Skocz do zawartości

320d - Ile więcej spali automat od manuala?


poldas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 177
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Brokat wiesz jedno nie rozumiem wyjaśnij mi

 

po co ty masz 530da - uciekaj chłopie czym prędzej z tym szrotem , do tej pory jak mówisz masz farta i ci się jeszcze nie zepsuło , sprzedawaj i kupuj 530ia przecież to takie super auto i się nie psuje ,

 

wyciągaj wnioski z tego co mówisz , patrz na swojego kumpla jak mu się sypnął

nie popełniaj tego błędu - ucz się na błędach innych - sprzedawaj jak najszybciej , czas ucieka w kazdej chwili ci padnie turbo dwumas itd , spać nie będziesz mógł po nocach bo cię naprawa wykończy :)

 

zabawne opowieści na dobranoc , za parę dni zapewne sąsiadowi padną wtryski ,turbo dwumas itd , a późnie wójkowi , prababci itd

 

kupuj benzyniaka przecież jak tu mowią są bezawaryjne i zarabiasz każdego dnia jeżdżąc na benzynie ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....po co ty masz 530da - uciekaj chłopie czym prędzej z tym szrotem , do tej pory jak mówisz masz farta i ci się jeszcze nie zepsuło , sprzedawaj i kupuj 530ia przecież to takie super auto i się nie psuje , .... kupuj benzyniaka przecież jak tu mowią są bezawaryjne i zarabiasz każdego dnia jeżdżąc na benzynie ,

No własnie nikt nie chce tego klekota kupić, zero chętnych :D dlatego napisałem pierwszy i ostatni diesel :D mam nadzieje ze nie umrze za wcześnie mu turbo i inne pierdoły i Tobie też zycze wszystkiego dobrego z autkiem

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
mi pali automat,

9.5L miasto,

6.0L trasa

 

z tym że mam wtryski do zrobienia, wcześniej palił mi 1,5 l mniej

To pewnie manualem da się zejść poniżej 4 na trasie ?

:D

 

TAK!

na początku przy naprawdę ekstremalnej jeździe pokazywał mi komp: 9,0 - 9,5 max

na trasie gdy spokojnie jechałem sobie 60km/h z Gdanska do Gdyni i z powrotem miastem, komputer pokazywał 4.6l

na trasie jadąc ok 110- 130km miałem spalanie 5,1 - 5,6l

a srednie mialem caly czas ok 6,9 -7,3l

 

chyba ze komputer mi oszukuje :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale chyba nie ma co dawać wiary "komputerowi" :wink: u mnie spokojna traska to poniżej 4l/100km :cool2:

:D :D :D mój rekord na trasie 900km to średnia wg dystrybutora 5,3l/100km mniej to trzeba naprawde jeździć po emerycku :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jednak da się zejść w manualu poniżej 4l ? czy żartujesz?

 

Dane z komputera ;) realnie to da się zejść delikatnie poniżej 5l/100km przy emeryckiej jeździe w płaskim terenie :cool2: auto kłamie :) nie wiem niestety jakie dane są brane pod uwagę przy obliczaniu wartości wskazywanych przez komputer pokładowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale chyba nie ma co dawać wiary "komputerowi" :wink: u mnie spokojna traska to poniżej 4l/100km :cool2:

:D :D :D mój rekord na trasie 900km to średnia wg dystrybutora 5,3l/100km mniej to trzeba naprawde jeździć po emerycku :twisted:

to fakt przy jeździe autostradowej bodajże we Włoszech miałem coś około 5,4 l ....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u innych, ale u mnie ( M47N manual ) komputer oszukuje.

 

Pokazuje 4,1 a według dystrybutora wychodzi 5,8.

W mieście to już wyższa matematyka, czasem pokazuje 10,5 ,czasem przy wydawało by się takich samych warunkach 7,9.

Paliwo zawsze leję z jednej stacji ( Lotos Dynamic ).

 

U mnie mniej więcej wygląda to tak przy obecnych temperaturach:

Poza miastem ok 6l

Miasto ok 10l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie po dokładnym zbadaniu sprawy okazałoby się że komputer "kłamie" u każdego w poliftowych e46 ;)

 

Z moich obserwacji wynika że w moim aucie przekłamanie jest w przedziale 1,2-1,7 l/100km. Im wyższe spalanie tym więcej kłamie :cool2: Wg komputera wynik w trasie na poziomie 4,0 nie jest niczym nadzwyczajnym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w przedliftowym okłamuje ale w drugą stronę, pokazuje zbyt wysokie wyniki, ok 1-0,8l.

 

Kalibruje się jakoś ten komp ?

 

Nigdy jednak, nie udało mi sie osiągnac w trasie wyników niższych niż 6,8l, choc przyznam ze nie miałem tez cierpliwosci jechac najoszczędniej. Miasto to jak mowiłem wcześniej przy automacie 136ps ok 9,5l przy obecnej pogodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niestety, ale chyba nie ma co dawać wiary "komputerowi" :wink: u mnie spokojna traska to poniżej 4l/100km :cool2:

:D :D :D mój rekord na trasie 900km to średnia wg dystrybutora 5,3l/100km mniej to trzeba naprawde jeździć po emerycku :twisted:

 

Ile przejechałeś na rezerwie zanim zalałeś do pełna??

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak miał jechać na rezerwie ????? :shock:

przecież 5,3 litra przy trasie 900 km daje nam 48 litrów około , zbiornik ma około 65 także zostaje nam około 9 litrów do zapalenia rezerwy jeśli jest ustawiona standardowo na 8 litrów ....

także nie rozumiem Twojego pytania ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

też to sobie policzyłem , liczyłem na to że napisze 50km, gdzie rezerwa zapala sie przy wypaleniu 55litrów,

Poprostu nie chce mi się wierzyć w tak niskie spalanie, a mój post był podpuchą, niestety nie udało się.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też to sobie policzyłem , liczyłem na to że napisze 50km, gdzie rezerwa zapala sie przy wypaleniu 55litrów,

Poprostu nie chce mi się wierzyć w tak niskie spalanie, a mój post był podpuchą, niestety nie udało się.

 

5,3 moim zdaniem nie jest aż tak niskim spalaniem :wink: da się mniej.... ale....

na chwilę obecną mój rekord to 5,17 (komp wskazał 4,0), jazda emerycka, w miarę płaski teren, opony 205/55/16. Jakbym nie przydusił na autostradzie i nie postał w korku to prawdopodobnie byłoby to 4,8-4,9 :wink: paliwo bp ultimate

Jest cała masa czynników wpływających na spalanie np. rodzaj nadwozia, rodzaj skrzyni, szerokość opon, kondycja silnika, ukształtowanie terenu, ale przede wszystkim temperament kierowcy :wink:

Szczerze przyznam że aby uzyskać spalanie w okolicach 5litrów trzeba się mocno postarać. Ja mój test traktowałem jako ciekawostkę, jadąc standardowo w trasie wychodzi mi realnie ok 5,5l 100km, co uważam za bdb wynik. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to normalne, ale u mnie rezerwa się zapala wtedy gdy komp pokazuje mi jeszcze ok. 120-130km do przejechania :duh: :mad2:

wy tez tak macie?

 

u mnie przy 100-110km do końca, więc podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp obliczając możliwy do przejechania dystans na tym co zostało w baku bierze pod uwagę wcześniejsze spalanie (niestety nie wiem z jakiego dystansu). Ostatnio jak zapaliła mi się kontrolka to dystans wynosił ok 140km... średnie spalanie skasowałem przed trasą ok 400 kilometrową i w momencie zapalenia kontrolki paliwa średnie spalanie wg komputera z tejże trasy wynosiło 4,0l/100km..... więc wiedząc że rezerwa ma ok 8 litrów to możnaby przejechać jeszcze 200km.... ale komp oczywiście kłamie więc realne spalanie na tej trasie wynosiło ok 5,2-5,5 l/100km.... więc możnaby faktycznie przejechać ok 140km zgodnie ze wskazaniem komputera :cool2: Wniosek jest taki że mimo że komupter zaniża spalanie to nie zawyża dystansu możliwego do przejechania na pozostałym paliwie :wink:

Z góry przepraszam jeżeli w moje obliczenia wdarł się błąd :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.