Skocz do zawartości

Czy to normalne spalanie e60 530D?


schering

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Do pracy mam okolo 2.5 km gdzie musze 4 razy stanac na swiatlach ,srednio pokonuje to w 15 minut stad czasami takie spalanie (26 l) .Pan ktory zalozyl temat pytal czy to normalne a ja odpowiadam ze jest to normalne spalanie , zalezy jak sie jezdzi.

Moje autko tez sprawdzane bylo pod kompem , wtryski , cisnienie itd. i wszystko ok. Po prostu zimny silnik zawsze spali duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moja 530d z '06 roku w automacie pali 11,5. Zauważę, że lubię sobie trochę przyspieszyć i nie mam doświadczenia z automatami, a głównie śmigam po mieście. I przy notorycznej wolnej jeździe trzeba mieć na uwadze, że filtr DPF się zapycha. Na dzień dobry musiałem swoją 'piątkę' zostawić na czyszczenie tego ustrojstwa (800zł :mad2: ).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Hej

moja e60 przy normalnej jezdzie (nie dziadek nie rajdowiec) spala ok 10l/100km (po przeliczeniu mpg/l).

Mieszkam w UK w Milton Keynes. Tutaj nie ma swiatel (no chyba ze w centrum) tylko kawalek prostej i rondo itd (mozna sobie zobaczyc na mapach google wpisujac nazwe miasta). Srednio jezdze z predkoscia ok 80 - 90 km/h (ograniczenia jak na autostradach :))wiec takie spalanie jest chyba ok.

A tak przy okazji to mozna by przeprogramowac Idrive zeby pokazywal spalanie w l/100km a nie w mpg??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 530d po programie w tej chwili jeżdżąc w mieście NORMALNIE czyli nie zamulając i bez większych głupawek pokazuje od jakiś 4-5tys km średnio 8.8l. Manual - bez DPF.

Przed programem miałem w takich samych warunkach spalanie na poziomie 9,5-10l.

 

Trasa aktualnie przy tempomatowych 160km/h to jakieś 7-7,5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.