Skocz do zawartości

316 Podgrzewanie lusterek


Kamil_DDZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak kupowalem swoja bawarke sprzedawca powiedzial ze ma ona podgrzewane lusterka... Powinna miec taki pasek na wkladzie luterka tak? Moje wklady nie maja takich paskow a do tego wcale sie nie ogrzewaja i takie pytanie moje iz znalazlem na allegro lusterka z tym paskiem odpowiedzialnym (niby) za podgrzewanie lusterka. I czy jak je zakupie lusterka beda ogrzewane? Jest to do zrobienia? Czy musza byc to jakos oryginalnie zrobione lusterka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tanie niż kupowanie lusterek wyjdzie ci sprawdzenie czy te co masz nie są podgrzewane jak zdejmiesz lusterko (szkło) to będziesz widział czy są czy nie. Jak się okaże że nie to po prostu zainwestuj w maty grzewcze przyklejane pod lusterko (szkła) i podciągnij do włącznika tylnej szyby. POZDRO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten pasek to wydaje mi sie ze odznacza jedynie punkt w ktorym zaczyna sie zaokraglenie szkla w celu powiekszenia widocznosci i nie ma to nic wspolnego z grzaniem lub jego brakiem.w mojej e36 tej kreski nie ma a lusterka sa podgzewane.jesli jestem w bledzie to niech ktos sprostuje.i maty podgrzewania raczej grzeja caly czas niezaleznie czy jest to potrzebne czy nie :D .poprostu sapodlaczone pod zasilanie caly czas.oczywiscie nie gdy mamy zaplon na off :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodziło mi o to, że jest włączane wraz z zapłonem. Nie miałem na myśli technicznego podłączenia pod przewody np. w stacyjce.

 

"Ogrzewanie obu lusterek działa w pozycji 2 kluczyka zapłonu i jest regulowane samoczynnie." - by Instrukcja Obsługi BMW E36 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij szkiełka z lusterek i zobacz czy są w nich styki i czy idą do nich kabelki. Jeśli są, to po prostu maty się przepaliły, one mają ograniczoną żywotność. U mnie żadne nie grzało, o tym, że powinno, dowiedziałem się dopiero jak mi jeden wkład ukradli i zobaczyłem, że wiszą jakieś kabelki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewane lusterka warto :nienie: Nie wiedzialem ze mam podgrzewane dopoki lewe nie przestalo dzialac. Teraz jak jade w deszcz lub jest wilgotno to prawe mam suche a lewe brudne. Jak byla gololedz na lewym byla warstwa lodu a prawe bylo ok. Na wiosne bede musial zajrzec do lusterka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewane lusterka warto :nienie: Nie wiedzialem ze mam podgrzewane dopoki lewe nie przestalo dzialac. Teraz jak jade w deszcz lub jest wilgotno to prawe mam suche a lewe brudne.

I tu mamy przykład że warto . Niby nie wiele ,a wiele pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
koledzy mam pytanie - pacjent compact 1997r. - czy w compactach zawsze były ogrzewane lusterka? czy to jest opcja wyposażenia? nie grzeją mi na pewno i pytanie czy kupować te maty w ciemno czy sprawdzać?

Poproś w tym dziale o rozkodowanie nr.vin- viewtopic.php?f=19&t=127871#p898206.I będziesz wszystko wiedział,jak auto było wyposarzone jak wyjechało z fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam aktualnie 2 compacty i w jednym są podgrzewane lusterka, w drugim nie ma (nawet kable nie ma żeby sobie podłączyć), z resztą ta sama sytuacja dotyczy halogenów przeciwmgielnych, w jednym są, w drugim nie mam nawet kabli do podłączenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.