Skocz do zawartości

e90 320d 163KM regeneracja turbo


dajmon

Rekomendowane odpowiedzi

Zregenerowałem turbinę w mojej e90 320d 163KM, mam jednak teraz problem, auto ciągnie od 2700 obrotów. Jedni mówią, że źle ustawiona zmienna geometria na sterowniku, pokręcić śrubką i bedzie git. Inni, że źle zregenerowane turbo.

 

Ma ktoś jakiś pomysł ?

 

Czy w tym wypadku chip by pomógł? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chip nie pomoże - trzeba sztangę, która porusza łopatkami wyregulować i będzie git - nie ma stresu. najgorzej, jakby wogóle nie pompowała, a tak to się załacza ale przy wyższym ciśnieniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko kurcze ciezko to wyregulowac zeby sie zalaczala przy 2000 ;) i miala moc ;) bo szczerze Ci powiem to jak zrobie za nisko to nie ma mocy a jak za wysoko to ma moc ale od 2700;)

 

wina ustawienia zmiennej geometri w srodku w turbinie ? bo ta "sztanga" nie moge dac rady :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego ja jestem zawsze za nowymi turbinami a nie regenerowanymi . PRzynajmniej w BMW .

 

Nowe to nowe . Pozniej wiecej z tym klopotów niz pozytku .

 

Sam teraz zmieniam tez turbine bo ma luzy mimo ze furmanka idzie jak przecinak , nie kopci , nie piszczy .

 

Jedyny minus ze bierze troszke oleju 1litr na 8-9 tys km .

 

Tak wiec kupuje nową bo chce spac spokojnie a nie sie bac czy mi wysiadzie kolejnego dnia .

Everyday I’m hustlin'

http://i53.tinypic.com/28tfl1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobne/identyczne objawy miał kolega ~patynn, poradził sobie z tym, napisz do niego...z tego co pamiętam była to urwane mocowanie sztangi , które nie pozwalało na właściwą pracę w niskich obrotach...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zazwyczaj to wina regenerującego...szlifuje płaszczyznę przy żaluzjach geometrii aby się nie przycinała, a skutkiem tego są przedmuchy i słabe wstawanie obrotów..

..bodziotg...większym problemem z nadmiernym zużyciem oleju to....... DPF :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
no problem jest taki ze juz kilka dni spedzilem na regulacji :P i regulacja nic nie wymyslilem ;) bylo albo tak samo albo slabiej ;)

wiec cos czuje ze tej turbiny sie po prostu nie regeneruje ;)

 

Mam pytanie czy poradziłeś sobie z ustawieniem łopatek turbiny.

Pozdrawiam, Daniel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Moim zdaniem regulację da się zrobić, ale trzeba mieć odpaloną INPĘ albo DISA i obserwować parametry przy obrotach na luzie i przy 3500. Tylko wtedy można wyregulować tak aby turbo dobrze wstawało i miało zadane ciśnienie na wysokich obrotach.

Bez diagnostyki komputerowej nie ustawisz dobrze turbiny bo odczucia w jeździe są zbyt subiektywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Nie chce robic reklamy ale ja swoje turbo regenerowalem w auto karambol (turbo mitsubischi 163km) i po zamontowaniu auto jezdzi jak nalezy. Balem sie jak cholera regeneracji, no ale zaryzykowalem. Dodam, ze opieralem sie tylko na opiniach z internetu co do wyboru firmy. Turbo wstaje od 2000obr/min. Brak jakichkolwiek gwizdów czy świstów, slychac tylko syczenie podczas pracy w stresie i to tylko przy otwartym oknie. Sprawdzalem live data w inpie i turbo pompuje jak nalezy. Za wymiane zaplacilem 380zł (robocizna) + wszystkie filtry i olej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.