Skocz do zawartości

Proszę o pomoc mam zamiar kupić dojazdówkę BMW


toker30

Rekomendowane odpowiedzi

od BMW e46 i w razie potrzeby zastosować ją do E90 320D, oryginalnie BMW E90 ma felgi 17 a dojazdówę mam zamiar kupić 16 cali czy taki manewr jest możliwy? Człowiek który handluje dojazdówkami link: http://www.beretta.waw.pl/ powiedział, że nie do każdej BMW E90 pasuje dojazdówka 16 cali czy może wiecie o co chodzi? i czy ta dojazdówka będzie pasować do BMW E87? Run on flat się pozbyłem i kupiłem 4 nowe opony zimowe Fulda Control HP jadąć dość szybko w zakręcie dotknąłem krawężnika ( koniec ulicy KEN w Wawie -remont) i ku mojemu zdziwieniu strzeliła opona nigdy więcej FULDA :evil: , i ku mojemu zdziwieniu znalazłem zestaw do naprawy opony (super sprawa pada deszcz a ja mam łatkę klej kompresor i coś tam...... i jescze ciemno dobrze ze to wawa a nie Bieszczady .... więc postanowiłem kupić dojazdówki do tych dwóch BMW.

Z góry dziękuje na odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Debice polecam :mad2:

:) a tak serio, dlatego na wlasnym bezpieczenstwie sie nie oszczedza, wszyscy tak narzekaja na runflaty a wedlug mnie sa one ok. Producent nie przewidzial zadnych zestawow naprawczych i zawieszenie tez jest dostosowany do runflatow, sa one ciezsze od zwyklych opon i podobno ma to jakies znaczenie jesli chodzi o wywazenie.

 

Pomysl co by bylo jak przy 140 by strzelila opon, pewnie ròw.

 

Jesli chodzi o te dojazdowki to wydaje mi sie ze chodzilo o to z tym ze nie do kazdej e90 pasuje ze powyzej 320d 17" to minimum bo jest wiekszy zacisk...

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pomysl co by bylo jak przy 140 by strzelila opon, pewnie ròw.

 

Jesli chodzi o te dojazdowki to wydaje mi sie ze chodzilo o to z tym ze nie do kazdej e90 pasuje ze powyzej 320d 17" to minimum bo jest wiekszy zacisk...

 

Już widzę miny właścicieli innych szybkich samochodów jak w panice wyprzedają swoje samochody i kupują BMW z powodu opon ROF Panowie bez żartów jest tyle innych szybkich samochodów ze zwykłymi oponami w standardzie i nic nadzwyczajnego się nie dzieje.

 

Ale do rzeczy mam taki sam problem z dojazdówkami jak autor postu. Jeśli ktoś ma dojazdówkę to niech nas oświeci jaka powinna być felga do standardowego E 90 czyli na felgach 16 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to wiele nowych sportowych aut ma montowane opony tylu rof.

 

Nikt tu nie mowi o panice i sprzedawaniu, tylko poprostu skoro w BMW ma byc ROF to tak zostawmy... Dlaczego jest wyzej. Ale kazdy karmi swego konia czym uwaza...

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl co by bylo jak przy 140 by strzelila opon, pewnie ròw.

 

Jesli chodzi o te dojazdowki to wydaje mi sie ze chodzilo o to z tym ze nie do kazdej e90 pasuje ze powyzej 320d 17" to minimum bo jest wiekszy zacisk...

 

Już widzę miny właścicieli innych szybkich samochodów jak w panice wyprzedają swoje samochody i kupują BMW z powodu opon ROF Panowie bez żartów jest tyle innych szybkich samochodów ze zwykłymi oponami w standardzie i nic nadzwyczajnego się nie dzieje.

 

Ale do rzeczy mam taki sam problem z dojazdówkami jak autor postu. Jeśli ktoś ma dojazdówkę to niech nas oświeci jaka powinna być felga do standardowego E 90 czyli na felgach 16 cali.

 

Dzięki za konkretną odp i podpowiedz w sprawie zacisku jutro przymierzę tą dojazdówkę to podziele się opinią co i jak. a w sprawie run on flat polecam artykuł:

http://www.auto-swiat.pl/1-opony-run-flat-po-co-i-za-ile

a odnośnie opon to z doświadczenia : Lato : yokochama, toyo, zima: Nokian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście ROF to dramat, miałem u siebie w 3-ce ( na szczęście już zarówno lato jak i zima mam "zwykłe" ) niestety mamy jeszcze w pozostałych 2 autach i pozostawię to bez komentarza. Pierwszy ruch, nawet przed remapem ;) to zmiana opon.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lato mam RF na zimę zwykłe opony , żeby mieć na czym wrócić zimą w razie „kapcia’ kupiłem lewarek, klucz i pokrowiec na koło. Zimę wrzucam jedną letnią oponę w pokrowcu do bagażnika.

Nie trzeba wydawać pieniędzy na dojazdówkę, chyba że komuś zależy na miejscu w bagażniku, ja zazwyczaj nic nie wożę, wiec mogę mieć koło pełnowymiarowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dojazdówę mam zamiar kupić 16 cali czy taki manewr jest możliwy? Człowiek który handluje dojazdówkami link: http://www.beretta.waw.pl/ powiedział, że nie do każdej BMW E90 pasuje dojazdówka 16 cali czy może wiecie o co chodzi?

firma godna polecenia, z rozmiarem też ma rację, chodzi o wielkość tarcz/zacisków, jak masz silnik3.0 to musisz miec 17", jak mniejszy to wchodzi 16"....do e87 i e90 masz te same odjazdówki ponieważ liczy się tylko rozstaw śrub, ET nie ma tu znaczenia...

nie polemiuzję nad ROF/ nie ROF każdy jeździ na tym czym chce...

pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc ludzi z tego forum narzeka na runflaty bo ma 6-7 letnie e60 lub 4-5 letnie e90.

Wymiencie stare kartoflane opony na najnowsze generacje ROF i po klopocie. Jechalem jakis czas temu e93 z 2010 roku na 18" ROF i komfort byl na prawde ok.

A jak ktos chce wymienic ROF na zwykle to tez nie ma z tym problemu. W Niemczech na pierwszy montaz do F10 ida zwykle gumy, a ROF sa tylko przy wiekszych felgach.

W Polsce sa dziury, nierowne drogi i mase syfu na jezdniach dlatego pewnie Monachium madrze robi, ze wciska do wszystkich sprzedawanych u nas BMW (takze F10) ROF w standardzie...Bezpieczenstwo przede wszystkim :cool2:

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaliłem, iż:

1) do BMW E90 nie pasuje dojazdówka 16, i nie ma znaczenia silnik po prostu zacisk jest za duży a dojazdówka którą kupiłem (płytka) , pasuje natomiast dojazdówka od X3- 17, których jest niestety bardzo mało oraz dojazdówka od Jaguara ale to jest 18 (koszt 450 zl) i tą najczęściej kupują właściciele 330D wchodzi pięknie

2) do e87 pasuje 16 bo właśnie ją założyłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaliłem, iż:

1) do BMW E90 nie pasuje dojazdówka 16, i nie ma znaczenia silnik po prostu zacisk jest za duży a dojazdówka którą kupiłem (płytka) , pasuje natomiast dojazdówka od X3- 17, których jest niestety bardzo mało oraz dojazdówka od Jaguara ale to jest 18 (koszt 450 zl) i tą najczęściej kupują właściciele 330D wchodzi pięknie

2) do e87 pasuje 16 bo właśnie ją założyłem :D

widocznie dojazdówka nie równa dojazdówce, u mnie było tak:

1) E87 2.0d 2004: zmina ROF na nie ROF i kupno dojazdówki,

2) E91 2.0d 2007: zmina ROF na nie ROF i przełożenie dojazdówki z E87,

3) E90 3.0d 2010: zmina ROF na nie ROF, sprawdzenie, że dojazdówka z E87 nie pasuje/nie wchodzi, sprzedanie dojazdówki i w przypadku gumy ewentualne korzystanie z pakietu BMW assistance (zadzwoniłem i upewniłem się, że usługa jest ważna także w przypadku świadomego założenia opony NIE ROF...), pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc ludzi z tego forum narzeka na runflaty bo ma 6-7 letnie e60 lub 4-5 letnie e90.

Wymiencie stare kartoflane opony na najnowsze generacje ROF i po klopocie. Jechalem jakis czas temu e93 z 2010 roku na 18" ROF i komfort byl na prawde ok.

A jak ktos chce wymienic ROF na zwykle to tez nie ma z tym problemu. W Niemczech na pierwszy montaz do F10 ida zwykle gumy, a ROF sa tylko przy wiekszych felgach.

 

A gdzie to kolega jechał , po równej autostradzie , ewentualnie drodze czy po nierównym asfalcie. Mam wrażenie że , jak ktoś coś pisze na tym forum to powinien wiedzieć co. Forum to czytają ludzie nie tylko posiadający wirtualne auta , ale też tacy co je mają i co zamierzaja kupić bmw.

A pro po dojazdówki ( sam kupiłem ) to najlepiej zajrzeć na:

www.realoem.com/bmw i dla mnie dojazdówka musi być : 125/80/R17

Edytowane przez jacek21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w serwisie i do E90 320 D - 150 KM musi być zapasówka o wymiarze 125/80/17 inna nie wejdzie na zaciski w kole. Ja zakupiłem na wszelki wypadek zestaw naprawczy do BMW / kompresor + płyn / koszt 150 zł na ALLegro.

A może ktoś mi odpowie czy w E90 przy kołach z oponami RSC są czujniki ciśnienia i jak rozpoznać czy one są bez rozbierania koła.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w serwisie i do E90 320 D - 150 KM musi być zapasówka o wymiarze 125/80/17 inna nie wejdzie na zaciski w kole.

że BMW robi jeden rozmiar koła to rozumiem ale, że 16 nie wejdzie to chyba jakieś nie porozuminie, u mnie weszło i działało...dodatkowo "dojazdówkę" wg zasady należy monotwać na tylnej osi (więc jak przebijesz przód to powinnienes najpierw zamienić dobry tył na przód a na tył dać dojazdówkę :mad2: :mad2: ) dodatkowo zaciski tylne są mniejsze...a wersji 2.0d tył przy przodzie wygląda jak "dzidziuś tarcza"...

A może ktoś mi odpowie czy w E90 przy kołach z oponami RSC są czujniki ciśnienia i jak rozpoznać czy one są bez rozbierania koła.

Pozdrawiam

nie ma czujników cisnienia, masz tylko czujnik prędkości obrotowej, który zapala się w momencie innej prędkości oborotwej koła, zmiana prędkości jest spowodowana np. zmianą ciśnienia na skutek przebicia...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w serwisie i do E90 320 D - 150 KM musi być zapasówka o wymiarze 125/80/17 inna nie wejdzie na zaciski w kole.

że BMW robi jeden rozmiar koła to rozumiem ale, że 16 nie wejdzie to chyba jakieś nie porozuminie, u mnie weszło i działało...dodatkowo "dojazdówkę" wg zasady należy monotwać na tylnej osi (więc jak przebijesz przód to powinnienes najpierw zamienić dobry tył na przód a na tył dać dojazdówkę :mad2: :mad2: ) dodatkowo zaciski tylne są mniejsze...a wersji 2.0d tył przy przodzie wygląda jak "dzidziuś tarcza"...

A może ktoś mi odpowie czy w E90 przy kołach z oponami RSC są czujniki ciśnienia i jak rozpoznać czy one są bez rozbierania koła.

Pozdrawiam

nie ma czujników cisnienia, masz tylko czujnik prędkości obrotowej, który zapala się w momencie innej prędkości oborotwej koła, zmiana prędkości jest spowodowana np. zmianą ciśnienia na skutek przebicia...

Sorry ale ja nie mam czasu ani ochoty w zimie w śniegu w nocy robić jakieś kombinacje i na tył zakładać 16tke-na tył wejdzie fakt na przód nie ma mowy sam sprawdzałem zacisk obciera więc poszukam i kupie 17 od X3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale ja nie mam czasu ani ochoty w zimie w śniegu w nocy robić jakieś kombinacje i na tył zakładać 16tke-na tył wejdzie fakt na przód nie ma mowy sam sprawdzałem zacisk obciera więc poszukam i kupie 17 od X3

tu nie chodzi o rozmiar/producenta ale o zasady używania dojazdówki:

1) prędkość samochodu z kołem dojazdowym nie powinna przekraczać 80km/h,

2) dojazdówka powinna być zamontowana na tylnej osi...

wynika to z konstrukcji całego koła a chodzi głównie o rodzaj "taniej" mieszanki użytej do produkcji opony...czyli czytaj prosto: tak ma byc aby koło się nie r.......a jak kupisz ori koło np. w ASO BMW to będziesz miał gratis instrukcję obrazkową gdzie może być zamontowane takie koło....

oczywiście można jechać tyle ile uważasz za stosowne i montować gdzie chcesz ale to już inne zagadnienie...pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Chcę kupić dojazdówkę do e91 ojca ale nie wiem czy te 16' pasują, czy nie pasują. Jedni piszą, że tak, drudzy, że obciera.

Wg katalogu: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=VU51&mospid=50501&btnr=36_1449&hg=36&fg=95 rozmiar ma być 17'.

Proszę o wypowiedzenie się tych, którzy montowali koło dojazdowe jak to w końcu jest z tym rozmiarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega AO pisał że miał u siebie dojazdówkę 16 w aucie E91 z silnikiem 2.0d, natomiast nie pasowała ona do E91 z silnikiem 3.0d.

 

Osoby sprzedające takie koła na allegro piszą że 16 pasują do silników 2.0d, natomiast powyżej już nie - czyli dokładnie to samo co AO.

 

http://allegro.pl/kolo-dojazdowe-bmw-r16-e39-e60-e90-e38-e87-i2055312894.html

http://allegro.pl/kolo-dojazdowe-16-5x120-oryginal-bmw-e90-e91-e46-i2031679380.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dojazdówkę 17" z E46 330ci.

 

Żeby ją założyć do E91 3.0d muszę podłożyć dystans 5mm+dłuższe śruby, bez dystansu felga dotyka zacisku hamulca.

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.