Skocz do zawartości

E46 330 D co do wymiany przy przebiegu 120.000?


Bercix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Jestem nowym posiadaczem E 46 330 Diesel. Autko ma przejechane 120.000 km i nie wiem dokładnie co trzeba wymienić przy tym przebiegu. zastanawia mnie szczególnie kwestia oleju w skrzyni (skrzynia manualna) oraz oleju w moście. Czy warto jest założyć sportowy filtr K&N? oczywiście w miejsce seryjnego?

Bardzo proszę o poradę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh wiem że trudno w to uwierzyć :D ale mam książkę serwisową aktualną ale niestety w J. Francuskim!!!

Aha. To zmienia postać rzeczy :lol:

 

Lepiej podjedź z VINem do ktoregoś ASO, niech sprawdzą historię serwisową.

Jeżeli się uda, poznasz przybliżony przebieg auta i sprawdzisz, co było wymieniane.

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijając kwestię twojego przebiegu :D

 

radziłbym Ci na początku wymienić olej i filtry - chyba ze masz pewność że było to robione , z filtrem sportowym dałbym sobie spokój tylko wymienił na jakiś dobry

podłącz pod kompa i sprawdź błędy

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ASO w Polsce nie sprawdzi auta z Francji. Jedyna możliwość to telefon do ASO, w któym było serwisowane. Ale też może być ciężko uzyskać takie informacje przez telefon bo mogą powiedzieć że trzeba się zgłosić osobiście.

Można jeszcze spróbować odczytać stan przejechanych kilometrów w module śwaiteł. żadko kto cofa przebieg również tam.

Ale też nie wierzę w taki przebieg

Pozdrawiam,

Mateusz


Najnowsze Mapy do Nawigacji 2014

http://chomikuj.pl/MapyNaviBMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz dział diagnozy komputerowej - wystarczy laptop i program INPA żeby sprawdzić przebieg ale jeśli ktoś dobrze się tym zajął to nic nie wykryje - można odczytać w ASO przebieg z kluczyka ale nie wiem czy w ich systemie będą auta z Francji

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr K&N sobie oszczedz chyba ze chcesz za chwile kupowac przeplywke ... poszukaj czy na koncu ksiazki nie ma napisu made in china.

jak to sobie osczędź K&N to jest raczej dobra firma czy to kolejne mity forum że padają przepływki ?? sprawdzałeś ??? . Ja mam taki filtr - wkładkę K&N od 2,5 roku i przepływki nie kupowałem - rozumiem że jak ktoś kupi allegro krzak wkładkę ale takie coś jak K&N to przecież renomowana firma :idea: i pozwoliła by sobie na wypuszczenie filtra po którego założeniu padają przepływki :) wątpię ..... chyba że nie odpowiednio będziesz go serwisował i zniszczysz strukturę włókien :cry2:

 

a co do przebiegu 120 tyś to dla mnie jakiś niski nie jest :) mojego kolegi dziadek ma civica 2002 cdti i ma najechane całe 18.000 :) auto serwisowane lecz nie jestem pewien czy to dobrze kupić tak mało przegonione auto 8 letnie

Le Mans winners 2006 2007 2008 R10tdi :) 2009 908 HDI :) 2010 R15 TDI ;)no cóż trzeba wiedzieć gdzie leży przyszłość motoryzacji :) TDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak lecz ciągle nie widzę dowodu na to, że taki filtr może popsuć przepływkę ?? jak już pisałem wyżej mam 2,5 roku i słuszną ilość kilometrów przejechanych w tym czasie i nie potwierdzam teorii że od wkładki K&N padają przepływki :D właściwie trzeba go serwisować i tylko tyle !!! a jak ktoś nie stosuje się do zaleceń czyszczenia i pielęgnacji takiego filtra to może i ma kłopoty.... ja w swoim aucie mama też dieslka i do tego po virusie i złego słowa nie powiem na k&N ... więc powielanie stereotypów na temat filtrów można porównać do opinii że japońskie auta się nie psują :) Tak się zastanawiam jak się ma do tego papierowa technologia filtra ori??jest aż tak rewelacyjna ???Jak ktoś lubi co wymianę wkładać nowy papier za 150 pod maskę to mu wolno :) Ja wolę raz na ruski rok dobrze wypielęgnować swój filtr i cieszyć się lżejszym oddechem w aucie - mimo że nie wierzę w jakąś nadprzyrodzoną moc która wzrasta wraz z montażem sportowej wkładki to i tak uważam że warto . Ja polecam dla chętnych mogę zrobić fotki prawidłowego serwisowania po zimie :)
Le Mans winners 2006 2007 2008 R10tdi :) 2009 908 HDI :) 2010 R15 TDI ;)no cóż trzeba wiedzieć gdzie leży przyszłość motoryzacji :) TDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
co do przebiegu to tez w to nie wierze. Osobiście sam kupiłem auto z francji tez 330d z 2000r dwa lata temu i przejechane miało 180 tys w co nie wierze do dzis. Co do ksiazki serwisowej to mozna sobie ja kupic

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanikiem nie jestem wiec sie nie wypowiem fachowo i nie zamierzam sie sprzeczac niemniej jednak w literaturze popularno samochodowej bylo juz kilka razy o zbawiennym wplywie tzw filtrow sportowych na osiagi auta i nie zbawiennym na zywotnosc silnika ... dla mnie koniec tematu bo schodzimy z glownego watku "co do wymiany" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że w aucie z takim przebiegiem po kupnie wystarczyłoby chyba wymienić olej, wszystkie filtry, sprawdzić zawieszenie i śmigać dalej ;) A rzeczywistość wygląda tak, że e46 z silnikami diesla mają taki przebieg po około trzech latach.

 

Ps. Książkę serwisową ma dzisiaj większość aut na allegro ;) A gdyby ktoś również taką potrzebował to napewno tutaj ją znajdzie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czternaście odpowiedzi i jedna praktycznie na temat!! :duh:

Kupując kilkuletnie auto pamiętaj o tym żeby wymienić wszystkie płyny oraz filtry bez względu

na to czy wyglądają świeżo lub na nowe. Olej polecam tak jak producent zaleca CASTRL EDGE sport 0 w 40. Wymień płyn hamulcowy, płyn chłodniczy bo nie wiadomo czy nie są zużyte i czy mają właściwe parametry.

Filtr powietrza, filtr paliwa oraz filtr odmy ( a mało kto tam zagląda ) to pozwoli przedłużyć żywotność turbiny i pamiętaj że odmę wymienia się przynajmniej co 50 tys.km. Przestrzegaj wszystkich terminów wymiany oleju, filtrów oraz płynów i kupuj wszystkie wyżej wymienione produkty dobrej jakości, to pozwoli ci na dłużej zachować bezawaryjność samochodu. :) Co do sportowego filtra to jestem przeciw ponieważ jest mniej powiedzmy '' szczelny'' od zalecanego co może mieć wpływ na przedostawanie się zanieczyszczeń do turbiny a na mocy i tak nie zyskasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie wiesz co bylo robione, to wymien filtr powietrza, kabiny, oleju, paliwa, separator oleju (odma) oraz olej ;) Oleju w skrzyni sie nie wymienia, ale nie powinno zaszkodzic ;)

 

PS. Odnosnie przebiegow to sie nie zgodze, moja 330d ma 142tys km i jest z 2001r ;) przebiegu jestem pewien! Kupilem jako 3 letnie auto z salonu Foty Gdynia - drugim wlascicielem jestem. W momencie zakupu mialo 38tys km. Przebieg najlepiej sprawdzac podpinajac sie pod komputer np. w ASO, ale przed zakupem, a nie po - jak wiekszosc robi. Sprawdzic nalezy rowniez liste wyposazenia czy sie zgadza z ta w aucie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m330d to jak to jest że u mnie jest ten filtr 2,5 roku i przepływka jest ok ??? czy to aby nie jest tak że jak przesadzisz z oliwką to jest problem ?? serwisowałem zgodnie z zaleceniami producenta , może mam szczęście :) a co do 120kołaa km to też ciekawi mnie wetrze :)
Le Mans winners 2006 2007 2008 R10tdi :) 2009 908 HDI :) 2010 R15 TDI ;)no cóż trzeba wiedzieć gdzie leży przyszłość motoryzacji :) TDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
PRZEBIEG ZOSTAŁ POTWIERDZONY W 100%

Moduł świateł oraz kod z kluczyka potwierdził wiarygodność wskazówek!!!

 

Spece od kręcenia liczników nowy przebieg przejechanych kilometrów w bardzo łatwy sposób i bez problemów ładują wszędzie tam gdzie tylko można i gdzie nowy przebieg powinien się znalezć, również do modułu świateł i kluczyka.

Najbardziej wiarygodnym zrudłem informacji o przebiegu samochodu jest historia auta w bazie danych dostępna w serwisie jeżeli taka istnieje.

Bardzo mało prawdopodobne żeby dziesięcioletni samochód i to w dodatku diesel miał 120tys.km przebiegu co nie znaczy że nie jest to możliwe.

Jeżeli będzie taka możliwość to sprawdz historię autka w serwisie to dowiesz się o nim o wiele więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Hmm, zastanówcie się po co ktoś w 10-letnim aucie miał by cofać licznik z iluś setek tysięcy na 120kkm jak to komletnie niewiarygodny przebieg jeżeli nie jest faktycznym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może autor postu kupił za dużo większą kwotę samochód niż to wynika ze średniej i wtedy przebieg 120tkm jest całkiem prawdopodobny. Wujek mojej żony ma vw passata 1.9TDi, krajowy z 1998r. i przebieg, uwaga ... 68000tkm :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
zent: ojciec ma lanosa od nowości, rocznik '99 który ma 65kkm i do zeszłego roku jeździł jeszcze na oryginalnych oponach. :mrgreen: Odnośnie wnętrza to też bywa złudne, większość tych kręconych aut ma środki po gruntownych czyszczeniach i trudno żeby auto które idzie do klienta po takim zabiegu było bardziej zmęczone niż takie które ma rzeczywisty przebieg i nie 'odrestaurowany' środek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.