Skocz do zawartości

320d światła do jazdy dziennej


psoko_89

Rekomendowane odpowiedzi

powiedz jakie masz złącza w samochodzie ? masz pod kierownicą czy pod maską ? a może oba ?

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 274
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a nie łączy się tylko z modułem świateł czy żadnym modułem nie da się połączyć ? czym się łączyli ?

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym się łączyli, ze wszystkim się łączy tylko nie z modułem świateł, sprawdzany na trzech programach w tym oryginalnym bmw. Czy jest możliwe że ten moduł jest uszkodzony? Zaznaczę że światła są ok wszystko działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak z komunikacją z tym modułem czy jeśli byłaby uszkodzona to jak będzie to wpływać na jego pracę .... a może po prostu nie potrafili Ci tego zrobić i tak powiedzieli .... :D

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programowali już takie światła w bmw, w tym u mojego znajomego. Jedyne co pozostaje to przełożyć moduł od takiego samego auta i wtedy sprawdzić. Chociaż jak był by uszkodzony to powinno to pokazać albo dziać się coś z oświetleniem , tak mi się przynajmniej wydaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Oczywiście, że da się mrugnąć długimi :)

 

Tu opis kolegi Serfera z forum bmw-sport.pl. Sam z niego korzystałem :)

 

Aktywacja świateł do jazdy dziennej w E46 po i przed liftem oraz E39

 

1 Oczywiście potrzebujemy interfejs do podłączenie się do bmw i program NSC-expert

2 Uruchamiamy NSC musimy stworzyć profil tak więc klikamy File-load profile - expertmode - OK

następnie File- Edit prifl - hasło: repxet - ok

wybieramy w car/key memory przycisk Individualisierung i zaznaczamy wszystkie 3 opcje czyli :

individualierung aktiv, kernfunktionen, trace individualizable FSW/PSW - ok

conistance check = sprawdza czy wszystko

klikamy przycisk FSW/PSW i zaznaczamy ptaszkiem FSW/PSW-Manipulate with FSW_PSW.MAN

OK OK

możemy zapisać ten profil żeby za każdym razme tego nie robić File -save i nazywamy np E46

3 W katalogu ncsexpert/work utwórz pusty plik FSW_PSW.MAN (np. w notatniku)

4 Kliknij F1 (VIN/ZCS/FA), następnie kliknij F3 (ZCS/FA f.ECU)

5 Wybierz swój samochód w oknie które się otworzy- E46 oczywiście

6 Wybierz ECU do komunikacji, ja wybieram ALSZ

7. Teraz wciśnij F6, czyli Back

8. Wbierz F4 "Program ECU", w tym przypadku kodujemy światła, a więc w oknie, które się pokaże wybieramy moduł ALSZ

9 Następnie wybieramy F5 (Basic functions) która to funkcja odczytuje nam do pliku wszystko co mamy w samochodzie zakodowane i następnie w oknie które ci się pokaże zjedź suwakiem niżej i kliknij dwa razy na „coapireadsggetfswpsw", następuje odczyt/kopiownaie FSW_PSW.TRC

10 W katalogu ncsexpert/Work znajdziesz teraz plik FSW_PSW.TRC, skopiuj go gdzieś w inne miejsce na dysku, zmień nazwę na FSW_PSW.MAN, wyedytuj w notatniku i zmień:

 

E46 po lifcie

DRL_DIMMUNG

wert_01

TAGFAHRLICHT_ECE

nicht_aktiv

GED_FL_ALS_DRL

nicht_aktiv

 

na

 

DRL_DIMMUNG

wert_02

TAGFAHRLICHT_ECE

aktiv

GED_FL_ALS_DRL

aktiv

 

E39

FL_DIMMUNG_ALS_DRL

wert_02

GED_FL_ALS_DRL

aktiv

 

E46 przed liftem

jednak tu się też zapalają kierunki

 

FERNLICHT_DRL

aktiv

EINZEIT_DRL

wert_01

TAGFAHRLICHT

aktiv

PROGRAMMPARAMETER_LSZ_1

us

PROGRAMMPARAMETER_LSZ_2

us

PROGRAMMPARAMETER_LSZ_3

us

PROGRAMMPARAMETER_LSZ_4

us

PROGRAMMPARAMETER_LSZ_5

us

PROGRAMMPARAMETER_LSZ_6

us

PROGRAMMPARAMETER_LSZ_7

us

PROGRAMMPARAMETER_LSZ_8

us

PROGRAMMPARAMETER_LSZ_9

us

PROGRAMMPARAMETER_LSZ_10

us

PROGRAMMPARAMETER_LSZ_11

us

PROGRAMMPARAMETER_LSZ_12

us

PROGRAMMPARAMETER_LSZ_13

us

 

11. Następnie po zrobieniu w/w zmian zapisz plik FSW_PSW.MAN i wgraj go do katalogu ncsexpert/Work, podmieniając wcześniej utworzony.

 

Od tej pory mamy już światła długie świecące słabiej niż normalnie jako dzienne. Zapalają się po włączeniu zapłonu. Jeżeli ustawimy na pokrętle na A (Automatyczne włączane przez czujnik zmroku) czyli pokrętło w lewo, w ciągu dnia 50% długie będą jako dzienne, a jak się ściemni same przełączą się na ksenony.

 

wert_01 w tym przypadku to światła wyłączone (0% światła)

wert_02 to coś około 18 % (tylko nie jestem pewien, czego - czy światłości czy poboru prądu; i tylko ten jest alternatywnie dostępny w LCM2)

wert_03 to coś około 20-22%

 

Witam,

 

czy podany wyzej opis aktywacji swiatel do jazdy dziennej jest rowniez aktualny dla reflektorow H7? Chcialem wlaczyc sobie DRL wedlug podanego opisu, ale niestety zamiast

 

DRL_DIMMUNG

wert_01

TAGFAHRLICHT_ECE

nicht_aktiv

GED_FL_ALS_DRL

nicht_aktiv

znalazlem tylko:

 

TAGFAHRLICHT_ECE

nicht_aktiv

zmienilem na

 

aktiv

 

ale nic sie nie dzieje, a ustawienia:

 

DRL_DIMMUNG

wert_01

GED_FL_ALS_DRL

nicht_aktiv

 

nie moge znalezc. Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc. Tak samo nie moge znalezc mozliwosci aktywacji potwierdzenia kierunkowskazami otwarcia centralnego zamka pilotem. Dodam ze to model 320d rok 2002 czyli po lifcie. Niestety moja 3 nie posiada ksenonow tylko reflektory H7 (mijania i drogowe)

Pozdrawiam

Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAGFAHRLICHT_ECE - to jest wyłączanie świateł po wyjęciu kluczyka.

Pozostałe parametry powinny być w sterowniku, poszukaj "DRL".

Moje BMW 330d E46 Sedan '04 (manual) wciąga średnio:

http://www.motostat.pl/user_images/15057/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety moja 3 nie posiada ksenonow tylko reflektory H7 (mijania i drogowe)

Nie ma znaczenia, przy H7 jest tak samo. Poszukaj dobrze, u mnie poszczególne wpisy nie są obok siebie, a w różnych miejscach.

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że po uruchomieniu świateł dziennych (50%drogowych), nie działają światła postojowe w żadnym położeniu.

Co do domykania szyb - to tak jak ktoś już pisał, nie da się domknąć na klik, trzeba przytrzymać zamykanie na pilocie do momentu aż się szyby zamkną. a no i szyberdach zamyka również :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że po uruchomieniu świateł dziennych (50%drogowych), nie działają światła postojowe w żadnym położeniu.

Co do domykania szyb - to tak jak ktoś już pisał, nie da się domknąć na klik, trzeba przytrzymać zamykanie na pilocie do momentu aż się szyby zamkną. a no i szyberdach zamyka również :)

pozdro

 

dziwne, mnie działają bez problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to akurat chyba dobrze że się zamyka a poza tym na samym końcu ... po co to zmieniać ?

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Widzę, że temat wrze. Mam w planie założenie ringów do mojego auta. Początkowo zainteresowały mnie typu ccfl. Przeglądając internet dowiedziałem się, że nie można ich wykorzystywać jako świateł do jazdy dziennej. Na fotkach i youtube ringi ccfl wyglądają na mocne i nie wiem dlaczego nie są dozwolone. Może to tylko aparat lub kamera sprawia takie złudzenie, że są jaśniejsze niż w realu. Ostatnio jednak trafiłem na taki link:

http://jafra.home.pl/product_info.php/cPath/187/products_id/594

Sprzedawca wspomina, że ringi typu smd mogą być użyte jako dzienne. Niestety cena jest prawie 2 razy wyższa od ccfl. Co o tym myślicie? Pozdrawiam

Dzwoniłem właśnie w tej sprawie do sklepu, ponieważ sam szukam alternatywy dla dziennych świateł w postaci ringów. Niestety problem w tym, że również te ringi(zachwalane przez sprzedawcę, że dają dużo jaśniejsze swiatło niż ringi ccfl) nie mają homologacji. Co za tym idzie jeżdżenie na nich sprowadza się do tego samego ryzyka co jeżdżenie na ringach ccfl. Sprawę jeszcze poruszę ze znajomym policjantem, ale prawda jest taka, że homologacji nie mają i jeżdżenie na nich jako dziennych jest łamaniem przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie za bardzo rozumiem po co te kombinacje i szpecenie bei , chcesz mieć wydajniejsze światła - załóż sobie ksenony

 

ringi w e46 to dla mnie czysty "wiejski tiuning" spojlerki , naklejeczki i koniecznie z nalepką "M" plus jakiś super pierdzący wydech z dużą rurą - brrrrr szkoda patrzeć na tak oszpecone Betki :cry2: i teraz ta moda na doklejanie na zderzak ledowego lub diodowego oświetlenia - żal patrzeć

 

seria dobrze wyposażona np z mpakietem plus ksenony i dłubnięty silnik to tak ale nie to , nie wiem co wy widzicie w tym fajnego i ładnego

 

Nie okaleczajcie Betek !!! i jeszcze ile się nakombinują przy tym , sorx nie rozumiem tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.