Skocz do zawartości

320d - Ile więcej spali automat od manuala?


poldas

Rekomendowane odpowiedzi

To ja się dołączę.

Moje BMW 136km manual pali przy ostatnich mrozach 10-10.5 l ale jeżdżę na odcinkach 5Km (do roboty). W lecie było spokojne o 2 l mniej. Auto w zimie na krótkich odcinkach musi spalić więcej choćby przez podgrzewacz który zabiera 100A nie wspominając o większych dawkach paliwa w tych temperaturach.

 

Co do Audi to mam o nich dobre zdanie i nie ma co porównywać ich z VW oczywiście na plus dla Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 177
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ciekawe rzeczy tu opowiadacie. :) Osobiście uważam, że jednostki 1.9TDi są zdecydowanie lepszymi jednostkami od 2.0D made by BMW. R6 to już inna bajka. Nie zmienia to faktu, że pancerne silniki BMW = silniki benzynowe. Diesle nie są złe ale nowe i do pewnego przebiegu. I przestańcie się licytować ile palą poszczególne jednostki bo to nie ma sensu. U każdego będzie inaczej ze względu na warunki geograficzne i aglomeracyjne.

 

PS. W 528i komp nie przekłamywał i podawał wartości realne. W 320D pokazuje jak mu się spodoba. Zawsze spali więcej niż sobie przekalkuluje. Pewnie niedługo zrobię kalibrację wskazań spalania w DIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS. W 528i komp nie przekłamywał i podawał wartości realne. W 320D pokazuje jak mu się spodoba. Zawsze spali więcej niż sobie przekalkuluje. Pewnie niedługo zrobię kalibrację wskazań spalania w DIS.

 

U mnie wcale nie przekłamuje (granica błędu nie przekracza 0.1 l ) a kalibracje wskazania robi się w NCS-ie poprzez zmianę w sterowniku licznika

 

Co do jednostek 1,9tdi to mają całkiem inną charakterystykę pracy a jak jeździsz 130 i będziesz jej deptał to i tak spali.

Ja jeździłem przez 4 lata Audi 80 1,9 tdi 90KM i owszem paliła w zimie na krótkich trasach max 7,5 (czyli o 3 l mniej niż BMW) ale ważyła 300 kg mniej i do 100 rozpędzała się prawie w 15s. Wcześniej miałem taką samą w benzynie i spalała w zimie 13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam już spalanie jednostek 1.9TDi bo spalają podobnie do 2.0D ale o wcześniej wspomnianą jakość.

 

Też im się zdarzają problemy. W AFN (110KM) zapiekały się kierownice turbiny, w nowszych 1,9 tdi (pompo-wtryski) siadały wałki rozrządu. We wszystkich oprócz 1z awarii ulegały koła dwumasowe. Problemy były tez z zaworkiem n75 i przepływomierzami.

Może dlatego wydaje Ci się że są mniej awaryjne bo należą do grupy VW bardzo dobrze rozpracowanej przez mechaników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy tu opowiadacie. :) Osobiście uważam, że jednostki 1.9TDi są zdecydowanie lepszymi jednostkami od 2.0D made by BMW. R6 to już inna bajka. Nie zmienia to faktu, że pancerne silniki BMW = silniki benzynowe. Diesle nie są złe ale nowe i do pewnego przebiegu. I przestańcie się licytować ile palą poszczególne jednostki bo to nie ma sensu. U każdego będzie inaczej ze względu na warunki geograficzne i aglomeracyjne.

 

PS. W 528i komp nie przekłamywał i podawał wartości realne. W 320D pokazuje jak mu się spodoba. Zawsze spali więcej niż sobie przekalkuluje. Pewnie niedługo zrobię kalibrację wskazań spalania w DIS.

 

cóż 1,9tdi w audi u mnie jest prawie legendarne i to po chipie wogóle to się nie psuje , moc fabryczna jest zaniżona ze względu na normy niemieckie , w dowodzie wpisane jest 140 KM a realnie te silniki mają 150 km , dajesz lekki chip na 170 km i masz naprawdę całkiem przyzwoite osiągi przy małym spalaniu , do tego silnik jest bezawaryjny pod warunkiem że lejesz sprawdzone paliwo

 

320d w realu ile pokazuje kucy ? tyle co producent czy więcej lub mniej ? sprawdzał ktoś ?

 

co do spalanie w kompie to mów za siebie , sprawdzałem kilkukrotnie realne spalanie z tym co pokazywał komp , różnica była 0,1 -0,2 więc niewidzę sensu grzebania w ustawieniu , mam nawyki z gazu że zawsze po tankowaniu kasuje licznik , od razu też kasuje komp , wielokrotnie sprawdzałem i mi się pokrywa moje spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż 1,9tdi w audi u mnie jest prawie legendarne i to po chipie wogóle to się nie psuje , moc fabryczna jest zaniżona ze względu na normy niemieckie , w dowodzie wpisane jest 140 KM a realnie te silniki mają 150 km , dajesz lekki chip na 170 km i masz naprawdę całkiem przyzwoite osiągi przy małym spalaniu , do tego silnik jest bezawaryjny pod warunkiem że lejesz sprawdzone paliwo

 

po pierwsze, 1.9 TDI PD ma 130KM. po drugie, 1.9 TDI PD to złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat 136ps 2000r , miasto 10l trasa poniżej 7l - wyniki zimą.

 

Pod korek sprawdzane???? W zime 10l???? Jakie miasto??? Automat?????? To nie ktorym pala tyle w manualu jak Ty to robisz :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat 136ps 2000r , miasto 10l trasa poniżej 7l - wyniki zimą.

 

Pod korek sprawdzane???? W zime 10l???? Jakie miasto??? Automat?????? To nie ktorym pala tyle w manualu jak Ty to robisz :) :) :)

 

Zastosowal sie do wskazowek Jakuba.

 

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat 136ps 2000r , miasto 10l trasa poniżej 7l - wyniki zimą.

 

Pod korek sprawdzane???? W zime 10l???? Jakie miasto??? Automat?????? To nie ktorym pala tyle w manualu jak Ty to robisz :) :) :)

 

Zastosowal sie do wskazowek Jakuba.

 

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

 

No raczej napewno :D :D :D :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno spala troszkę więcej, na pewno ma na to wpływ stan skrzyni, sposób jazdy i to gdzie jeździmy ciężko podać konkretną wartość, tak jak ciężko podać średnie spalanie samochodu z danym silnikiem. W każdym bądź razie tragedii nie ma. Wcześniej miałem m50b20 z manualem, teraz mam m54b30 z automatem i to w cięższej budzie i z oponami 235/45/17 i róznica spalania jest w okolicach 2 litrów. Oczywiście ten pierwszy był starszy technologicznie i wiekowo więc mógł spalać trochę wiecej niż jako "młodzik" ale trzymał się w noramch podawanych na forach. Wiadomo że automat jest dodatkowym obciążeniem dla silnika tak jak alternator czy kompresor i swoje kW musi pochłonąć ale tak jak pisałem tragedii nie ma, szczególnie w mocniejszym silniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat 136ps 2000r , miasto 10l trasa poniżej 7l - wyniki zimą.

 

Pod korek sprawdzane???? W zime 10l???? Jakie miasto??? Automat?????? To nie ktorym pala tyle w manualu jak Ty to robisz :) :) :)

 

Miasto Szczecin, przejazdy od 40-100km dziennie, częste pauzy, styl jazdy normalny ze wskazaniem na dynamiczny.

Test wykonany na paliwie BP Ultimate, pod korek na tej samej stacji, 3 próby pod rząd. Temperatura -2/+2 . Automat GM. Koła zimowe alu 15'

 

Wyniki wydają mi się normalne, przyznam że autem jezdze od maja, jest to najstarszy samochód jaki mam od lat i nigdy nie patrzyłem ile pali, testy zrobiłem relatywnie nie dawno z czystej ciekawości bo komputer pokazywał mi 12/13L /100km i okazuje się, że przekłamuje. Przebieg samochodu to 146tys, ma swieze filtry i nowy przepływomierz Bosch.

 

Nie wiem ile pali w lato, ale na komputerze pokazywał mi 9-10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uwierze :wink: odcinki po dużym mieście 40-100km to mnóstwo jazdy na ciepłym silniku i te pierwsze "zimowe" kilka km na rozgrzanie nie ma już takiego znaczenia dla spalania jak np u mnie gdzie jeżdżę średnio 4-10km po mieście na dzień :wink: a auto pali prawdopodobnie(nie przejeździłem jeszcze baku tylko po mieście) ok 9l/100km (320d, 150km CR, 6bieg manual)....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spali,wczoraj się przekonałem,małem zalany zbiornik pod korek zrobiłem ok 30 km po mieście przez 3 dni na zimnym silniku odcinki ok 3-4km , czoraj zrobiłem 75 km za miasto,łącznie 105km i znowu zalałem pod korek i weszło 9,93l a na kompie średnie spalanie 7l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwując dyskusję odnoszę wrażenie, że niektórzy są farciarzami i mają auta bardziej oszczędne niż przewidziała to fabryka. :mrgreen:

Ja jestem pechowcem, bo moje ma smoczy apetyt na olej napędowy. :evil:

Komu w drogę, temu Neste.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwując dyskusję odnoszę wrażenie, że niektórzy są farciarzami i mają auta bardziej oszczędne niż przewidziała to fabryka. :mrgreen:

Ja jestem pechowcem, bo moje ma smoczy apetyt na olej napędowy. :evil:

 

Heh :wink: różnie to bywa. Akurat moje 320d pali kilkanaście procent więcej niż podaje katalog (podobnie jak moje poprzednie auta) za to komputer pokazuje spalanie prawie idealnie zgodne z książką obsługi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czlowieku na chlopski rozum jak ludziom palą w manualach po 10l w miescie to jakim cudem tobie pali tyle samo w automacie i nie pisz do mnie dziecko bo ja nikomu nie ublizylem a jakbys chcial blizszej konfrontacj to zapraszam do mnie i wtedy okaze sie czy jestes tak wytrzymaly psychicznie :D :D Edytowane przez Klaudek33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spali,wczoraj się przekonałem,małem zalany zbiornik pod korek zrobiłem ok 30 km po mieście przez 3 dni na zimnym silniku odcinki ok 3-4km , czoraj zrobiłem 75 km za miasto,łącznie 105km i znowu zalałem pod korek i weszło 9,93l a na kompie średnie spalanie 7l.

 

Czyli 1/4 miasto i 3/4 trasa?

9,93 ?????

 

Zalożę się że gdybym jechał koło w koło za Tobą spaliłbym maksymalnie 11 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.