Skocz do zawartości

[E90] 325d Wymiana Lozyska, tyl.


chanky

Rekomendowane odpowiedzi

"idzie, jak masło"

odkręcasz - zakręcasz i jedziesz dalej.

PS

tam jest cała piasta z łożyskiem.

 

Nie wiem ale ja dostalem same Lozysko, i w BMW ETK tez jest same Lozysko. Tez myslalem ze pojdzie mi tak szybko, ale gdy zobaczylem czesc, to mnie cofnelo, bo nei mam prasy.

http://www.teilesuche24.de/skf/radlagersatz-vkba6632?c=100579&at=15956

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem wymieniiane tylne łożysko i nie kojarze, zeby bylo zintegrowane z piasta tak jak z przodu. U mnie wymieniali tylko łożysko, półośke trzeba oczywiscie wypiąć, przy prawej stronie, przy wymianie lewej strony mechanik mój mówił, ze trzeba zdjac wydech

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Siemano, i co zrobiles?? Ja mam tez 325d i mieszkam w neuss praktycznie kolo Ciebie w dodatku mam wlasnie lozyska z tylu do roboty i nie wiem za bardzo gdzie najlepiej w okolicy to zrobic.

 

Jak chcesz moge ci to zrobic osobiscie. Sam zrobilem, troche tylko trwalo. A jak umiesz sam to ci moge pozyczyc nazedzia.

 

Btw co do drugiego pytania->

 

Pierwsze przy 189tkm lewa strona tyl, a drugie 208tkm prawa strona

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

odświeżę troche temat.

mi chyba pado łożysko kołoa przenidego lewego.

mianowicie powyżej 80 km/h buczy a szególnie wchodzą w prawe zakręty to głośniej.

łożysko z przodu jest razem z piatką.

tylko jest jeden problem: CENA w ASO to aż około 900 zł.

na aledrogo są jakieś zamienniki.

co polecacie? tak do połowy tej ceny :)

Sprzedam do e90: Nerka prawa przed lift, lekko uszkodzony błotnik przed lift, Zderzak po lift z otworami na spryski

do e46: mała szybka drzwi tylnych, klamka polift,

http://olx.pl/oferta/nerka-grill-bmw-e90-prawa-CID5-ID5ZuhN.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem prawy przód ze 3 lata temu (lub nawet prawie 4). Kupiłem Ruville. Łożysko jest Fag (całość oczywiście zintegrowana: piasta+łożysko). Całość sprawia lepsze wrażenie niż oryginał (solidniejsza piasta), a łożysko identyczne z oryginałem (tylko wiadomo nowsza seria). Cena teraz to ok. 355zł za Ruville (Optimal 230zł, ale to raczej szału nie robi), w sklepie pewnie trochę drożej.

 

Z tyłu oczywiście łożysko jest do kupienia osobno - około 130zł Ruville. Z tyłu jeszcze nie wymieniałem.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 5 lat później...

Tak dla potomnych, bo widzę, że wpisy są nie do końca ścisłe:

1. łożysko z przodu - kupuje się z piastą jako całość, można odkręcić i przykręcić.

2. łożysko tylne - niestety jest wprasowane i wymiana to grubsza sprawa.

Łożysko można wymienić używając do tego specjalnych narzędzi i wystarczy wówczas zdemontować półoś, zacisk, tarczę, a następnie młotkiem kinetycznym zdemontować piastę, ściągaczem zdjąć rozkawałkowane łożysko z obudowy i z piasty. Założenie to procedura odwrotna.Tj łożysko w obudowę, piasta, półoś, tarcza, hamulec, koło. :)

Problemem jest stety-niestety ściągacz i młotek kinetyczny. Trzeba je mieć

W przeciwnym razie można targać całą piastę z obudową i na prasę. (prasę lub dobre duże imadło też trzeba mieć). No i demontaż całej obudowy to nie tylko odkręcenie zawieszenia wielowahaczowego (sprężyna) ale też czujnika ABS i mechanizmu ręcznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.