne za ok 150 zł więc to naprawdę niewygórowana cena.

 

Z moich spostrzeżeń, w 5 BMW używałem zawsze tylko i wyłącznie Mobil 1 5W50, przez jakieś 6 lat. W poprzedniej e39, w silniku M54B30 miałem wyciek oleju i zbiegło się to w czasie z wymianą oleju na X-Clean 5W40. Efekt - w pierwszej fazie wyciek się powiększył ( dała o sobie prawdopodobnie znać lepkość 40 w miejsce 50 ) ale po ok 1000-2000 km zmniejszył się mniej więcej o połowę w stosunku do stanu istniejącego przy oleju Mobil 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany ja zmieniam co równiuteńkie 10 kkm, niestety poprzedni właściciel zalał 10w i jako konserwatysta wolę już tego nie zmieniać, tym bardziej że silnik pracuje aksamitnie, cichuteńko i oleju nie ubywa od wymiany do wymiany w ogóle, olej to shell 10w40, gdybym miał wybierać sam - wybrałbym 5w30 liquimoly...
A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sąsiad posiada e39 2.8 z gazem i zapomniał o wymianie i przejechał 34kkm na jednym oleju castrol 5w40 i nic mu się nie stało hehe :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w e39 m52TUb25 leje mobila 5w30 esp formula. w sumie zrobilem juz dwie wymiany srednio po 9-10tys km. cisza na zaworach. nawet w zime jak byly mrozy po -24 stopnie stalismy po pracy z kolegami na parkingu i sluchalismy komu jak silnik pali :D zawsze sie dziwili ze tak zimno a u mnie ciasza, zadnego stuku przy rozruchu tak zimnego silnika. o czyms to swiadczy..

PS. od wymiany do wymiany nie dolewam ani razu oleju. przynajmniej nie dolewalem do tej pory :D zobaczymy jak dlugo bo juz mam 258 000km przelotu. (tyle pokazuje licznik. jaka jest prawda nie wiedza najstarsi gorale)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.