Skocz do zawartości

STEROWANIE GŁOSEM - jak ?


esselu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

BMW e90 (j. niemiecki, angielski, francuski) - korzystam z ENG

 

Mam ten taki przycisk na kierownicy który jest odpowiedzialny za sterowanie głosem.

Natomiast gdy go wciskam - babka cos pobuczy po niemiecku ja powiem komende ale moje bmw nie reaguje ?

 

więc moje pytanie jest takie - Jak włączyć opcje sterowania głosem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie na przykład laska gada tylko po włosku i nic sie nie da z tym zrobić

 

 

Takie czasy dzisiaj nawet auta zmuszają nas do nauki języków :lol:

 

Pozdrawiam

Niemirad

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My BMW foto: http://img85.imageshack.us/g/p1030826.jpg/

Chip Tuning wykres: http://img690.imageshack.us/img690/4972/hamowniawykresbmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli chcesz sprawdzić jakie komendy są mozliwe po przyciśnieciu guzika i sygnale powiedz komendę HILFE - lektorka odpowie co jest możliwe. Oczywiście ta komenda działa w wersji niemieckiej, dla innych pewnie trzeba to samo, ale w odpowiednim języku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
A ja tego nie używam i uważam to za zbędny gadzet... MOje gada po niemiecku i rozpoznaje większość komend ,które są w instrukcji -raz sprawdziłem jak działa. :mrgreen:

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Chyba każda kierownica multifunkcyjna ma ikonkę sterowania głosem ale nie oznacza to że ono jest.

Jest chyba wtedy jak przycisk sterowania głosem jest też przy idrive. Jeśli nie masz tej ikonki

co na kierownicy przy idrivie to nie masz sterowania głosem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to totalnie niepotrzebny i zbędny bajer. Raz to naciskalem żeby zobaczyć czy działa i tyle :)

Chyba szybciej i łatwiej jest nacisnąć przycisk od klimy powiedzmy, niż kierownica, potem czekać, gadać, znowu czekać, bez sensu. Tyle ze się można przed pasażerami pochwalić ;)

virus by Masters - 190km, 395Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba każda kierownica multifunkcyjna ma ikonkę sterowania głosem ale nie oznacza to że ono jest.

Jest chyba wtedy jak przycisk sterowania głosem jest też przy idrive. Jeśli nie masz tej ikonki

co na kierownicy przy idrivie to nie masz sterowania głosem.

 

Pozdrawiam

 

 

Nie do konca to jest prawdą :nienie:

Gdy masz tylko przycisk na kierownicy masz napewno dostep głosowy do funkcji telefonu(sparowanego przez bluetooth lub podłączonego przez adapter).Jest mozliwosc wybrania nr-u tel glosem-numerycznie lub poprzez podanie nazwy kontaktu.Pamietac nalezy ze nasz telefon wczesniej musi byc skonfigurowany z kompem auta(sparowany) :D

Tak przynajmniej mam u siebie-głosowo mam tylko dostep do ksiazki telefonicznej z mego telefonu....

icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca to jest prawdą :nienie:

Gdy masz tylko przycisk na kierownicy masz napewno dostep głosowy do funkcji telefonu(sparowanego przez bluetooth lub podłączonego przez adapter).Jest mozliwosc wybrania nr-u tel glosem-numerycznie lub poprzez podanie nazwy kontaktu.Pamietac nalezy ze nasz telefon wczesniej musi byc skonfigurowany z kompem auta(sparowany) :D

Tak przynajmniej mam u siebie-głosowo mam tylko dostep do ksiazki telefonicznej z mego telefonu....

 

A widzisz nie miałem pojęcia. Mam sparowany telefon z bluetooth auta. I teraz naciskam ten przycisk i teoretycznie powinienem móc wybierać kontakty przez telefon ??? Jak się to ma do języka wybierania ??? Na przykład chce wybrać Kowalski i teraz mówię normalnie czy np. po niemiecku ??? Czy po naciśnięciu guzika coś mnie informuje o opcji głosowej , jakieś piknięcie teks tej kobiety która mówi gdzie skręcić ??? Zaraz będę leciał na parking to sprawdzić bo byłem przekonany że ten przycisk mam po nic.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwy niestety po niemiecku :( i problem jest z polską wymową...lecz jesli podajesz cyfry po niemiecku-daje rade ale wtedy musisz znac nr telefonu na pamiec,wciskasz przycisk,mówisz telefon numer (numa) i potem dyktujesz cyfry :cool2: ,troche to kłopotliwe ale dziala...
icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam witam :)

 

widzę temat się rozwinął i to dość ładnie :) przy pokrętle idrive nie mam ikony od sterowania głosem więc nie mam tego zbędnego bajeru.

 

Natomiast jak ktoś to napisał przycisk od sterowania głosem w kierownicy multifunkcyjnej może współgrać z książką telefoniczną - wszystko fajnie, bardzo mi się to podoba tylko.... jak sparować ten zakichany telefon przez blutucza? Szukam na forum, szperam, próbuję i nie mogę sparować telefonu z autem....

 

Proszę o podpowiedzi ewentualnie linki gdzie to jest opisane bo nie mogę znaleźć i poradzić.

 

Z góry dzięki wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam witam :)

 

widzę temat się rozwinął i to dość ładnie :) przy pokrętle idrive nie mam ikony od sterowania głosem więc nie mam tego zbędnego bajeru.

 

Natomiast jak ktoś to napisał przycisk od sterowania głosem w kierownicy multifunkcyjnej może współgrać z książką telefoniczną - wszystko fajnie, bardzo mi się to podoba tylko.... jak sparować ten zakichany telefon przez blutucza? Szukam na forum, szperam, próbuję i nie mogę sparować telefonu z autem....

 

Proszę o podpowiedzi ewentualnie linki gdzie to jest opisane bo nie mogę znaleźć i poradzić.

 

Z góry dzięki wielkie.

 

 

Prosze bardzo tu znajdziesz potrzebne wskazówki viewtopic.php?f=108&t=117119&hilit=bluetooth+e91 :D

pozdro

icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Dla mnie sterowanie głosem to jedna z najczęściej używanych przeze mnie rzeczy w samochodzie, bez której nie wyobrażam już sobie jazdy :) Kolejny samochód też będzie musiał ją mieć :)

Bez odrywania rąk od kierownicy wybieram kontakty z książki telefonicznej, wybieram utwory na CD, kanały w TV, ustawiam cel na nawigacji lub np. przełączam się na słuchanie muzyki z pendrive’a.

 

W iDrive’ie ustawiasz na telefonie „Neues Koppeln” i potem u siebie w telefonie musisz mieć ustawione w module Bluetooth, że widzą Cię inni i dajesz wyszukiwanie. Następnie zostaniesz poproszony o podanie kodu aktywacyjnego (ja zawsze wpisuję 0000), i to samo będziesz musiał podać w iDrive’ie :)

 

Żeby podać numer telefonu to naciskasz przycisk na kierownicy i po usłyszeniu sygnału mówisz: „Telefon” (to można pominąć) -> „Numer geben” -> np. 6 („zeks”) 5 („fynf”), itd. -> „Anrufen”

 

Jeśli chcesz podać numer z książki telefonicznej, to podajesz: "Telefon" -> "Name geben" zostaniesz poproszony o podanie nazwy, a po jej podaniu zostanie ona wyświetlona na monitorze i zapyta Cię czy właśnie o ten kontakt Ci chodziło – jeśli tak to mówisz „ja” ) -> na koniec komputer powie: Die Verbindung wird aufgebaut i możesz rozmawiać :)

 

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem :)

 

 

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

W iDrive’ie ustawiasz na telefonie „Neues Koppeln” i potem u siebie w telefonie musisz mieć ustawione w module Bluetooth, że widzą Cię inni i dajesz wyszukiwanie. Następnie zostaniesz poproszony o podanie kodu aktywacyjnego (ja zawsze wpisuję 0000), i to samo będziesz musiał podać w iDrive’ie :)

 

Żeby podać numer telefonu to naciskasz przycisk na kierownicy i po usłyszeniu sygnału mówisz: „Telefon” (to można pominąć) -> „Numer geben” -> np. 6 („zeks”) 5 („fynf”), itd. -> „Anrufen”

 

Jeśli chcesz podać numer z książki telefonicznej, to podajesz: "Telefon" -> "Name geben" zostaniesz poproszony o podanie nazwy, a po jej podaniu zostanie ona wyświetlona na monitorze i zapyta Cię czy właśnie o ten kontakt Ci chodziło – jeśli tak to mówisz „ja” ) -> na koniec komputer powie: Die Verbindung wird aufgebaut i możesz rozmawiać :)

 

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem :)

 

 

Pozdrawiam

Rafał

 

 

Słuchaj, trochę pomogłeś ale mógłbyś podrzucić gdzie trzeba wejść aby dostać się do funkcji „Neues Koppeln” ??

Z tego co rozumiem mówisz że blutucz w aucie jest ukryty i trzeba go przełączyć na prywatny?

 

Pozdro.

 

p.s. sterowanie głosem fajny bajer :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Lista polecen jest bardzo długa.

Z telefonem sobie odpuściłem.

Najczęściej wwbierane mam z przycisków ulubionych. Tak samo adres najcześciej wybierany mam z ulubionych.

Zresztą przyciski ulubione to duze ulatwienienie,. Brakuje tego w starszej E60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po „przekręceniu” kluczyka musisz zrobić tak: w iDrive’ie naciskasz po kolei: „i”->Einstellungen->Bluetooth->Telefon->Neues Telefon koppeln->Koppeln fortsetzen i wtedy ustawiasz w telefonie wyszukiwanie urządzeń Bluetooth, ponieważ w tym momencie samochód jest już na nasłuchu. Dalej robisz tak jak pisałem wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.