Skocz do zawartości

Carsoft 6.5


johnny

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu pojawiła się wersja 6.5 Carsoftu na sieci, jest to wersja razem z crackiem, schematem interfejsu ( na procesorze 2051 ) oraz '"wsadem" do tegoż procesora, dostępna TUTAJ

Czy ktoś z Was go zrobił i działa poprawnie :?:

Przyznam się że go zrobiłem ale jak to bywa z tego typu rzeczami niestety nie działa :cry2: i zastanawiam się czy jest to problem błędu oprogramowania proca czy może tego że Carsoft jest nieoryginalny.... :mad2:

Gdyby ktoś z tym kombinował i miał jakieś pozytywne dokonania to proszę o kontakt :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 230
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 miesiące temu...
Ściągnęłem, mam... tylko kabla nie mam. Wyczytałem na forum że ktoś kiedyś to kupował... ale to jakieś niemiłosiernie drogie było :(

 

 

Widziałem taki kabel na allegro cena 149zł :

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74260593

 

Jesli by ten program działał to może by warto kupić ten interfejs na allegro.

Jeśli BMW jest chorobą ,to ja nie chcę wyzdrowieć.


Mój mały czarny Diabełek 323Ti compact

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem taki kabel na allegro cena 149zł :

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74260593

 

Jesli by ten program działał to może by warto kupić ten interfejs na allegro.

 

Zapomnij żeby Ci działał ten kabelek z programem o którym tutaj mowa :?

 

Z tym interfejsem pewnie tak http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74955280 ale cena raczej mało zachęcająca :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahhhhh....

Z kablami, programami i interface'ami to cała historia.

Problemy:

- program działający (dobrze scrackowany lub oryginał) - mało takich,

- interface - są co najmniej trzy rodzaje: z wtórnikami, z MAX232 i z procesorem, polecam środkowy, a wszystkie pracują praktycznie na tej samej zasadzie, to zwykła transmisja szeregowa, robiłem i kupowałem...

- komputer - w większości laptopy odpadają, bo żadko który ma dzisiaj sprzętory port RS... szukać starego laptopa lub stacjonarnego ze standardowym RS.

 

Mam wszystko, dla przykładu połączenie z komputerem LPG - no problem z laptopem, przejściówką USB-RS (digitus!), zawsze działa...

Niestety interface z autem ogólnie - są dwa programy, które mam w wersji demo i działają połowicznie :/ Jeszcze żadnego Carsofta nie udało mi się odpalić...

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak......ja też wczesniej robiłem interfejsy ale nie działały dobrze a ten o którym mowa tutaj po wielu bólach działa poprawnie...sprawdzone na e36 i e39, jest on zrobiony na max232 i at2051(jako klucz sprzetowy) i jest na 1 com co ważne w przypadku posiadania jakiegoś nowszego notebooka :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak......ja też wczesniej robiłem interfejsy ale nie działały dobrze a ten o którym mowa tutaj po wielu bólach działa poprawnie...sprawdzone na e36 i e39, jest on zrobiony na max232 i at2051(jako klucz sprzetowy) i jest na 1 com co ważne w przypadku posiadania jakiegoś nowszego notebooka :wink:

 

Jeżeli masz interface sprawdzony, który działa z wieloma autami i z wieloma programami, to prześlij mi schemat, program do procka i jak tylko to opanuję, to mogę takie sprzęty robić na zamówienie forumowiczów za NORMALNĄ SENSOWNĄ KASĘ. Uważam, że wydanie 150, nawet 1oozł za takie coś, to przegięcie (cóż, popyt robi cenę, a kasuje się za wiedzę).

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz interface sprawdzony, który działa z wieloma autami i z wieloma programami, to prześlij mi schemat, program do procka i jak tylko to opanuję, to mogę takie sprzęty robić na zamówienie forumowiczów za NORMALNĄ SENSOWNĄ KASĘ. Uważam, że wydanie 150, nawet 1oozł za takie coś, to przegięcie (cóż, popyt robi cenę, a kasuje się za wiedzę).

 

Piszemy tutaj o interfejsie dla programu CS6.5 BMW, tylko dla niego jest on przeznaczony.

Jeżeli potrzebujesz uniwersalny interfejs i oprogramowanie dla różnych producentów samochodów to polecam EUROSCAN który ma złącze OBD2 ale niestety jest dla dwóch portów rs232 i pracuje pod DOS-em, czyta i kasuje błędy BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tylko to opanuję, to mogę takie sprzęty robić na zamówienie forumowiczów za NORMALNĄ SENSOWNĄ KASĘ. Uważam, że wydanie 150, nawet 1oozł za takie coś, to przegięcie (cóż, popyt robi cenę, a kasuje się za wiedzę).

 

 

Jestem pierwszy chętny do zakupu takiego działającego interfejsu zrobionego przez Ciebie.Oczywiście w rozsądnej cenie :cool2:

Jeśli BMW jest chorobą ,to ja nie chcę wyzdrowieć.


Mój mały czarny Diabełek 323Ti compact

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę takie sprzęty robić na zamówienie forumowiczów

 

Ja też ustawiam się w kolejce do Ciebie. :D

 

Mam jakiś z allegro i działa ze starym programem BMWscan. Czyta błędy tylko silnika.

Grzesiek740 - (kiedyś było jeszcze 735 i 750)

http://img136.imageshack.us/img136/3693/mojeauta034podpisgo3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę takie sprzęty robić na zamówienie forumowiczów

 

Ja też ustawiam się w kolejce do Ciebie. :D

 

Mam jakiś z allegro i działa ze starym programem BMWscan. Czyta błędy tylko silnika.

 

No to dokładnie tak, jak mój, i z allegro, i zrobiony... jeden i drugi.

A czyta tylko błędy silnika, bo to demo albo wersja beta (teraz nie jestem pewien).

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!

Muszę przyznać, że trochę się namęczyłem z tym interface'em ale w końcu się udało. Chodzi oczywiście o interface do Carsofta 6.5.06 (z SP1), ponieważ wersja 6.5.05 nie działa. Muszę od razu rozwiać pewne nieścisłości, które na różnych forach są przedstawiane (wynikające z niewiedzy). Zdeasemblowałem program w atmelu i prześledziłem transmisję pomiędzy Carsoftem a interfacem. Wynika z tych badań, że:

1) Procek jest kluczem sprzętowym (było wiadomo) ale nie ma żadnego wpływu na transmisję - odpowiada jedynie ciągiem znaków na zapytanie Carsofta

2) Procek steruje tranzystorem załączającym SI-Reset (kasowanie inspekcji) - widoczne jest to na schemacie

Zastanawia mnie jedynie zwarcie wyjść komparatorów (i wejść multipleksera) - bez tego działała jedynie diagnostyka airbagu, ze zwarciem - diagnostyka wszystkich modułów.

 

Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak......ja też wczesniej robiłem interfejsy ale nie działały dobrze a ten o którym mowa tutaj po wielu bólach działa poprawnie...sprawdzone na e36 i e39, jest on zrobiony na max232 i at2051(jako klucz sprzetowy) i jest na 1 com co ważne w przypadku posiadania jakiegoś nowszego notebooka Wink

 

jeżeli można odczytywać i kasowac błędy w e39 to ja też sie piszę

 

PS mam nadzieję ze nie zawiedziesz takiej ilosci potencjalnych klientów :wink:

Największe forum maszyn budowlanych www.kopaczka.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moze maly OT ale sobie pozwole bo wydaje mi sie ze wazne :D

 

Udalo mi sie odpalic Carsoft'a 6.1 podlaczonego przez interface KKL (np taki do VAGow) zdiagnozowalem w ten sposob E39 520i '98, E39 530D '01, E38 jakis Diesel '98, czyli czyta zarowno auta ktore maja tylko OBD2 jak i te z 20pinowka pod maska (nie wazne czy jest pin 15 czy nie) :D

 

Na E39 520i '98 udalo mi sie nawet zobaczyc Live Data z DME

 

W autach z samym OBD2 bez przerabiania wtyczki czyta tylko DME, ale po przelozeniu pinu 7 na 8 czyta reszte modolow.

Edytowane przez pSyl0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.