Skocz do zawartości

chip tuning - wykres


niemirad

Rekomendowane odpowiedzi

...dzisiejsza flotówka też dość słaba i słabo reagowała na mody, kaganiec usunięty, moment standardowo poszedł na 400, ale dalej leci, co w efekcie dało słaby przyrost mocy max...jak kiedyś dpf "wyleci"...na razie czyszczony chemicznie itd.... moc też się pojawi :8)

 

 

http://img189.imageshack.us/img189/6344/bmwxps1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

...przyjdzie i na to czas...w oplach, fordach, peugeotach nawet nie dyskutuję, wywalam i już, ale w bmw daję im jeszcze szansę :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:think: :think:

motory te same ,naturalnie srednica tloka ta sama stopien sprezania tez identyczny wiec moze cos tam podciagnac mapa sie da :think:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozecie sprobowac, czasami to dziala :)

nowa 125i to ten sam silnik co 130i, robisz softa i jest przyrost 60KM w wolnossaku :)

mowisz powaznie :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozecie sprobowac, czasami to dziala :)

nowa 125i to ten sam silnik co 130i, robisz softa i jest przyrost 60KM w wolnossaku :)

mowisz powaznie :?: :?:

Fabryce nie opłaca się robić wielu różnych silników. Łatwiej im zróżnicować ofertę za pomocą elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, znam kilka takich przypadkow ;)

to w takim razie wypas :!: lepiej kupic 25i :D

Wiec mysle ze przy 318i mozna spokojnie zrobic 170 koni . Wiec Casanova jedz do tunera i rezaj i koniecznie pokaz wykres :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawostek to mialem konfrontacje z 330xd e92 w automacie kolegi z forum (milo bylo poznac) , i wynik zadzwil zarowno mnie jak i jego ...

e92 nie mogla uciec... do 150-160 odeszla na 3-4 m, dopiero po tej predkosci zaczela troche odchodzic . Doszlismy do 220 i byla jakies 15m przedemna .

i co panowie o tym myslicie ... :D

bo ja mysle ze X i automat zmula to auto ale tak czy inaczej jestem pod wrazeniem pracy R6 ...no jest pieknie :shock: ale V6 wydaje mi sie ze daje wiecej basu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyniki są porównywalne to 99% , że 3.0d jest nie w formie (czytaj nie jest w pełni sprawne...)

 

4x4 idzie słabiej (jest cięższe o 100kg od rwd) ale "wytłumaczalne" straty są w przypadku większych prędkości a z Twojego opisu wynika, że było odwrotnie...

 

pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

A kolega z 330xd sprawdzil auto ?? Moze nie trzyma mu serii bo powinien odjechac na wiecej niz 10-15 metrów.... i fakt v6 ma wiecej basu ale w r6 można sobie poradzić - K&N + Eisenmann i faje rade ;)

 

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyniki są porównywalne to 99% , że 3.0d jest nie w formie (czytaj nie jest w pełni sprawne...)

 

4x4 idzie słabiej (jest cięższe o 100kg od rwd) ale "wytłumaczalne" straty są w przypadku większych prędkości a z Twojego opisu wynika, że było odwrotnie...

 

pozdr.

pojedzie niebawem na program to bedzie wszystko wiadome . Odjezdzac odjezdza mi ale nie az tak strasznie. Defacto to roznica 30koni i 80nm , atam jest i automat i naped na 4 kola i 255 z tylu . Sam nie wiem , myslalem ze bedzie wieksza roznica , on zreszta tez tak myslal .

A jeszcze jedna wazna rzecz ...nie scigalismy sie ze startu zatrzymanego tylko z ok 70km/h. Z miejsca by mnie bardziej porobil zapewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy moglibyście mi powiedzieć ile da się wyciągnąć z 318d 122KM ? Oczywiście wiem, że to zależy od kondycji silnika jednak jestem ciekaw jaki można osiągnąć rezultat. Czy silnik ten bardzo różni się od mocniejszych jednostek pod względem części? Jeśli to nieodpowiedni dział na takie pytania z góry przepraszam,

Pozdrawiam,

Wajser

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo autko sprawdzimy i ewentualnie wzmocnimy ale przynajmniej dobrze sie bawiliśmy :D co niezmienia faktu ,ze musisz tam mieć w swojej szatański program :twisted:

pytaj GC-S :D , probowalem sie z Sokolnh ktory ma program z Dynosoftu na ciut mniej i mozna powiedziec ze auta szly rowno . Uciekl mi na 4tym biegu na dlugosc samochodu i praktycznie utrzymawala sie ta odleglosc. Z tym ze ...ja mam panorame (+50kg) i jechalem na 17/225 , a w tamtej byly 205/16 zimowki.

 

Ja generalnie jestem zadowolony :cool2:

 

318d wg mnie kolo 147-150koni , napewno sa inne wtryski niz w 320d , bo w przeciwnym razie mapa by sie go robilo na 170-180.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja bym sie przejechal na Twoim miejscu do Wawy , tu masz wybor miedzy dwoma tunerami .

MR-Motors , Rogal robi b.dobre programy

Masters , robi swietne programy , ale chodza pogloski ze ma specyficzne podjescie do klienta :wink:

 

400km w obie strony w sumie duzo ale... z drugiej strony fun podczas powrotu bedzie gwarantowany :D Jakby Ci ktos dal nowe auto :D za 1500 PLN :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogal jest sporo tańszy od Mastersa.

Ja zrobiłem program pod koniec kwietnia i już dawno cały fun minął i powoli rozglądam się za 330 :)

Ciekawe jakbym się czuł wsiadając teraz do serii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, wyczytałem na forum Forda ze Vtech Kujway jest dobry w Bydgoszczy wiec chyba tam zawitam, niestety do Wa-wy mam za daleko :(

 

z Torunia masz za daleko? albo dobrze jest cos robione albo żeby było blisko i najlepiej w przerwie na lancz

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.