Skocz do zawartości

Koło dwumasowe???Koszta?


ralfi84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie pojawił mi sie problem,potrzebuje troche pomocy.

Przeszukałem forum ale nie znalazłem odp.na wszystkie moje pytania.

Przy gaszeniu silnika słychać taki niemiły chrobot,wydobywający sie gdzieś z pod auta.

Jak gasze auto z naciśniętym sprzęgłem jest cisza.Byłem u dwóch mechaników i diagnozuja

poduszka pod skrzynia albo koło dwumasowe i coś jeszcze ale nie pamiętam.

Moje pytania to:

- jezeli koło dwumasowe to jakie koszta

- moze troche zła diagnoza moze to coś innego

- jezeli to dwumas to co jeszcze wraz z nim do wymiany

- jezdzic do końca,czy robić teraz,auto cały czas potrzebne

- jakie bedą objawy jak juz padnie na amen

 

Bardzo prosze o wypowiedzi osoby które znają ten temat.

Na co zwracać uwage przy tej naprawie,chciałbym uniknąc pomyłek i zbędnych kosztów.

Jak potrzebujecie więcej info o objawach albo jakieś pytania to prosze piszcie.

Dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wymieniałem dwumase i sprzęgło bo jeżeli wymieniasz koło to musisz też i sprzęgło. Koło kosztowało 1750 zł a sprzęgło 950 zł, wszystko LUK-a. Ja nie miałem takich objawów jak Ty. Tylko przy zmianie biegów było lekkie przeciąganie jakby sprzęgło się ślizagało , szczególnie przy wysokich obrotach, a okazało się że to koło dwumasowe. Ale ja mam skrzynie SMG, to u Ciebie mogą być te objawy inne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wciskasz sprzęgło i nie słychać chrobotania to myśle, ze powodem jest raczej sprzęgło a nie koło. Dzwięk kończącego sie łożyska oporowego sprzegła to właśnie takie "rzężenie", chrobotanie na wolnych obrotach (be znaczenia czy gasisz auto czy nie), wyraźnie cichnie po wciśnięciu sprzęgła. Przy wymianie koła czy sprzegła czesto zalecają wymianę drugiego elementu bo to ta sama robocizna, dochodzi niestety jednak koszt częsć, gdzie w przypadku koła dwumasowego nie jest to mało. Dwumas to chyba ponad 2 koła PLN

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nic... :0)

powyżej w sumie to samo co napisałem...

felgi, opony, prestige tuning, elementy carbon, znaczki carbon, grile

hurtowe ceny na zimowe opony renomowanych marek

http://img169.imageshack.us/img169/4364/gpowerwheel.jpg

Felgi oraz akcesoria legendarnego G-Power!

http://www.inovit.pl http://www.kahndesign.pl http://www.wolfrace-wheels.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie same objawy jak gaszę to chrobotanie , z wciśniętym sprzęgłem cisza (E61 525d) mechanik z MR Motors (robią dużo BMW) powiedział że dwumas aleeeee jeszcze pochodzi i żeby jeżdzić i jak się sypnie to wymienić komplet razem ze sprzęgłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Panowie,to powiedzcie mi,czy wybralibyście sie w takiej sytułacji

tym autem do Chorwacji????Bo nie wiem co robić.

Dojedzie i wróci???

 

nikt z nas tego nie slyszy... podjedz do aso niech to ktos poslucha kompetentny;

imo jak delikatnie slychac to jechac

pozdrawiam Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sprawdzenia przez fachowca nie wybieraj się - tfu odpukać ale w Chorwacji jest pierońsko drogo - wiem co mówię bo sam odczułem to po własnej kieszeni - i to w dodatku na VW :) i jego tylnych klockach hamulcowych . Zmiana kosztowała + materiał tyle co w polskim ASO wraz z tarczami na przód ... a ja robiłem jedynie tył i to same klocki :) Z racji że to BMW mogą policzyć jeszcze lepiej ...
Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witaj ,mam te same objawy. Wymienilem kolo, kom.sprzeglo i dalej stuka przy gaszeniu. Odwiedzilem kilka warsztatow zajmojácych sie naprawá BMW i... Niby to w tym modelu bardzo popularne stuki dochodza z tylnej czesci skrzyni biegow. winowajcá jest olej jak jest ( zwroc uwage) zimny (gesty) to jak gasisz auto jest cisza przy rozgrzanum( zadkim) stuka. Najlepiej to zauwazyc zimá kiedy olej jest naprawde gesty,nic nie puka az do jego rozgrzania. Niby to nie jest nic groznego ,mozna tak bez obaw jezdzic. Aczkolwiek to wkurza. Mozesz sprobowac olej wymienic ale nie pomoze za wiele. Pozdro. Edytowane przez Daro 31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co za głupoty z tym stukaniem od oleju. Mechanicy jak nie maja pojęcia to wciskają takie kity że żal tego słuchać. Kolego jak wymieniłeś dwumas i kpl sprzęgło, tarcza, docisk, łożysko oporowe i nadal stuka przy gaszeniu sprawdź tłumik drgań na male korbowym, to duże koło pasowe po którym śmiga pasek wielorowkowy. W dieslach to częsta przypadłość. Koszt, zależnie od modelu, od 1500-2500 zł.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam benzyne ! A ze stuk dochodzi z tylnej czesci skszyni biegow to sam slyszalem jak auto bylo na podnosniku z mechanikiem w srodku ktory zapalal i gasil silnik. Bez sprzegla stukalo z wcisnietym sprzeglem byla cisza. W zimie gdy olej byl gesty z rana jak odpalalem i gasilem tez byla cisza po rozgrzaniu stukalo,tak wiec nie wydaje mi sie by bylo to kolo o ktorym piszesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Czy objaw szarpania przy ruszaniu na 1 2 i 3 biegu to uszkodzenie koła dwumasowego? dodatkowo napiszę że po wciśnięciu sprzęgła słychać jak by łożysko. To może być łożysko oporowe czy na wałku sprzęgłowym?

ile kosztuje przerzutka dwumasa tylko przerzutka, bez kupna, i czy warto regenerować dwu masa? Da się do e36 320i włożyć zwykłe sprzęgło?

 

Proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.