Skocz do zawartości

[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach


wirciak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja z Kleberem mam słabe doświadczenia... Z budżetowych opcji, w poprzedniej firmie miałem około 200 aut na Barumach Polarisach i dobrze te zimówki się sprawdzały. Dwa lata temu jak kupowałem opony do poprzedniego auta (Civic), kupiłem właśnie Barumy na zimę i po śniegu szedł jak przecinak, na mokrym w moich doświadczeniach też lepiej jak Dębica czy Kleber.


Tydzień temu kupiłem E87 i też poważnie się zastanowię nad Polarisami 5 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby ktos szukał opon mam 4x blizzak z na styling 158 opony RSC jeszcze cycuszki maja :) 225/45/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Przeczytaj stronę wcześniej. Kolega wciskał takie i napisał że weszły, nie napisał tylko z jakimi oponami

 

Czy felgi 8j x 17 et29 podejdą do e87 2005r ?

 

Jak dla mnie ET34 z tyłu wygląda na równo z błotnikiem. Dalej bym też nie wysuwał, bo tylne koła chlapią wtedy na lakier zderzaka, a nie w nadkole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak kolega chciałby homologowane do tego auta to by się tu nie pytał, tylko spojrzał na tabliczkę. Przeczytaj cały temat i zobacz czy ktokolwiek pyta się o homologowane. ET47 przy 7,5" i oponach 225/45R17 wyglądają na tym aucie tak tragicznie, że pewnie dlatego nikt nie bierze tego pod uwagę, chyba że z dystansami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jak się nie pyta jak ma wątpliwości do opony.

Na aukcji allegro która wstawił są felgi o takich samych parametrach tj. 17x7.5 więc rozmiar opony się nie zmieni. Felga będzie bardziej wypchnięta.

Wypchnięcie będzie 12 mm a propos tematu przechodząc z felg z ET47 na felgi z ET35. Więc to się zmieści z zapasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć mam pytanie mogę w dobrej cenie kupić felgi stalowe na zimę nówki zastanawiam się tylko czy bez problemu będą pasować do 123d sportowe zawieszenie

rozmiar: 16cali

szerokość: 6cali

otwór centrujący: 72,6

osadzenie et: 37

i na to chciałem naciągnąć opony 205/55r16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam dylemat co do wyboru kołpaków do zimowych stalówek w mojej E87. Wiem, że kołpaki nie są szczytem ambicji, ale w tym roku krucho z budżetem, a moje stalówki są pordzewiałe i brakuje mi czasu, żeby je odnowić jakoś sensownie. Dlatego chciałbym się posiłkować kołpakami, ale nie wiem czy brać używane oryginalne 16 cali od e87, czy zamienniki z allegro np. takie czarne: https://allegro.pl/kolpaki-16-do-bmw-seria-3-e30-e36-e46-e90-e91-i7532917851.html

Nadadzą się, czy rozlecą się po 1 zimie? Też nie wiem czy takie czarne nie będą taniej wyglądać od używanych oryginałów takich:

768614976_1_1000x700_kolpaki-bmw-16-bochnia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zamienniki odpadną przy pierwszej dziurze.
Zostaw pordzewiałe stalówki. Zamienniki jak Ponta napisał, odpadną momentalnie, bo są gów.no warte. Oryginały drogie.

Dzięki za rady, te oryginały używane, których wstawiłem zdjęcie są do zdobycia za ok. 60zł komplet. Chyba zaryzykuję bo trochę kuje mnie w oczy jak wyglądają stalówki, w lecie je odnowię, ale jak mówiłem teraz nie dam rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.