Skocz do zawartości

? V-POWER ? VERVA ? SUPREMA ?


cosmo

Rekomendowane odpowiedzi

witam

moze sie powtarzam ale tematów zwiazanych z gazem mam juz dosc :mad2:

 

beznynka wzmacniana (tak przynajmniej mowia) V-POWER, VERVA i tym podobne...

interesuje mnie jak tego typu paliwa sie sprawdzaja ?

podnosza osiągi pojazdu ?

czy warto na czyms taki jezdzic ?

czekam na info...

:D

pozdrawiam

cosmo

 

tylko nie GAZ !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie to weź zatankuj sobie je na pusty zbiornik sam zobaczysz, to w końcu nie jest coś kosmicznie drogiego.

 

tak podchodzac... to wszystko mozna by samemu sprawdzac i forum wtedy jest zbedne !!! :jawdrop:

 

jestem ciekawy doswiadczen innych kierowcow zwiazanych z tego typu paliwami...

 

pozdrawiam

cosmo

 

tylko nie GAZ !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to nic nie daja takie paliwa.Maja tam jakieś dodatki które pomagają w utrzymaniu czystości silnika ale co do osiągów to raczej musisz brać to z przymrużeniem oka.Mój brat tankował do primerki jakiegoś "V pałera" czy innego gada...i nic mu to nie dało.A nie przepraszam coś dało-miał mniej w portfelu.

Ale mnie naprzykład ciekawi Verva do diesla..chyba ma wyższą liczbę cetanową.Może to w porze zimowej cos da.Może lepiej będzie silnik zapalał.No nie wiem. :?:

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszyłbym się, gdyby chociaż normalne paliwa były takie, jakie powinny być

Mieszanie bowiem ich z dodatkami tego typu, może nie polepszyć eksploatacje auta, ale pogorszyć.

Mam styczność z paliwami w autach klientów i gdy dowiaduję sie od klienta na jakich stacjach tankuje, a co ma wlane, to stwierdzam, że nie ma firmy wiarygodnej. Strzeżmy sie nie stacji paliw, lecz kierowników tych stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszyłbym się, gdyby chociaż normalne paliwa były takie, jakie powinny być

Mieszanie bowiem ich z dodatkami tego typu, może nie polepszyć eksploatacje auta, ale pogorszyć.

Mam styczność z paliwami w autach klientów i gdy dowiaduję sie od klienta na jakich stacjach tankuje, a co ma wlane, to stwierdzam, że nie ma firmy wiarygodnej. Strzeżmy sie nie stacji paliw, lecz kierowników tych stacji.

o to to..bardzo dobra uwaga.Trzeba się modlić żeby im głupoty do główki nie przychodziły typu mieszania paliw z jakimiś syfami.

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !

moj kolega pracowal przez 2 lata na stacji sczell i opowiadal mi co to jest za paliwo V-Power. wiec tak. Pracownicy stacji Sczell namawiaja klijentow na kupno owej benzyny V-Power bo wtedy wielki koncern Sczela ma duzo wieksze zyski . A roznica miedzy zwykła 95bp a V-power 95 jest taka ze jest dolewany srodek czyszczacy nagary(cos takiego jak sie wlewa do rur w domu o nazwie kret) lecz ostatnimi czasy zapominaja wlasnie o tym srodku i zwykła 95bp sprzedaja jako V-Power. Klijeci sa informowani, pouczani ze moc silnika sie zwiekszy, tak kaze im mowic sczell, co jest nie prawda, i moc silnika wcale sie nie zwieksza, poprostu jest taka sama.

 

Jak kazdy wie reklama czyni cuda, tak samo jest z paliwami V-Power.

 

Przypomnijcie sobie ile razy byliscie na stacji sczell i namawiano was na kupno V-Power-a, jak on by byl taki dobry czy za kazdym razem by wam to wciskano?? Czy na malych stacja pracownicy wpychaja wam np. 98 zamiasta 95 , nie kupujecie co wolicie.(chodz wiadomo ze porownanie 95 do 98 jest duza)

 

Jednym slowem wielki V-Power to tylko sciema do robienia duzych pieniedzy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy jak 95 to naprawde 95 (tak samo w przypadku 98).

Nie ma cudów .Przyrost mocy to raczej bajka .Dobre paliwo wpływa na poprawę ekonomiki (spalanie na 100km ) oraz żywotność jednostki napędowej .Najlepiej niech się wypowie ktoś kto jeździł na normalnym paliwie a później na V –powerach ,Vervach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli diesel to... :mrgreen:

 

V-Power by Shell zatankowałem to w Austrii dwa razy (czyli paliwo powinno być wiarygodne) - nie widze żadnej różnicy.

 

ON Ultimate by BP zatankowałęm raz...wrażenia podobne jak w przypadku Shell'a :wink:

 

ON verva by ORLEN, "przesiadłem sie" ostatnio na to paliwo ze zwykłego ON by ORLEN. Jak narazie mam pozytywne odczucia - silniczek ma zupełnie inną kulture pracy - oczywiście na plus :norty:

Mam powody by ufać ORLEN'owi, tankuje na jednej stacji i jestem zadowolony :wink:

 

Ogólniete paliwa to nie jakiś N2O :mrgreen: i nie spodziewajcie się rewelacji...A i tak chyba każda stacja bierze paliwo z ORLEN'u i póżniej dolewają swoich specyfików - nie oszukujmy sie, sa to oczywiście śladowe ilości...był wątek na tym lub na innym forum ile to śhell dolewa :twisted2: :mad2: :duh: :wink:

Łukasz

E30 316 BAUR TC (w renowacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, więc tak, był kiedyś test robiony w którejś z gazet... Jeździli na 95, 98 i modyfikowanym paliwie. Pomijając jakośc paliwa, jeżdżąc na 98 moc samochodów w większości pozostała ta sama, w dwóch chyba sztukach wzrosła o jakieś ułamki procenta.

Tak, jak kolega pisał powyżej, modyfikacje to fikcja, liczy się marketing...

Ja długo wierzyłem, że co koncern, to mają swoje paliwo i są między nimi różnice. Wiara padła w momencie, kiedy na Rojcy wybudowali rozlewnie paliw i... podjeżdżają jeden za drugim cysterny z różnymi napisami, wtedy był jeszcze Aral i BP osobno, Shell, Stadoil i drobni odbiorcy... no to no comments... Co by tylko 95 miała 95 oktanów to będzie sukces, a nie suck-ces... bo takie testy też były - wyniki... mierne (nie każda 98 miała 95 oktanów).

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalem juz kiedys jak to pracowalem na stacji jednego z zachodnich koncernów i jak robili ludzi w bambuko z tymi "super" paliwami! Ludzie szkoda kasy nie dajcie sie nabrac lepiej jest zalac zwykla 98 która ma w rzeczywistosci jakies 95 oktanow niz jakies " cudowne paliwo......... :mrgreen:
DARK SIDE OF POWER!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczająco wiele dodatków mamy w paliwie - tych nie oficjalnych, żeby jeszcze płacić za te oficjalne.

Dbajmy o to, aby z pistoleta na stacji nam nie zalatywało jakimiś starymi farbami, niż o to, jak ta stara farba się nazywa.

no chyba że ma ładny kolorek-żart :roll2:

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich co do paliw moge powiedzieć to v-power czy inne niby wzmacniane to zwykły kicz którym łapią klijentów . ja sam osobiście sprzedaję i sprowadzam paliwa i oleje i jak czytam np. o tym jak to markowe paliwa są najlepsze typu or... czy sh... to śmiać mi się chce największym monopolistą jest oczywiście nasz kochany or... a to są najwieksi blendziaze w jednym z lubuskich orlenów sprzedawano zamiast oleju napędowego to opałowy i to przez 7miesięcy . a co do oleji to powiem wam że marki mobil shell czy castrol to są robione i mieszane z komponętów np.magnatec to jest tylko zmieniona nazwa dodali słowo magnatec poprostu stare oleje nie schodziły to walneli reklame no i się sprzedaje jedynym olejem który bym polecał to petro-canada on pochodzi z rafineri a nie z mieszalni w polsce do tych w mieszanych w polsce dopłacacie za reklame w tv

no i jeszcze jedno odnośnie kart z punktami na produkty danej stacji paliw to jeszcze większe złodziejstwo ile to trzeba zatankować tego paliwa aby dostać zasraną chińską koszulke czy zestaw kluczy toya a te paliwa są droższe o kilka groszy od wszystkich stacji

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla sprobunku nalalem ostatnio Vervy na Orlenie i mam baaardzo pozytywne odczucia...

Silniczek chodzil ciszej. A i lepiej reagowal na wcisniecie gazu...Serio bylem w ciezkim szoku. Roznicy w spalaniu nie zauwazylem bo bardzo mi sie spodobala dynamiczna jazda na tym paliwie... :twisted2:

Black - Mighty - Wonderful
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam najnowszą Auto-Szmatę :mrgreen:

 

Artykuł "Co nam dają lepsze paliwa", a przy okazji porównanie BMW 325i Touring, Audi A4 Avant i Mercedesa C230T. Monachium górą :!:

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja :D

Jezdzilem na polskm V-POWER, na niemieckim i na szwedzkim, a takze na niemieckim i szwedzkim, no i oczywiscie polskim "normalnym 95". Nie ma wyczuwalnej roznicy. Napewno nie na tyle, by warto bylo doplacac do tego paliwa. Z tego co go reklamuja, to ono ma niby dodane jakies utleniacze, co umozliwiaja lepsze spalanie i niby stad ma sie brac ta wieksza moc. Powiem tyle: zadnej rewelacji, a spalanie mialem wieksze niz normalnie, ale to chyba ze wzgledu na testy ktore przeprowadzalem po zatankowaniu tej wyczynowej technologi rodem przeciez z Ferrari. Teraz sie juz z tego wyleczylem i jezdze tak jak fabryka przewidziala na ROZ 95. :D

Ale jesli ktos uwaza, ze ceny paliw sa zbyt niskie, niech sobie tankuje, napewno mu w niczym nie zaszkodzi, a i osiagi napewno nie spadna. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

v-power czy verva to są paliwa dla za przeproszeniem (BARANÓW) co mają za dużo pieniędzy a takich w naszym kraju nie brakuje to tylko ładna nazwa ludzie opamiętajcie się bo ci co czerpią z tego niezłe zyski cię śmieją
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leję Pb95 w wypróbowanych stacjach sieciowych. A od czasu do czasu "przyprawiam" markowym dodatkiem do paliwa, żeby rozpuścić ewentualne syfy i wodę, która zbiera się w każdym baku przy dużych zmianach temperatury.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.