Skocz do zawartości

Czy to normalne spalanie e60 530D?


schering

Rekomendowane odpowiedzi

czyli bankowo u mnie jest cos nie tak, przy takiej spokojnej jezdzie mam spalanie na poziomie powyzej 13 litrow(13,5 litra)

 

dzis jade na komputer sprawdzic co z ta sonda lambda

 

jesli moglbys wytlumaczyc co swiece maja do wiekszego spalania? bycmoze faktycznie nie byly wymieniane, ale jaki ma na to wplyw?

 

nasunal mi sie jeszcze pomysl, moze filtr DPF jest zepsuty?? i przez to tyle pali??

 

Nie ma się kolego nad czym zastanawiać. Jeżeli sonda pokazuje błędy to coś jest nie tak albo z sądą, albo raczej z mieszanką i sonda pokazuje bzdury. Przyczyn może być wiele. Na pewno nie pomoże filozofowanie "ile to komu pali". Należy udać się do warsztatu (niekoniecznie do ASO bo tam się na BMW raczej nie znają) i diagnozować do skutku. Później warto sprawdzić też temp. silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dokladnie pojecie w miescie jest wzgledne, spraawdz w trasie powinno palic przy dynamicznej jezdzie nie wiecej niz 9 a przy spokojnej kolo 7, 5 a w miescie w zimie na krotki dystans to moze byc i 17 to jest pojecie wzgledne jak stoisz w korku i przejedziesz 2 km to spali ponad 20.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że w trasie nie ma co się skarżyć bo mam 7 - 7,5 (Jeżdżę przepisowo, czasami wyprzedzę z pedałem w podłodze). Korków w Poznaniu dostatek i raczej krótkie odcinki pokonuje. Więc zastanawiam się czy nie pozmieniać tych termostatów o których tak głośno na forum: głównego i egr. Wydatek nie duży i wówczas można zobaczyć.

Spalania z manualną skrzynią nie ma co porównywać. W automacie jak stoisz na światłach, to jakbyś stał na półsprzęglę w manualu.

Benzyny nic chciałem i nie chcę. Mi odpowiada charakterystyka diesla (duży moment od dołu) z tym, że 3 litrowy diesle ma według mnie zbyt duży moment do manuala. Zmiana biegów wymaga wprawy aby nie było zbytnich szarpnięć i bardzo krótka jedynka doskwiera w mieście z korkami.

e61 530D 2007 Touring
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,

mialem dokladnie ten sam problem z paleniem e61 525d. droga do pracy 37km czas 1-1.2h (korki na autostradzie). spalanie bylo okolo 9,6l/100km. komputer nie pokazywal zadnych bledow (inpa). zmieilem przepływomierzna nowy (podrobka za 80€) i widze ruznice nie tylko na kompie ale przy tankowaniu (7,9l/100km.)

jechalem ostatnio przy wolnej autostradzie 230km/ czas1h45m i spalil mi 7,4l/100km

polecam zamiane nowego przepływomierza

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No a trzeba wziąć poprawkę, że u Was paliwo jest lepsze i auto pali około 10% mniej, więc tym bardziej Twoje paliło trochę dużo.

 

To ile kosztował Bosha przepływomierz u Was, bo ja płaciłem ostatnio 400 zł w Inter Cars, to w sumie 100E więc prawie bez różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz zmierzyłem od tankowania do pewnego tankowania i wyszło mi 12 z małym haczykiem. Cały bak był po dużym zakorkowanym mieście, krótkie odcinki, więc chyba nie jest tak źle. Natomiast dziwią mnie wskazania komputera bo one oscylują w granicach 16/17 l. Myślałem, że to urządzenie będzie zaniżać, a jest dokładnie odwrotnie.
e61 530D 2007 Touring
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a trzeba wziąć poprawkę, że u Was paliwo jest lepsze i auto pali około 10% mniej, więc tym bardziej Twoje paliło trochę dużo.

 

To ile kosztował Bosha przepływomierz u Was, bo ja płaciłem ostatnio 400 zł w Inter Cars, to w sumie 100E więc prawie bez różnicy.

 

musisz miec niezle znizki. najtansze co znalazlem w int. z boscha to 140€+przesylka.

co jeszczsze jest do sprawdzenia to przewody powietrza (szczegulnie lewy lubi byc nieszczelny).

przy spalaniu ponad 12 litrow jest napewno cos nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz zmierzyłem od tankowania do pewnego tankowania i wyszło mi 12 z małym haczykiem. Cały bak był po dużym zakorkowanym mieście, krótkie odcinki, więc chyba nie jest tak źle. Natomiast dziwią mnie wskazania komputera bo one oscylują w granicach 16/17 l. Myślałem, że to urządzenie będzie zaniżać, a jest dokładnie odwrotnie.

 

Spalanie masz więc w normie. Oczywiście zależy jak jeździsz, ale umówmy się, że w korkach to nie ma znaczenia.

Wskazania średniego spalania da się samemu podregulować w ukrytym menu licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja teraz w zimie jeżdżąc trochę po ciasnej, zakorkowanej Łodzi miałem spalanie, w tej swojej E61 co mam do sprzedania, w granicach 9,5 do 10,5 litra, ale to jest manual. Automat na pewno w korkach dorzuca sporo, przynajmniej litr a pewnie do dwóch nawet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze posprawdzam te termostaty, ale też wydaje mi się, że trochę za szybko spanikowałem patrząc na wskazania komputera. Jak się wydaje mogą one sporo przekłamywać także w górę. 12 l. z haczykiem rzeczywistego spalania można przyjąć. Manual to już inna historia. W e39 potrafiłem w tym samym mieście mieć 8 l. To też był przecież 3 litrowy diesel i nie wiem czy czasem e39 nie było cięższe od e61.
e61 530D 2007 Touring
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze posprawdzam te termostaty, ale też wydaje mi się, że trochę za szybko spanikowałem patrząc na wskazania komputera. Jak się wydaje mogą one sporo przekłamywać także w górę. 12 l. z haczykiem rzeczywistego spalania można przyjąć. Manual to już inna historia. W e39 potrafiłem w tym samym mieście mieć 8 l. To też był przecież 3 litrowy diesel i nie wiem czy czasem e39 nie było cięższe od e61.

e39 to nie byla az taka bomba elektroniczna a jak wiadomo kumulacja gadzetow zwiekszy spalanie, tu setka, tam dwie i sie uzbiera... spalanie masz dobre, nie ma co tam sie doszukiwac, mie teraz spokojnie wyjdzie z 16l miasto... na miejskie spalanie nawet nie patrze bo zalezy od pory dnia... rekordzik z jazdy korkowej 1:40h raz mialem srednia 28L :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

W lecie w swojej buni( 530d 218ps automat )miałem średnie spalanie 8,5 teraz w zimie dochodzi mi do 10.5 przyczym jadę tylko do pracy 4km od domku i z powrotem ,jest to jazda miejska , co do spalania na trasie zeszłem do 5,5 l jadąc 100 km/h - ale to toczenie się i bardziej głupia próba , normalnie na trasie około 6,5 -7 , paliwo tylko z BP.

Nie kręcę swojego autka na zimnym silniku tylko go muskam zanim się zagrzeje a puźniej to już rura ..

 

Dodam że na codzień użytkuję 12 litrowe disle może stąd wzięta nauka oszczędnej jazdy :)

Edytowane przez piotreknik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ja na forum jestem nowy:)

Jestem w posiadaniu BMW 525d z 2005 roku z przebiegiem 48 000 km.

Auto znajduje sie w Szkocji wiec z tąd ten mały przebieg jak na rocznik.

Moja furka to tylko w mieście śmiga na bardzo krótkich trasach wiec spalanie ropy na poziomie od 13 do 26 litrów na 100 km przy ciężkiej nodze.

Trasa około 7 do 9 litrów ale to z nogą w podłodze.

 

Też myslałem że coś jest nie tak ale po przeczytaniu tego forum to chyba nie jest tak źle :D :D

 

PS Dla ciekawskich odnośnie przebiegu to auto kupione z salonu z pełna dokumentacją serwisu/napraw.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja na forum jestem nowy:)

Jestem w posiadaniu BMW 525d z 2005 roku z przebiegiem 48 000 km.

Auto znajduje sie w Szkocji wiec z tąd ten mały przebieg jak na rocznik.

Moja furka to tylko w mieście śmiga na bardzo krótkich trasach wiec spalanie ropy na poziomie od 13 do 26 litrów na 100 km przy ciężkiej nodze.

Trasa około 7 do 9 litrów ale to z nogą w podłodze.

 

Też myslałem że coś jest nie tak ale po przeczytaniu tego forum to chyba nie jest tak źle :D :D

 

PS Dla ciekawskich odnośnie przebiegu to auto kupione z salonu z pełna dokumentacją serwisu/napraw.

pozdrawiam

 

No 26l to w normie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane do 26 litrów. W bardzo zakorkowanym mieście to jest standard, częste gaszenie , praktycznie zimny silnik.

A tak na marginesie to miałem okazje polatac 530 z 2009 roku i po butowaniu wyszło 22 l/100 km w miescie.

Jak czytam forum o spalaniu 8 litrów w mieście to bez obrazy dla nikogo ale to chyba sami dziadkowie poruszaja się tymi furami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
530d nawet w największych korkach i przy dynamicznej jeździe ciężko zrobić 15 litrów na 100 km. Ale oczywiście jadąc na zasadzie gaz, hamulec, gaz, hamulec itd to można wszystko zrobić. :) Ale tak to jeździ się jak się dorwie M3 na 20 minut a nie na co dzień swoim autem, szczególnie że na drodze człowiek nie jest sam i czasami musi jechać za innym autem 50-60 km/h.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm , ta z 2009 to zastępcze autko miałem na tydzien a na codzien swoim to niestety korki korki i korki. pytałem w servisie BMW czy spalanie tkaie to normalne a oni na to ze te konie to trzeba nakarmic i zaczeli sie smiac :D :D . Niestety w miescie w ktorym sie znajduje chyba wszyscy doswiadczaja tego problemu ze diesel nie jest ekonomiczny. Ale to i tak lepiej jak benzyna :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.