Skocz do zawartości

Automatyczne domykanie szyb


wolun

Rekomendowane odpowiedzi

to ja się podepnę pod kolegę mam domykanie ( lub otwieranie) szyb i szyberdachu z kluczyka ale działa tylko kiedy kluczyk jest włożony w zamek drzwi kierowcy, czy taka opcja powinna działać zdalnie z pilota, jeśli tak to którym przyciskiem???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy jest możliwość zaprogramowania samochodu tak alby po wyjęciu kluczyka ze stacyjki szyby automatycznie się domykały ?

 

Pozdrawiam

zadzwoń do kolesia z Bydgoszczy 660 636 330 on ci powie czy da rade zrobi coś takiego ale jestem pewny ze tak , koleś cuda robi ,jest fascynatem marki BMW i co zwane ma bardzo rozsądne ceny jeśli mu się nie uda nic nie bierze. poważam :cool2: go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja się podepnę pod kolegę mam domykanie ( lub otwieranie) szyb i szyberdachu z kluczyka ale działa tylko kiedy kluczyk jest włożony w zamek drzwi kierowcy, czy taka opcja powinna działać zdalnie z pilota, jeśli tak to którym przyciskiem???

 

Domykanie i otwieranie szyb działa z kluczyka nie potrzeba go wkładać w zamek ,przy domykaniu przytrzymujesz przycisk zamykania centralki jak napisał kolega san3 , możesz tez szyby otworzyć analogicznie przytrzymujesz wtedy przycisk otwierania auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja się podepnę pod kolegę mam domykanie ( lub otwieranie) szyb i szyberdachu z kluczyka ale działa tylko kiedy kluczyk jest włożony w zamek drzwi kierowcy, czy taka opcja powinna działać zdalnie z pilota, jeśli tak to którym przyciskiem???

 

Domykanie i otwieranie szyb działa z kluczyka nie potrzeba go wkładać w zamek ,przy domykaniu przytrzymujesz przycisk zamykania centralki jak napisał kolega san3 , możesz tez szyby otworzyć analogicznie przytrzymujesz wtedy przycisk otwierania auta :)

 

Jest jak piszesz, z jednym ale: Może ta funkcja nie być aktywowana lub raczej być wyłączona (poprzez komputer). Standardowo jest jak piszecie.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
Witam, chciałem się dopiąć do wątku. Mam problem z przednią lewą szybą (od kierowcy). Obojętnie którą szybę uchylę, to po naciśnięciu mocniej przycisku domyka się automatycznie, natomiast lewa od kierowcy nie działa automatycznie, tylko trzeba trzymać przycisk aż do zamknięcia. Czy ktoś może mnie naprowadzić gdzie szukać przyczyny braku domykania ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem się dopiąć do wątku. Mam problem z przednią lewą szybą (od kierowcy). Obojętnie którą szybę uchylę, to po naciśnięciu mocniej przycisku domyka się automatycznie, natomiast lewa od kierowcy nie działa automatycznie, tylko trzeba trzymać przycisk aż do zamknięcia. Czy ktoś może mnie naprowadzić gdzie szukać przyczyny braku domykania ???

Rozumiem, że piszesz o sytuacji, kiedy te drzwi są właściwie domknięte? Musisz pamiętać, że jeśli któreś drzwi są niedomknięte to w takiej sytuacji takei automatyczne domykanie nie działa.

Być może coś w kompie się rozprogramowało lub może przycisk nie działa właściwie.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, drzwi są domknięte. Systuacja jest również podczas jazdy. W drugiej mojej E39 szyby przednie działają i się domykają po silniejszym naciśnięciu przycisku. Zastanawiałem się czy to nie jest wina samego przycisku, ale myślę że nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Zbijar, w drzwiach od kierowcy, pod przyciskami otwierania szyb masz cały modół, wyjmij i sprawdź go. (odłącz kostki, sprawdź szpilki, podłącz na now i oczywiście delikatnie popryskaj WD). Miałem podobny problem i okazało się, że jedna ze szpilek w kostce ułamała się i została w tej drugiej, gdy jakimś cudem stykała się to wszystko działało ale wystarczyło trzasnąć drzwiami i nie było styku i już wszystko wariowało.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczne domykanie szyb i funkcja samoczynnej jazdy szyby w gore po zwolnieniu przycisku przestaje dzialac, gdy nawali uklad zabezpieczajacy przed "prztrzasnieciem" przez szybe. Jest to taki "kabelek" w ramie szyby.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Arecki, a gdzie tego kabelka szukać, gdzie on idzie, czy pod uszczelką czy gdzieś indziej ??? Jeżeli jest przerwany, to wystarczy tylko go połączyć i wszystko będzie ok ???

Jak patrzysz na górną ramkę drzwi od wewnątrz, to na skraju ramki jest taki pasek który wygląda jak uszczelka, ale w rzeczywistości to "czujnik" anty-przycięciowy :D

Jak szyba się zamyka, to po dotknięciu tego czujnika powinna się zatrzymać i cofnąć o kilka cm w dół.

Kabli musisz szukać pod tapicerką, bo na wierzchu nic nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomyłkowo ktoś zamienił wtyczki miejscami, od głośnika średnio (system hi-fi, lub top hi-fi) tonowego jest identyczna 3 pinowa. Sprawdź czy gra głośnik.
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam!

 

Czy jest możliwość zaprogramowania samochodu tak alby po wyjęciu kluczyka ze stacyjki szyby automatycznie się domykały ?

 

Pozdrawiam

 

 

Witam

Powracam do początku wątku. Bardzo mi zależy żeby domykanie odbywało się automatycznie. Czy jest to możliwe??

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

http://www.miastomody.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jak przerobić instalacje aby po naciśnięciu guzika od zamykania centralnego zamka na pilocie szyby same się zamknęły po jednym kliknięciu a nie po przytrzymaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Odświeżę troszkę temat. A mianowicie w mojej e91 LCI domykanie szyb z pilota nie działa. Można trzymać przycisk i trzymać ale nic się nie dzieje. Natomista gdy włożę klucz do zamka w drzwiach i przekręcę w prawo to szyby się otwierają a jak w lewo to się zamykają...., a z pilota nie :( Moje pytanie czy da radę aktywować bez programowanie czy raczej nie ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.