Skocz do zawartości

[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach


wirciak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Strasznie mamy jest wybór rof, szczególnie jeżeli chodzi o świeże modele. Nokian tej serii to też dobra opona, szczególnie w tej cenie nie ma sobie równych.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokian ma taka cenę bo to lipna opona produkowana w Rosji.

Z tego co pamietam żaden z nokianow nie ma homologacji bmw.

Jak kupujecie opony to zwracajcie tez uwagę na rok i miejsce produkcji.

Cena opon tego samego producenta na rożnych rynkach nie bierze się tylko z różnego cennika.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To na opony też jest jakaś homologacja BMW. nigdy nie zwróciłem uwagi żeby na stronach umieszczali takie info, ale też ROF nie szukałem? Jeźdźe na zwykłych laczkach. Wykupiony assistance i tyle. Auto 90 procent tras jeźdźi wkoło komina, a z mojej E46 dojazdówka pasuje, więc bez assistance też sobie poradze. Polecam odstawić ROF a za to co zaoszczędzisz kupić ASISTANCE :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokian ma taka cenę bo to lipna opona produkowana w Rosji.

Z tego co pamietam żaden z nokianow nie ma homologacji bmw.

Jak kupujecie opony to zwracajcie tez uwagę na rok i miejsce produkcji.

Cena opon tego samego producenta na rożnych rynkach nie bierze się tylko z różnego cennika.

 

Ta lipna opona zjada Pirelli P7 Cinturato na śniadanie, zarówno na suchym, ale PRZEDE wszystkim na deszczu. Sprawdzone na 118d i 123d 17 cali w jedno lato dwa auta po aquaplanningu na Pirelli (opony nowe, świeży dot) przesiedliśmy się na Nokiany - niebo a ziemia. Znajomy montuje je do Scirocco R ponad 330 koni i też jest mega zadowolony.. Ale wiadomo, co kto lubi ;)

 

Nie polecam odstawiać ROF. ROF to przede wszystkim bezpieczeństwo dotyczące prędkości autostradowych i wystrzału w oponie - polecam zapoznać się z filmikami jak zachowuje się w takiej sytuacji auto na ROF i auto na normalnych oponach. Ostatnio na Śląsku wystrzał w oponie Mustanga nowego zbił go na filar podtrzymujący mst nad DTŚ - spłonął na miejscu. Poza tym samochód zdecydowanie lepiej, stabilniej i pewniej prowadzi się na runflatach, przynajmniej w lecie :) ROF nie polecam jedynie na zimę - za twarde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Do najbliższej autostrady mam ponad 100km:) widziałem w telewizji jak to działa na przykładzie BMW prezydenta:) Ale on miał chyba lepsze te ROF niż my, bo ceny podawali kosmiczne wymiany kompletu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sobie rozmiar wybrałeś 205/50 r17 jakiś dziwny. Z popularnych rozmiarów znajdziesz ROF np. 225/45R17. Naciąg na fele chcesz, że taki rozmiar chcesz?
no niestety silnik jaki mam taki mam a seryjne felgi tez nie należą do szerokich 7j styling 256
Loading... ██████████████] 99%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
no i własnie wywiazała sie dyskusja bo niby nokian lepszy a niby pirelli homologowana przez bmw i dlatego napisałem na forum bo tych nokianów delikatnie mówiąc się bałem przez opinie ludzi

Jakie opinie są? To bardzo dobra opona, z resztą kolega wcześniej to potwierdził, śmiało zamawiaj.

Siema wszystkim . Mam pytanie odnośnie felg do e87 1.6

Wejda 18" wz 328 ? jeżeli tak to jakie muszą być opony aby nigdzie nie tarło ?

pozdrawiam

8 cali i et30, więc będzie dobrze a opona 225/40/18 x4, ewentualnie żeby nie nosiło po koleinach i lepiej się manewrowało możesz naciągnąć na przód 205/45/18, taka opona była montowana fabrycznie na felgę 7,5 cala.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nervus to zostaje ci szukać ROF w tym rozmiarze. Szersza opona na 7'' będzie głupio wyglądać.

 

No będzie bardzo szeroko. W tym temacie wklejałem moją na felgach szerokosci 8,5 i ET41 z tyłu. To zobacz jak to u mnie wygląda, to twoje z tyłu będą jeszcze bardziej na zewnątrz o 5mm na stronę.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=164&t=127845&p=2351570&hilit=Styling+32#p2351570

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak do iebie. Sorry rzeczywiście nie napisałem. Powinny się zmieścić z oponami wąskimi, ale będzie bardzo szeroko. Masz moje trzy foty. Na ostatniej widać nak tył jest blisko błotnika. Twoje wyjdą na zewnątrz jeszcze 5mm. Będzie szeroko, ale z tyłu nie powinny trzeć, chociaż lepiej byłoby przymierzyć. Nie wiem jak przód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wystawać nie będą, ale równo z błotnikiem już tak. Takie bezpieczne to tył dla 8,5 cala ET 40 to będzie jak u mnie. Dla 8 cali to tak et34 żeby siedziały jak te 8,5cala. Przód myśle że dla 8 cali 34 są już mocno wysunięte. Ja bym szukał tak et37-et41.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nokianem jest tak samo jak z motulem :roll:

Zalezy gdzie kupisz i co...

Myslicie ze producent BMW nie slyszal o NOKIAN i ich nie testowal na swoim torze fabrycznym ?!

Ja trzymam sie marek opon ktore zaleca BMW i wybralem goodyear'a UG a wczesniej GW3.

Ponizej zalecenia do aut z roku 2017 (zimowa opona nie powinna byc starsza niz 3 lata od daty produkcji)

 

 

 

1.jpg 1.jpg

Allegro.pl - hosting zdjęć na aukcje

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wszyscy to mają. Wchodzisz na

http://www.realoem.com/bmw/select.do

Wpisujesz w pole Serial number 7 ostatnich znaków VIN. Wybierasz browse parts. Szukasz ikonki opon. Wybierasz letnie i masz wykaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.