Skocz do zawartości

320d 2000r Wyłączenie Airbag`a


kedas1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie, musze wyłączyc poduszke od strony pasażera, ponieważ bedzie przewoził dziecko w foteliku, a w instrukcji obsługi każą po tą informacje jechac do ASO :)

Z góry dzięki

BMW - bedzie sie działo !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w siedzeniu niby jest mata która działa na nacisk powyżej 13 albo 17 kg nie pamiętam dokładnie , ale BMW nie zaleca przewożenia dzieci na przednim siedzeniu co symbolizuje naklejka widoczna po otwarciu drzwi pasażera!

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, wiesz gdyby była taka możliwość nie zawracałbym głowy moim pytaniem :D ale czasami trzeba pojechać samochodem bez tylnych foteli a dziecka 3m-cznego nie zostawisz w domu.... a wtedy trzeba zamontować fotelik na przednim fotelu pasażera a tu zalecenie producenta fotelika o wyłączeniu przedniej poduchy (w foteliku dziecko siedzi tyłem do kierunki jazdy)
BMW - bedzie sie działo !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe, wiesz no nie chce mi sie wierzyć, ze każda inna marka posiada wyłącznik poduszki powietrznej dla pasażera a bmw jej nie ma :D no chyba, ze faktycznie kategorycznie zabrania przewozu dzieci na przednim fotelu :D bo wykonywać manewry typu odpinanie wtyczek to chyba lekka przesada :D. A co do naklejki która gdzieś niby powinna byc to niestety... ja jej nie mam. A w instrukcji obsługi pojazdu jest napisane, ze po informacje jak odłączyć poduchę proszę się udać do ASO ;)
BMW - bedzie sie działo !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprosciej wyjac bezpiecznik, tylko wtedy kierowca tez straci poduche, a w serwisie pewnie wylacza na stale, nie widzialem w bmw wylacznika, nawet peugeot go ma;/
http://img684.imageshack.us/img684/4426/c23a511dcaf4207f.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby mówi się o tym, że wyłącznik poduchy jest o tyle niedobym rozwiązaniem, że łatwo o nim zapomnieć. I tak, wystrzelająca poduszka stanowi śmiertelne zagrożenie dla dziecka. Zapominając w drugą stronę, wyłączona poduszka oczywiście nie daje żadnej ochrony dorosłego pasażera. Czyli tak źle i tak nie dobrze.

Zakładając niedoskonałość natury ludzkiej, rezygnuje się z tych wyłączników. A nie, żeby przyoszczędzić na jednym przycisku, czy coś w tym stylu. W zamian za to BMW proponuje wyłączenie poduszki komputerem. Czy to dobrze/wygodnie/bezpiecznie, ja nie oceniam. W każdym razie brak wyłącznika nie wziął się z nikąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zgadza się ale... wyłączenie poduszki komputerem.... o tym nie można zapomnieć ?? :D Wydaje mi sie, ze można i na dodatek ten ból.. wsiada posażer a My nie mamy włącznika i ASO po ręką... czy to dobre rozwiązanie... czy to jednak oszczędność... ja nie oceniam :D

Pozdrawiam

BMW - bedzie sie działo !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich u mnie w bmw to chyba dzieci w ogóle nie można wozić bo nawet są ostrzeżenia na słupkach tylnych drzwi . posiada moje e46 8 poduszek . Teraz tym się na razie nie przejmuje ale w przyszłości to będzie trudny dylemat co z tym zrobić. pozdrawiam wszystkich .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam wszystkich ,wracam do tematu wyłączenia airbagu w celu przewożenia dziecka na przednim siedzeniu . Wykrakałem sobie w poście poniżej ,teraz muszę jakoś wyłączyć poduszkę , najprościej to chyba wyciągnę wtyczkę . Mam dwa pytania czy reszta poduszek wystrzeli w razie w, i czy jak mnie policja zatrzyma czy nie ukarze mnie mandatem za przewożenie dziecka na przednim siedzeniu tyłem do kierunku jazdy , Bo ja mu udowodnię że jest wyłączona . Chyba że aso wystawia takie zaświadczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW nie ma możliowści "pstryczkiem" odłączyć Airbag. Żeby to miało ręce i nogi można wyłączyć programowo albo przewozić dziecko przodem (no chyba, ze jeszcze bardzo malutkie - są foteliki "przodem" juz gdzieś od 7 kilo wagi dziecka). Przy odpięciu wtyczki poduchy lub przy wyciągnięciu bezpiecznika NIE DZIAŁA CAŁY układ. Malo osób o tym pamieta, ale jak świeci się kontrolka Aibag to cały układ na wszelki wypadek jest odłączony, nawet te podzsespoły co są sprawne. Z tego co wiem w razie kontroli jak policja zauważy do dwód z miejsca leci (podobnie jak za kontrolke ABS).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprosciej wyjac bezpiecznik, tylko wtedy kierowca tez straci poduche, a w serwisie pewnie wylacza na stale, nie widzialem w bmw wylacznika, nawet peugeot go ma;/

 

Racja, Peugeot ma, to czerwone przy pasach. Wylacza sie kluczykiem.

 

http://img23.otofotki.pl/obrazki/mj463_Obraz-096.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Członkowie klubu

Czy komuś udało się wyłączyć w końcu poduszkę pasażera ???

Mam teraz dwójkę dzieci i chciałbym starsze dziecko posadzić obok siebie.

Do ASO pojadę w ostateczności :)

Pozdrawiam, Mariusz

"Mario"

F11 Sophisto Grau


http://i59.tinypic.com/242j57c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

A przy okazji - kiedy dziecko może jechać z przodu (poza przypadkiem, że jest na tyle duże, że jedzie już bez fotelika :mrgreen: )?

Zwyczajnie w KAŻDYM foteliku, który jest przodem do kierunku jazdy? I wtedy bez kombinowania z poduszką?

Dla starszego dziecka mam fotelik BMW (Junior Seat I-II), na którym jest naklejka z instrukcją, która w zasadzie nie przewiduje w ogóle umiejscowienia go z przodu...

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę aby dziecko mogło jechać w foteliku z przodu przodem do kierunku jazdy ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest " emulator" który zastępuje matę pasażera, pokazując cały czas zajętość, tak samo można sobie zrobić emulator do maty, który będzie pokazywał wolne siedzenie.
sprzedam kierunkowskaz nr oem 63138370720 , przewód gumowy nr oem 11532247725 - dział giełda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Pierwsze słyszę aby dziecko mogło jechać w foteliku z przodu przodem do kierunku jazdy ...

To sprawdź Kodeks Drogowy.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.