Skocz do zawartości

chip tuning - wykres


niemirad

Rekomendowane odpowiedzi

...jeśli się nic nie popsuje podczas roboty, to te silniczki wychodzą bardzo powtarzalnie, płasko i mocno, to po prostu dobra konstrukcja :D

..przykład kilku takich samych naniesionych na jeden wykres

http://img27.imageshack.us/img27/4048/bmwe90320dporwnaniaxps1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dokładnie, tak jak jest napisane Rogal Wwa.

Kolego CLIP i jak Ci sie podoba zmiana, na ile odczuwalna moc, jak dla mnie rewelacja szczegolnie jak jadę sam w aucie ja ważę około 76 kg jak siada kolejna osoba odczuwam spadek w przyspieszeniu , nie żałuję decyzji jest rewelacja Polecam wszystkim którzy się zastanawiają, tak jak mi polecał kolega z tego forum wcześniej cytując jego "dzień bez chipa dzień stracony" :) kieruje to do kolegi wyżej 318d...

Kiedy jest mi źle, zabierają mnie na pogotowie, a kiedy jest mi dobrze.... na komisariat !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ramach ciekawostki dodam: chcecie wierzcie, chcecie nie, po mieście jak palił 7.4 teraz pali 6.7 w trasie 5.6.

Amen!

co to za miasto :D bo chyab nie Warszawa... :roll: :roll: . Chyba ze to dane z kompa to powodzenia .

Jeszcze raz przeczytam o tym ze 320d pali do 7l po miescie to wrzuce to w strefe smiechu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zasmucę Ciebie kolego ale ja tez mam e90 320d 163 km i za 100zł w 90% po mieście przejeżdżam 290km wiec wychodzi niewiele ponad 7 litrów na 100km! wprawdzie jeżdżę wieczorami gdzie nie ma korków ale wiadomo zatrzymywać na skrzyżowaniach się trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa odcinek Gocław-Nadarzy-Gocław robię min. 60 km dziennie często więcej dodatkowe km są robione w ścisłym centrum warszawy tak wychodzi mi zarówno z wyliczeń robionych drogą jak kolega wyżej, jak i z danych komputera, pokrywają się, szczególnie w trasie. Miasto Warszawa, lecz tez nie stoję w korkach.

Tak wychodzi z obliczeń, chyba , że ktoś mi dolewa wachy na parkungu :nienie:

Kiedy jest mi źle, zabierają mnie na pogotowie, a kiedy jest mi dobrze.... na komisariat !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen: :mrgreen: no to nie wiem co wy robicie prawa noga w tym samochodzie ... Kapelusze pora zdjac :wink:

A teraz na powaznie... jak sie jezdzi dynamicznie (wmiare) , nie mylic z palowaniem auta to w takim Krakowie latwo zrobic 8.5l/100km. I nie jest to jakis wyczyn. Pare razy sie przyspieszy troche postoi w korku , troche swiatel nas zatrzyma i wynik murowany . Zreszta wystarczy spojrzec na Economizer jak sie dociska gaz :wink: . Jezdzilem juz roznymi autami i samochod z moca powyzej 120-130 koni nie ma szans zejsc w miescie ponizej 7l - chyba ze jest o noc pusto na drogach i sie auto toczy .

1.9 ktore ktore slynnie z oszczednosci spali powyzej 7l , w aucie wazacym 150kg mniej niz E9x , PD jest akurat bardzo oszczedne w paliwo :lol: .

Fiesta 1.4TDCI schodzi ponizej 7 w miescie ...ale i tak niewiele ponizej - idzie wykrecic 6.5 , 6.2 a auto jest sporo lzejsze od E9x... motor zreszta tez "ciut"mniejszy

p.s. jeszcze pewnie wszyscy jezdza na kombinacji przod 225 i tyl 255 :mrgreen: :mrgreen: :whistle: :whistle:

 

Ale skoro Wam tak pala to :jawdrop: :jawdrop: i czapki zglow .

 

suerte , z tego co opisales to wierze w takie wartosci ,bo akurat takie cos jest jak najbardziej mozliwe :cool2: :cool2: W spadek spalania po programie tez wierze oczywiscie jesli nie wykorzystuje sie jego pelnej mocy bo jesli tak no to wiadomo ze to konie cos musza pic na powietrze (choc doladowanie tez wieksze) nie biegaja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmcv, jeżdżę z maksymalną prędkością około 50 km/h ! Nie wiem jak w Krakowie ale w Warszawie takie są ograniczenia.

Oczywiście żartuję, jeżdżę dynamicznie po to była robiona modyfikacja, ale nie chce się sprzeczać argumentami, wolę podać fakty. Postaram sie wyliczyć dokladniej jak to wygląda w cyfrach.

Apeluję do użytkowników o podawanie spalania. :idea:

Kiedy jest mi źle, zabierają mnie na pogotowie, a kiedy jest mi dobrze.... na komisariat !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u mnie palil przed programem bo na serii to auto nie jezdzilo i dostalo szybko program .

Teraz jest tak ...Dojezdzam kawalek autostrada , troche po miescie , generalnei robie 60% trasy 40% miasta mam spalanie na poziomie 7.5L/100km gumy 225/50 R17 , touring waga auta ok 1600-1630 .

 

Warszawa Krakow Warszawa - 5.8l/100km predkosci do 140 spokojna normalna jazda z 2 pasazerami

Krakow Wroclaw Krakow - 7.7 l/100km . Autostrada predkosc 140/160-200 w obie strony + troche po wroclawiu. Tu szybko i bez zadnych zabaw.

Bylo nawet i 230 przez ok 15km .

 

Dodam ze termostat mi niedogrzewa (ale to sa temperatury rzedu 10stopni) i idzie do wymiany , nie wiem kiedy sie spierniczyl niestety , ale jakos niedawno.

Takie mam wartosci i uwazam ze to jest normalne spalanie w tym samochodzie. Dostrajalem komputer bo napoczatku mi zanizal o 0.7l/100km .

 

Wszystkie wartosci podawane z tankowania !! wiec prosze o takie wartosci a nie z Kompa bo kompa to moge wystroic ze bedzie pokazywal w miescie 5.5 l :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co przeczytałem,wniosek jest taki: jak jedziesz do Warszawy pali mniej , pewnie inne powietrze stąd moje spalanie :D

Postaram się dokładnie obliczyć jak jest dokładnie, trasa nam się zgadza.

Kiedy jest mi źle, zabierają mnie na pogotowie, a kiedy jest mi dobrze.... na komisariat !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co przeczytałem,wniosek jest taki: jak jedziesz do Warszawy pali mniej , pewnie inne powietrze stąd moje spalanie :D

Postaram się dokładnie obliczyć jak jest dokładnie, trasa nam się zgadza.

hehehe hehehe :D :D dobre...kierunek nie ma znaczenia , znaczenie ma prawa noga tylko i wylacznie... Zobacz sobie na przejazd do Wawy a zobacz na przejazd do Wrocka . Do pracy dojezdzam 4km autostrada + 6km trasa + 6km miasteczko + 6km miasto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apeluję do użytkowników o podawanie spalania. :idea:

 

Ja się wyrabiam w 15 l/100 km w mieście - mam nadzieje, że to dobry wynik... :)

..wpadnij na chipsa, 400KM, to przestaniesz wyrabiać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

G-CS byłem dziś w Krakowie ... ;)

 

na 400 KM to już sam program nie wystarczy.

 

Czy przy standardowym chipie na 350-360 KM trzeba lać 98, czy można jeździć nadal na 95?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadajac jak sie jezdzi - fajnie ale zaden program nie doda kultury pracy 4-cylindrowemu dieselowi. Pomiary osiagow wrzucalem na forum.

 

Druga sprawa: to jest watek o chipowaniu a nie o tym ile komu pali na jakich oponach

Edytowane przez clip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...360 to standardzik :lol: do jazdy na 95...mając softa na 400 można jeździć na 95, ale może uwalać power pod dużym obciążeniem, co nie znaczy że jeździć nie można :)

..i na ori gratach da się 400 zrobić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...360 to standardzik :lol: do jazdy na 95...mając softa na 400 można jeździć na 95, ale może uwalać power pod dużym obciążeniem, co nie znaczy że jeździć nie można :)

..i na ori gratach da się 400 zrobić :P

 

taaa a jak 400 km na serii wplynie na turbineczki nasze kochane? pompe paliwa bardziej ukochaną:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..no wpłynie, jeśli kierownik dobrze upalać będzie :8) ...pompa tak czy inaczej, jeśli z wadliwej serii, nie pociągnie długo :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa: to jest watek o chipowaniu a nie o tym ile komu pali na jakich oponach

Niby racja :mrgreen: :mrgreen: ale to byly wartosci po chipie :mrgreen: :mrgreen: hehehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..no wpłynie, jeśli kierownik dobrze upalać będzie :8) ...pompa tak czy inaczej, jeśli z wadliwej serii, nie pociągnie długo :wink:

 

Toć to 400 konne autko nadaje sie tylko do delikatnego cruzingu po mieście i nie przekraczać 60 wiec nie ma co upalać :)

A tak serio to ja sie boje zwykłego chipa bo jednak jednostka 335 niezle jest wyzylowana, potem bedzie jak EVO, co 5000 km serwis, co 3000 wymiana oleju...

Z drugiej strony wieksza moc by sie przydała .... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no to laicik 360KM bez przesuwania odcinki, z dużym momentem co by ładnie z dołu szła, nie paliła za dużo :8)

to 3.0TT ma zajebisty potencjal ...masakra... Wserii to juz musza gacie z dupy leciec a po programie kiszki wyciaga na 3ce :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.