Skocz do zawartości

[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach


wirciak

Rekomendowane odpowiedzi

Te drugie to nawet nie wiadomo co to jest. Nie ma nic opisanego oprócz rozmiaru opony. Z

Zależy co szukasz. Ja lubie jak laczek wygląda szeroko, więc szukałem na tył minimum 8''. Lubie też jak koło nie jest schowane, ale aby nie obcierało, więc mam 8,5''x 17 i ET41. Po przeliczeniu na 8''x17 to ET 35. Wtedy jest super. Z tych co podałeś tylko te BBS mi podchodzą plus dokupić dystanse i będzie pięknie, bo przy ET47 będą mocno schowane.

 

Ok wielkie dzięki za pomoc, co do kół mam taki sam gust jak Ty. Orientujesz się może jakie dystanse kupić?


P.S Na tej aukcji z bbs dwa koła maja profil 45 a dwa profil 40? Czy to w niczym nie przeszkadza? Gdzie lepiej zalożyć profil 45 przód czy tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

według mnie to ten koles sprzedaje wszystkie 225/45R17. Przynajmniej te na zdjęciach takie są. Tylko pałka źle opisał.

Dystanse no musisz sam dobrać. Na tył jak wsadził byś 8x17 z ET34 to jest na styk żeby nie obcierało. Więc 47-34=13mm. 15 mm będzie za dużo według mnie. Z przodem podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam styling 158 piekny gdyby ktos szukal.. do tego dam 2szt contisport 5 225/45/17 na 1 sezon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

w 120i mojej żonki szykuje się zmiana opon letnich. Jaki Felgi mamy 16stki i takie zostają, ale myślę nad rozmiarem opon. Jak wygląda komfort jazdy przy 195/45 w porównaniu ze 195/55 z ROF lub bez ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie to ten koles sprzedaje wszystkie 225/45R17. Przynajmniej te na zdjęciach takie są. Tylko pałka źle opisał.

Dystanse no musisz sam dobrać. Na tył jak wsadził byś 8x17 z ET34 to jest na styk żeby nie obcierało. Więc 47-34=13mm. 15 mm będzie za dużo według mnie. Z przodem podobnie.

 


Ok dzięki, w takim razie kupię dystans 10mm, mam jeszcze jedno pytanie BMW 1 ma otwór centrujący 72,5mm natomiast BBS Styling 78 z tego co się zorientowałem to 72,6mm, czyli różnica praktycznie żadna a pierścieni centrujących nie ma raczej w rozmiarze 0,1mm. Natomiast dystanse są z otworami i 72,5 i 72,6mm. Które wtedy lepiej kupić? Pod felgę czy pod piastę? Może to głupie pytanie ale dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuje sie pierscienia dystansowego o grubosci 10mm jak uzywasz tarczy z otworem centrujacym tej samej wielkosci co piasta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuje sie pierscienia dystansowego o grubosci 10mm jak uzywasz tarczy z otworem centrujacym tej samej wielkosci co piasta.

 


Ale ja chce kupić dystanse o grubości 10mm, a nie pierścienie centrujące. Chodziło mi o to, że felga ma otwór centrujący 72,6mm a piasta w samochodzie 72,5mm i czy tak znikoma różnica w otworze ma jakiekolwiek znaczenie przy jeździe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuje sie dystansu o grubosci 10mm bo felga zamieat trzymac sie na pierscieniu centrujacym trzyma sie na srubach....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz chociaz trochę wyobraźni przestrzennej to zastanow sie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam to co pisalem wyzej. 12->25 mm sie zgodze 10 niema szans.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dobry dystans kup z dystoma srednica z zewnątrz okolo 152-155mm zadzwonisz do nich beda wiedziec o co chodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

mam seryjne 18 styl 208

Przód 18x7,5 ET 49

Tył 18x8 ET 49


Tutaj pytanie jakiej grubości dystanse mogę założyć przód, tył aby wypchnąć koła ale żeby nie trzeba było rolować rantów i aby wszystko ładnie się spasowało ?

Auto: E87 przed liftem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy te kola wejda do jedynki z zawieszeniem mpakietowym, parmetry:

71/2Jx18EH2+

8Jx18EH2+

ET 49 z oponami: 225 / 40 ZR 18

 

Post wyżej napisałem, że mam takie koła założone u siebie.

Tak! Wejdą z takimi oponami.

Seria proponuje 205/45/18 na przód ale zakładam, że ciężko było dostać takie opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy te kola wejda do jedynki z zawieszeniem mpakietowym, parmetry:

71/2Jx18EH2+

8Jx18EH2+

ET 49 z oponami: 225 / 40 ZR 18

 

Post wyżej napisałem, że mam takie koła założone u siebie.

Tak! Wejdą z takimi oponami.

Seria proponuje 205/45/18 na przód ale zakładam, że ciężko było dostać takie opony


umkneło mi to.


a jak z komforem na 18stkach?

0e1de3693c7c5abemed.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie,

mam seryjne 18 styl 208

Przód 18x7,5 ET 49

Tył 18x8 ET 49


Tutaj pytanie jakiej grubości dystanse mogę założyć przód, tył aby wypchnąć koła ale żeby nie trzeba było rolować rantów i aby wszystko ładnie się spasowało ?

Auto: E87 przed liftem

Najlepsza metoda to pomiar na aucie między oponą a nadkolem z tyłu, oczywiście z luzem 2-3 mm (żeby nie ocierało po załadowaniu) a z przodu spasuj z zewnętrzną częścią błotnika, aby było zgodnie z przepisami i tyle.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem nowe felgi do swojej e82. 18 Cali przód 8` et 34, tyl 8,5` et 37.

Mam już jedną pare opon 215/40/18, założe ją pewnie na przód. Zastanawiam się jakie dać opony na tył? producent zaleca 245/35 ale wydaje mi się to troche za szeroka opona. Myslalem o 225/40, ale wtedy tylnie koła będą prawie centymetr wyższe niż przednie... Ewentualnie moge dać na tył tak samo jak na przód 215/40/18, ale jakoś zawsze wychodziłem z założenia żeby tył był szerszy niż przód.


Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja jezdze na 245 tylko 17'' i nie jest za szeroko. Z tyłu wygląda bosko. Uprzedzając pytanie o osiągi to 143 KM radzą sobie z nimi tak samo jak z zimowymi 205 R16. Nie czuje różnicy w przyspieszeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.