Skocz do zawartości

audio za rozsadne pieniadze w e90


pan_prezes_skora

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy. Mam na sprzedaż stację DYNAVIN pod E90 bez navi z klimą automatyczną. Jedyny minus jest to system windows CE. Pozostało po sprzedaży samochodu.

http://www.dynavin.com/products/n7_e9x.php

Dokładam do tego przejście z HDMI na Chinch + Miracast aby można było zrobić zrzut telefonu na monitorze.

Jak by ktoś reflektował to pisać na priv.

Cena, hmm tak myślę że 500 + przesyłka, to chyba nie za dużo. W 2013 dałem za to ustrojstwo 3200 :mad2:

Edytowane przez jerzy.h69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy zwrotnice w przednich drzwiach były tylko w wersji Indywidual?

Trafiły mi się boczki z tej wersji i mam komplet tych zwrtonic i maskownic przezroczystych.

Pytanie jeszcze czy jest sens zakładać tę zwrotnicę do głośników L7 ? Wtedy musiałbym to zamonotwać zamiast "kondensatora?

Wzmacniacze mam na Hi-input firmy Blaupunkt.

Będzie jakaś różnica w dźwięku na tej zwrotnicy względem kondka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

tak zwrotnice byly tylko w tej wersji

tak montuje sie je zamiast kondka

tak bedzie roznica bokondensator odcina tylko dol pasma natomiast ta zwrotnica dzieli calkiem pasmo dla glosnika sredniotonowego

jesli jej nie zamontujesz to ja chetnie ja odkupie, w razie czego pisz na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Radio Professional Chech Republic ma dużo większy zakres mocy i equalizera niż zwykły Professional Alpine dzięki czemu Czech Republic o dużo lepiej gra mimo, ze to te same radia.


Suby HiFi jak harman czy seria maja taka sama średnice - wiem bo miałem wszystkie 3 na raz w ręku i wydawanie na suby harmana kasy to jest porażka. Zamontowaliśmy u znajomego 10 głośników harmana z radiem Czech Republic i basu spod foteli wcale dużo nie ma. Główny Bas w systemie audio bez wzmacniacza dają sredniotonowe. Skąd wiem? Bo mam audio 8 głośników harman plus suby seria a znajomy ma to samo tylko plus suby harman i różnica jest prawie żadna.


Bass w harmonię trochę lepiej się rozchodzi po podłodze i to tyle. Jest głośniejszy może jakieś 10% od serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki. Zastanawiam sie nad radiem proffesional (mam buisnes) aby poprawić jakość dzwieku na fabrycznych głośnikach. Czy dużo daje taka zmiana? Wiem że trzeba będzie kodować te radio Wiem że najlepsze byłoby radio z bluetooth ale jest dość drogie. Czy warto zmieniać na te bez bluetooth? Widziałem tu na forum ludzie radzą aby szukać radia made in cech republic bo ponoć mociejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dołożyć i kupić z BT i USB. Można wyrwać juz za 700.

 

Nie ma szans na taką cenę. Minimum 800 zł + 20-30 zł przesyłka. Wiem, bo sam poluję od kilku tygodni. BMW professional bez BT i USB kupi taniej niż za połowę tej ceny. Oczywiście mówię w dobrym stanie i jedno i drugie, a nie z wynalazkami typu wypalony pixel.


Swoją drogą to absurd. Radio do e9x jest droższe niż do f3x :lol:

www.kancelariaturowski.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio Professional Chech Republic ma dużo większy zakres mocy i equalizera niż zwykły Professional Alpine dzięki czemu Czech Republic o dużo lepiej gra mimo, ze to te same radia.


Suby HiFi jak harman czy seria maja taka sama średnice - wiem bo miałem wszystkie 3 na raz w ręku i wydawanie na suby harmana kasy to jest porażka. Zamontowaliśmy u znajomego 10 głośników harmana z radiem Czech Republic i basu spod foteli wcale dużo nie ma. Główny Bas w systemie audio bez wzmacniacza dają sredniotonowe. Skąd wiem? Bo mam audio 8 głośników harman plus suby seria a znajomy ma to samo tylko plus suby harman i różnica jest prawie żadna.


Bass w harmonię trochę lepiej się rozchodzi po podłodze i to tyle. Jest głośniejszy może jakieś 10% od serii.

 

Moim zdaniem strasznie źle kombinujesz. Podpięcie większej ilości mocniejszych głośników tylko pod radio nic nie da. Dodatkowo miej na uwadze że głośniki w różnych systemach z E90 mają różną impedancję i de facto lepsze głośniki mogą grać na nieodpowiednim źródle (np na radiu gdy powinien być wzmak), gorzej niż podstawowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam zamontowane 8 głośników harmana i 2 suby seryjne na seryjnym prof bez wzmaka i gra zajebiscie jak za 600zl. Znajomemu montowaliśmy 8 głośników harmana plus 2 suby harmana na radiu Czech Republic i gra tak samo super.


Jak widać wszystko działa żadnego słabego kombinowania nie ma a wszystkie głośniki były dedykowane do e90. Jedyne czego nie ma w obu systemach to basu i nie będzie z jakimiś małymi pierdzikami pod fotelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki. Zastanawiam sie nad radiem proffesional (mam buisnes) aby poprawić jakość dzwieku na fabrycznych głośnikach. Czy dużo daje taka zmiana? Wiem że trzeba będzie kodować te radio Wiem że najlepsze byłoby radio z bluetooth ale jest dość drogie. Czy warto zmieniać na te bez bluetooth? Widziałem tu na forum ludzie radzą aby szukać radia made in cech republic bo ponoć mociejsze.

Zamontuj zwykłe radio z filtrami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam radio Czech republic :D a nawet nie zwracałem na to uwagi przy zakupie.


Powiedzcie mi proszę czym różni się kostka w radiu niebieska od czarnej? Bo nawet te czeskiej mają różne kolory. I chyba obydwie mają światłowód. W moim aucie światłowodu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak rozpoznać czy udało się przekodować na hi fi ze stereo, bo wydaje mi się że po przekodowaniu różnicy nie słyszę, mam sygnał z subów podłączony pod hi-level do wzmacniacza.

 

Zakodowanie HIFI sprawia że sygnał z base audio (hi), zmienia się na low.


Jak chcesz sprawdzić to ściągnij plik konfiguracyjny z radia lub z CCC i tam masz ustawienie z "amp" w nazwie, mówiące jakie audio masz zakodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawą to wygluszenie drzwi przednich i podpięcie głośników pod wzmacniacz. Kombinowanie z dokładnym l7 czy innym zestawem dedykowanym mija się z celem. Zestaw standardowych głośników w e90 z wygluszonymi drzwiami zagra lepiej niż l7.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kolego chyba jesteś w błędzie. W BMW raczej nie ma się co jarać wygłuszaniem drzwi bo w drzwiach masz głośniki średniotonowe a nie jak w innych markach niskotonowe. Dodatkowo głośniki są mocowane właściwie do dykty zwanej boczkiem i to jest najsłabszy punkt którego żadnymi matami nie poprawisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Podstawą to wygluszenie drzwi przednich i podpięcie głośników pod wzmacniacz. Kombinowanie z dokładnym l7 czy innym zestawem dedykowanym mija się z celem. Zestaw standardowych głośników w e90 z wygluszonymi drzwiami zagra lepiej niż l7.

 


To bzdura jakich mało. Lepsze glosniki , odseparowanie wysokich od srednich i podpięcie tego pod wzmacniacz to podstawa .

E 90 to nie duży fiat , zeby wygłuszenie dawało az takie rezultaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu. Mógłby mi ktoś doradzić czy opłaca się wymieniać seryjne audo z E60 na Audio System x200BMW jest za ok 2000zł. Czy szukać czegoś innego? Zależy mi na tym żeby wszystko pasowało w miejsca oryginalnch głośników żeby nic nie kombinować, przerabiać itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.