Skocz do zawartości

[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach


wirciak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Matii55 zobacz sobie moje styling 32 z Et41 8.5x17 na tył w tym temacie na stronie 113. Twoje schowają się 9 mm głębiej. Przy et50 fajnie by wyglądał z dystansem 10mm. Przy oponie 225 nue powinuen obcierać, bo ja mam 245 i nie obciera.


Olek najbezpieczniej będzie przymierzyć. 8'' przy et34 i oponie 225/45 daje radę, ale czy te 4mm nie spowoduje obcfaierania przy oponie 235 to tego ci nie obiecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Założyłem na lato felgi styling 256 http://www.bmwstylewheels.com/bmw/256 i wyszło to trochę słabo z tyłu.

https://imgur.com/a/r0IGwdb

Wg moich pomiarów potrzebowałbym ok 30mm dystanse wsadzić żeby było jako tako. Z przodu wystarczyłoby ok 12 mmwięc na razie się tym nie zajmuję.

Czy mogę zastosować dystans przelotowy przy takiej odległości czy lepszy byłby już przykręcany?

Macie jakiegoś sprawdzonego dostawcę z dobrym stosunkiem cena/jakość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jestem przed wymianą opon zimowych na letnie. Aktualne koła mam 16. Przymierzam się do zakupu opon i alufelg. Stalowe zamierzam eksploatować w zimie.


Jakie letnie opony polecilibyście mi do bmw 116i, e87 ? 17-stki będą okej ? i jakie fele ?


Gdzie znajdę stronę ze wzorami ? Widziałem kilka ofert na allegro, ale nie podobają mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mati w tym temacie masz nawet napisane źe wchodzą. Kolega dawał je nawet z dystansem 20mm, ale tarło.

Wol4nd przecież nikt za ciebie nie wybierze wzoru felg oraz rozmiaru. Rzuć jakieś propozycje. Jak dla mnie to brałbym albo 17 albo 18. Przy 18 bałbym się że zaraz je pogne. Zresztą jezdziłem na 17 i też je pogiełem i prostowałem. Jak chcesz oryginał to szukaj tu.

http://felgenkatalog.auto-treff.com/

Osobiście szukałbym felg z mnejszym ET niż takie jak są oryginalnie w e87, bo oryginały są mocno schowane w nadkolu. Przy 8 calowej feldze takie ET34 -35 nie powinno obcierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszej przymiarce felg s135 jest problem..


Przód 8" et47 225/40/18 felga trze o amortyzator/nakrętkę gwintu.


Tył 8.5"et50 255/35/18 +dystans 15mm jest na styk ale ciężko do jazdy..


------edit:


Dystans 15 mm na przodzie załatwił sprawę :) nic się nei obciera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Te pierwsze to STYLING 461 z aut F20 i F22.

Oryginał jest w rozmiarze

7,5x18 przód 225/40R18 ET45

8x18 tył 245/35R18 ET52

No i jak widzisz na fotce powinno się to wpasować. Wydaje mi się tylko że będziesz musiał dać dystans na tył żeby fela wyszła na zewnątrz bo będzie ci obcierała w środku. Przód powinien wejść bez problemu.

Ta druga fela jest czarna i na pierwszy rzut oka nie widze co to. Zdjęcie marnej jakości bo jak zbliżam to pixele tylko widzę.

Możesz sobie poszukać np. tu co to za fela

http://felgenkatalog.auto-treff.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Pasować będzie, ale bez dystansu będzie to średnio wyglądać, szczególnie z tyłu. Felga będzie mocno schowana w nadkole. Ładnie wygląda 8x17 z ET34. Jest na równo z błotnikiem, czyli dystans 10-15mm i będzie fajnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No wszystko zależy jak chcesz zeby auto wyglądało. Ja lubie szeroko, więc z tyłu mam fele 8,5x17 ET41 i laczek 245/40R17. Fajnie to się zgrywa z błotnikiem. 17 ponieważ przy 18 to więcej je prostowałem niż jeździłem. Obwód koła musi być ten sam. Skoro dajesz większą średnicę to gumy musi być mniej. Na tych 17 jeźdźe 2 lata i felgi proste. Na przedzie mam 225/45R17 fela 8x17 ET47 i tu bym dał lekki dystans żeby wypchnąć fele, ale schowany przód nie razi tak jak schowany tył.

Musisz się zastanowić na czym Ci zależy i co chcesz, bo inaczej nie da rady ci pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To jak ci pisałem tył 8x17 Et34 to jest max co możesz wcisnąć bez tarcia. Bezpieczniej zawsze przymierzyć. Przód podobnie. Chociaż przy ET34 i oponie 225 nie jestem pewien czy nie będzie przycierać. Wtedy opona węższa 205 i powinno dać radę. Jak masz jakieś propozycje to wrzucaj. Popatrz po galeriach kplegów i w tym wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.