Skocz do zawartości

sirAW1975

Zarejestrowani
  • Postów

    73
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez sirAW1975

  1. Witaj aaben. Dzięki za kontakt. Turbina była oddana do ponownego przejrzenia i regulacji w ramach reklamacji. Wszystko jest OK. Nie wiem co jeszcze zrobić - chyba tylko zakup nowej... :duh: Auto nie pali więcej ani na trasie ani w mieście, pomimo swojego wieku (2006r.) jest w stanie osiągnąć jeszcze 220km/h. Najgorszy moment to gdy auto jest w ruchu, jest już rozgrzane a prędkość powyżej 80-90km/h i chcę np. wyprzedzić auto jadące przede mną - wciskam gaz a tu nic się nie dzieje... :cry2: auto zamulone, ten dziwny basowy odgłos, jakby gdzieś nieszczelność była... Nie wiem co robić
  2. Witam ponownie. Szanowni forumowicze problemem jest pojawiający się brak mocy auta. Wymienione: turbina (po regeneracji), przepływomierz BOSH, odma, pompa wspomagania (nowa), regulator ciśnienia czyli elektrozawór, wszystkie wężyki podciśnieniowe. Po nocy, na zimnym silniku auto bardzo fajnie reaguje na wciskanie przyśpieszenia, skrzynia (automat) reaguje bardzo dobrze, auto żwawe. Jednak wystarczy, że trochę pojeździ i rozgrzeje się, zaczyna się "mulenie". Przy 80 -90 km/h i wciśnięciu gazu auto nie chce się zbierać (np. do wyprzedzania). Reaguje dopiero po redukcji biegu, trochę lepiej jest w trybie "S". Zauważyłem też, że po nagrzaniu się silnika, od strony kolektora, dziwnie ten silnik pracuje: ma taki niski, gardłowy i basowy dźwięk, jakby gdzieś była nieszczelność. Niczego nie mogę zlokalizować, nie widać śladów czarnej sadzy (auto nie dymi z tył też), wydech wydaje się być szczelny na całej swej długości. Przy wymianie turbiny prosiłem by mechanik zmienił uszczelki pod kolektorem wydechowym ale on stwierdził, że nie było takiej potrzeby. Może być tutaj przyczyna? Czy przez np. uszkodzoną uszczelkę na kolektorze wydechowym auto po rozgrzaniu silnika będzie słabsze? Co o tym sądzicie? Może macie jakieś inne wskazówki, gdzie szukać... :mad2: :duh: Dzięki i pozdrawiam wszystkich.
  3. Da rade. Obudowa metalowa nie jest lutowana czy też zgrzewana a tylko dość mocno ściśnięta. Delikatnie i pomału trzeba odginać blaszkę (robiłem to po poprzednich wymianach - niestety na używki stąd też pewnie te problemy). Po oczyszczeniu płytki i nasmarowaniu zębatki zero efektu naprawy. Myslę, że potrzebna też interwencja elektronika. Dzięki aaben za kontakt. Pozdrawiam
  4. aaben dzięki za info. Nie brałem tego pod uwagę bo wydawało mi się, ze ona w trakcie jazdy autem nie zmienia położenia klapy. Byłem pewien, że klapa zaczyna opadać w momencie gaszenia silnika. Czyli przepustnica do wymiany... :duh: Kolejna... :mad2:
  5. Witajcie. Szanowni forumowicze proszę o poradę: o co chodzi w wykazywanym w INPA (i nie tylko) błędzie 483D aktuator przepustnicy? kasuje go i na nowo powraca po przejechaniu się autem. Przepustnica widać, że działa: klapka się zamyka i blokuje. Widać śladowe ilości oleju na niej po zdjęciu przewodu powietrza ale to raczej nie ma wpływu na nią. Czy może być uszkodzenie takie, że nie wpływa na zamykanie się klapy gaszącej? Auto gaśnie delikatnie, tak jak powinno byc. Nie szarpie budą. może macie jakieś pomysły? Pozdrawiam.
  6. Witam. Szukałem info lecz nie znalazłem: chodzi o wymianę uszelek pod kolektorem wydechowym. Czy ktoś juz to robił z Was? Jest może jakiś opis lub filmik? Czy da radę bez demontażu turbiny czy trzeba ją zdjąć? Chodzi o 320d M47N2 163KM Z góry dzięki za wszelkie info i pozdrawiam.
  7. Witam. Proszę ADMINA o zamknięcie tematu. Problem rozwiązany: okazało się, że przepustnica, którą zakupiłem owszem jest do E91 ale z rocznika 02/2007 - 08/2008 :duh: Tam był już inny typ rury. Ponadto ta przepustnica była jeszcz w: 1' E81   (02/2006 — 12/2011) 1' E87 LCI   (01/2006 — 06/2011) 1' E88   (09/2007 — 10/2013) 1' E82   (11/2006 — 10/2013) 3' E90   (02/2007 — 09/2008) 3' E90 LCI   (07/2007 — 03/2010) 3' E91   (02/2007 — 08/2008) 3' E91 LCI   (07/2007 — 02/2010) 3' E92   (06/2005 — 02/2010) 3' E93   (09/2007 — 02/2010) 5' E60 LCI   (04/2006 — 12/2009) 5' E61 LCI   (04/2006 — 05/2010) X1 E84   (09/2008 — 06/2012) X3 E83 LCI   (11/2006 — 08/2010) Dziękuję i pozdrawiam.
  8. Patryksob14 czy masz jeszcze namiary na tego gościa od regeneracji?
  9. aaben dzięki ale to nie pomoże. Prawie 4 mm różnicy robi swoje i żadne smary czy silikony nie dadzą tu rady (ostatnio jakiś gostek "podpowiadał" by na gorąco założyć tę rurę :mad2: :duh: :nienie: masakra... Narazie jest zamiennik założony (gumowa rura od Volvo na opaski metalowe) a ja szukam dalej. W najgorszym przypadku trzeba będzie ponownie dokonać zakupu przepustnicy (szkoda bo ta jest w 100% sprawna), na którą będzie pasowała oryginalna rura BMW. Pozdrawiam.
  10. Jack79 no OK - dlatego też moje pytanie było czy w tych modelach były stosowane 2 rodzaje. jeśli tak, to po czym rozpoznawać bo napewno nie po numerach. Za każdym razem gdy znajdę ofertę mam prosić sprzedającego o pomiary??? :duh: Trochę bez sensu. Chyba musi być jakiś sposób na rozróżnianie tych przepustnic.
  11. aaben - super odpowiedź i porada :nienie: :mad2: Thx. tylko w takim razie dlaczego ona działa poprawnie co?
  12. Witam serdecznie. Szanowni forumowicze proszę o wskazówkę: padła mi przepustnica (ewentualnie klapa gasząca silnik - jak kto woli :lol: ). Przyszła "nowa"-używka (w 100% sprawna) i pojawił się problem bo okazało się, że moja orginalna rura intercoolera (ten kawałek plastikowy ze spinką) nie wchodzi (nie pasuje rozmiar) na przepustnicę!!! :duh: :mad2: Zrobiłem pomiary i okazuje się, że moja stara przepustnica ma rozmiar otworu 58-59mm a ta "nowa"-używana 61-62mm (pomiary nieprecyzyjne bo cięzko suwmiarkę dopasować). I tu moje pytanie: Czy jest możliwe, że były dwa rodzaje rozmiarów tych przepustnic (lub węży) w modelach E90,E91? Czy może jednak przepustnica jest od innego modelu? Ona działa bo "tymczasowo" założyłem rurę gumową i zacisnąłem opaskami metalowymi (2 szt. bo na jednej po próbnej jeździe wywaliło i tę rurę zastępczą - za duże ciśnienie? :roll: :lol: ). Przepustnica ładnie i delikatnie sprawia gaszenie silnika - czyli działa, ale ja nie chcę "druciarstwa" pod maską i wolałbym by podłączenie intercoolera było na orginalnej rurze. Chodzi o tę rurę:
  13. No to świetnie! :cool2: Extra odpowiedź. Bardzo Ci dziękuję za pomoc :duh: A tak na poważnie: gdzie, w którym dziale? Motor?
  14. reloop- dzięki za wskazówkę! :idea: nie kasowałem adaptacji nowej przepływki - jedno "ale": dysponuję tylko INPĄ... Dam radę?
  15. Witam ponownie. ADMIN! - Dzięki za umożliwienie wprowadzenia poprawek i ponowne odblokowanie tematu. :cool2: Szanowni forumowicze: auto nadal bez mocy... wymieniłem przepływkę (na nową!), wymieniłem przepustnicę (używana ale w 100% sprawna) powróciły błędy: 4530 air charge control, control deviation 483D throttle valve actuator 3FF0 air flow meter 44A5 null set adaption Injector cylinder 1 4BC2 input-air temperature sensor referenzsignal fuer air flow meter 4BC7 input-air temperature sensor, signal Turbina bardzo słabiutko ale gwizda (widać ślady oleju ale nie zalewanie) łopatki turbiny sztywno i stabilnie siedzą na trzpieniu, który też jest nieruchomy lecz niestety turbina załącza się dopiero powyżej 2700 obrotów. Niżej auto jest bez mocy, słabo reaguje na przyśpieszanie, "muli" i męczy się przy przśpieszaniu. Czy INPA jest w stanie pokazać, że turbo padło? Skrzynia to ASB (automatyczna) po przełączeniu na "SPORT-a" jest trochę żywsza ale to nie to samo co nap 2 miesiące temu.
  16. Nie wiem czy wrócą (te o czujniku oleju, paliwa czy świecach żarowych to tak - powracają ale nimi się nie przejmuję - są do ogarnięcia. Martwią mnie pozostałe). Auto mam rozebrane (wiosenne wymiany filtrów, odmy, oleju itd) - jutro złożę.
  17. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=180627 Witam. Szanowni forumowicze proszę o wskazówki i ewentualną pomoc. Po zimie, w ciągu kilku tygodni auto traciło na mocy, słabło. Pierwsza myśl to to, że padła turbina (widać "pocenie" ale nie zalewanie olejem, łopatki i cały wirnik sztywno siędzą na osi, brak luzów). Dziś udało się podłączyć INPA i oto komunikaty: 3EFC thermical sensor of oil level 4232 glow plug zylinder 3, control 4B37 oil quality sensor 4530 air charge control, control deviation 483D throttle valve actuator 41ED cyclic authentication 3FF0 air flow meter 44A5 null set adaption Injector cylinder 1 4BC2 input-air temperature sensor referenzsignal fuer air flow meter 4BC7 input-air temperature sensor, signal tu tłumaczenie na polski z google tłumacz: czujnik termiczny poziomu oleju świeca żarowa zylinder 3, sterowanie czujnik jakości oleju kontrola ładowania powietrza, odchylenie sterowania siłownik zaworu przepustnicy uwierzytelnianie cykliczne przepływomierz powietrza Adaptacja zestawu zerowego Cylinder wtryskiwacza 1 referencyjny miernik przepływu powietrza do czujnika temperatury powietrza wejściowego czujnik temperatury powietrza wejściowego, sygnał Tu moja prośba się pojawia: czy to wszystko to wina ewntualnie padniętej turbiny?
  18. OK - po sprawie... Choć nie zadowala mnie sposób rozwiązania problemu, który polegał na tym, że po prostu jeszcze raz kupiłem dwa termostaty (behr), takie same jak te teraz montowane, w tym samym sklepie motoryzacyjnym (nie w necie!). Wada techniczna produktu??? Przypadek??? A może jednak "chińszczyzna" z logiem marki tylko... Szkoda, że trzeba podwójnie bulić... Pozdrawiam.
  19. OK! OK! Szanowni forumowicze - sorki za może małe naświetlenie tematu ale: 2 termostaty wymienione, w trybie serwisowym, na kokpicie pokazuje 76 stopni (przy wyłączonym nawiewie) a na INPIE 121.03!!! I co tu teraz źle wskazuje?
  20. Dzięki za zainteresowanie tematem. Termostat EGRa jest sprawny.
  21. Witam wszystkich forumowiczów i w Nowym Roku życzę wszelkiej pomyślności. Proszę o poradę: w trybie serwisowym (dla niewtajemniczonych: na kokpicie auta, przy zegarach), gdy sprawdzałem temperaturę silnika bez ogrzewania i nawiewu, w czasie jazdy max to był 47 stopni, na postoju udało się osiągnąć 58 stopni. Diagnoza: walnięty termostat - wymiana na nowy na następny dzień. Obecne pomiary: w czasie jazdy max to 62-65 stopni po zatrzymaniu, na postoju udał się osiągnąć 79 stopni i to przy wyłączonym nawiewie!!! (gdy działało ogrzewanie temp. była 66 stopni). Czy coś nie tak jest dalej? Coś jeszcze ma wpływ na temperaturę silnika? Czy tryb serwisowy może szwankować? Wiem - muszę jeszcze zobaczyć co pokazę INPA ale nie posiadam i muszę umówić się z kumplem. Może coś poradzicie? Pozdrawiam.
  22. Czy klimatyzacja była nabita do pełna? Może masz już koniecówkę czynnika i trzeba ją po prostu nabić.
  23. APACER - R E S P E C T! :) Wielkie dzięki za pomoc i wskazówki. Serdecznie pozdrawiam.
  24. Dzięki za kontakt: mma CCC. Co masz na myśli "odpowiedni moduł video"? Możesz podać jakiś typ, nazwę lub model? Mam rozumieć, że tzw. bezposrednie podłączenie kabli kamery cofania z kablami ekranu Idrive odpada?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.