Skocz do zawartości

320d Poranne kopcenie


Pawel23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze swoją 320D.Odpalając rano auto zaczyna kopcić i nierówno pracuje silnik dodam że jest tak przez chwile i wszystko jest ok. Moc jest normalna taka jak powinna spalanie normalne, byłem na kompie i nie ma żadnego błędu. Gdzie mogę szukać przyczyny??

byłem u paru mechaników i opinie są róże: odma, podgrzewacze, wtryski ....

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mam podobny problem ale występuje on tylko w zimne dni (zimne=mróz) i trwa to dosłownie kilka sec. po czym silnik pracuje idealnie. W ciepłe dni w/w problem nie występuje.

Pozdrawiam

BMW - bedzie sie działo !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z rury leci niebieski dym i obroty falują tylko przez kilka sekund po odpaleniu to wydaje mi się że masz problem ze sterownikiem świec żarowych - częsty problem w e 46 po lifcie.

Ten błąd nie zawsze wychodzi na kompie.

Zacznij od sprawdzenia świec żarowych, jak nie to to pozostaje tylko sterownik.

Widze że jesteś z bielawy, to napisz do mnie na priv bo czasem jestem na weekend w dzierżoniowie to mogę zerknąć na twoje autko.

Pozdrawiam,

Mateusz


Najnowsze Mapy do Nawigacji 2014

http://chomikuj.pl/MapyNaviBMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam dokładnie to samo. Na komputerze wyrzuca 4 świece uszkodzone.

Myślę, że będę wymieniał profilaktycznie i świece i sterownik, bo roboty trochę jest, a nie chcę do tego wracać za rok.

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kedas1 ty masz stary sterownik świec żarowych w skrzynce z komputerem obok serva.

Poszukaj na forum, bo u ciebie można w łatwy sposób bez ściągania kolektora ssącego sprawdzić świece.

Ale najpierw sprawdź bezpiecznik F104 do tego modułu w skrzynce z bezpiecznikami.

Jeżeli jest dobry to ściągnij kostkę z modułu sterującego świecami żarowymi i przewodem podłączonym do + podpinając pod odpowiednie piny sprawdź czy świece będą pobierały napięcie.

Wszystko masz opisane na forum. tylko poszukaj

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=97746

Pozdrawiam,

Mateusz


Najnowsze Mapy do Nawigacji 2014

http://chomikuj.pl/MapyNaviBMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie na kompie wyskoczyła awaria 4 świec. zmieniłem na denso i przy blisko 20-stopniowym mrozie odpala jak benzyna bez drgań i bez najmniejszego dymka, a mialem ten problem co i wy. poniżej 8-10 stopni na minusie auto w żaden sposób nie chciało odpalić. a jesli juz to na początki silnikiem rzucalo i puszczał niezłego dyma niebiesko-czarnego. zmienilem przed tygodniem 4 swiece i jak reką odjał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie świec żarowych i czyszczeniu EGR. Czy po tych zabiegach należy wykasować błędy z komputera? Pytam bo u mnie po wymianie świec dalej rano dymi przez chwilę. Za to zauważyłem że mniej telepie silnikiem podczas rozruchu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie jakie są koszty sterownika ?? i jakie najlepiej swiece zamontowac do 320d 136 z 2000r ??

 

Sterownik w serwisie BMW kosztuje od 401 zł.

Będę miał na sprzedaż swój sterownik z 320d, bo chyba niepotrzebnie zamówiłem do siebie nowy. Wymiana świec rozwiązała problemy z rozruchem przy dużych mrozach (i nierówną pracą po odpaleniu).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy kopcenia na niebiesko i nierówna praca przy niskich temperaturach to w 99% wina świec żarowych, a nie ich sterownika.

Świece to element eksploatacyjny, który należy wymieniać co określony czas lub gdy po prostu padną. Zakup sterownika bez sprawdzenia stanu świec (bardzo prosta diagnoza) jest BEZSENSOWNY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, mam podobny problem jak u Was tz - kopcenie przy zimnym odpalaniu i problem z odpalaniem przy temp. ponizej -15C.

Na kompie pokazuje brak przejścia w 4 świecach i teraz pytanie do Was:

Udało się komuś ustalić czy przy takim błedzie to świece czy ten przekaźnik świec żarowych - nie chce żeby mechanik mi kręcił przy świecach jak to może ten przekaźnik. No i trochę dziwne żeby 4 świece padły 1,2 , ale wszystkie !!??

 

Chodzi o 320d - 2002 r czyli CR 150KM

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem jak u Was tz - kopcenie przy zimnym odpalaniu i problem z odpalaniem przy temp. ponizej -15C.

Na kompie pokazuje brak przejścia w 4 świecach i teraz pytanie do Was:

Udało się komuś ustalić czy przy takim błedzie to świece czy ten przekaźnik świec żarowych - nie chce żeby mechanik mi kręcił przy świecach jak to może ten przekaźnik. No i trochę dziwne żeby 4 świece padły 1,2 , ale wszystkie !!??

 

Chodzi o 320d - 2002 r czyli CR 150KM

 

Pozdrawiam

 

Mi padły wszystkie 4 świece i to chyba już z rok temu lub jeszcze wcześniej, ale o tym nie wiedziałem, bo problemy zaczynały się dopiero poniżej -15'C.

Wymieniłem świece bez sterownika i natychmiastowa poprawa.

CR przy nie za dużych mrozach odpali nawet ze spalonymi świecami.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam. Ja również mam ten sam problem lecz w 318d, kopcenie i nie równa praca przy porannym odpalaniu. Byłem na komputerze i nie ma żadnych błędów. Zastanawiam się właśnie czy nie wymienic świec w ciemno może to coś pomoże?

Moze sprawdz swiece tradycyjna metoda?z kompem roznie bywa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również mam ten sam problem lecz w 318d, kopcenie i nie równa praca przy porannym odpalaniu. Byłem na komputerze i nie ma żadnych błędów. Zastanawiam się właśnie czy nie wymienic świec w ciemno może to coś pomoże?

 

Kiedy miałeś ostatnio wymieniane świece, jeśli więcej niż 3-4 lata temu (lub nie wiesz kiedy) to chyba nie stracisz wiele jak je wymienisz. Żeby sprawdzić czy działają, trzeba się do nich dostać i raczej ściągnąć kolektor (a wtedy już droga wolna do wymiany).

Świece możesz sprawdzić omomierzem lub przytykając plus z akumulatora (sprawdzenie czy zaiskrzy).

Ja świece do swojego auta kupiłem nieomal w ciemno, i okazało się że stare spalone były wszystkie.

Sterownik też kupiłem, ale nie potrzebnie. Sprzedałem go natychmiast na allegro, telefony jeszcze miałem przez trzy dni od usunięcia aukcji (w trzy dni sprzedałbym z 5-10 sterowników).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Może komuś te informacje się przydadzą:

 

Więc świece wymienione 4szt. !!! okazało się że wszystkie były już spalone.

Po wymianie KOLOSALNA różnica - nie myślałem że swiece tyle pomogą - rozruch silnika w mroźne dni - super !! za dotknięciem kluczyka - jak benzynka. ZERO dymku - równiutka i cicha praca silnika.

Jeszcze jedno - nie wiem czemu - może ktoś wie czy świece mają na to wpływ, ale na rozgrzanym silniku przy depnięciu - wcześniej zakopcił - teraz ZERO Dymku !!!!.

 

Jestem bardzo zadowolony i polecam wymianę jeśli macie podobne objawy do mnie. Tylko trzeba uważac - zeby nie ukręcić. U mnie 3 wyszły bez problemu, a w czwrtej trzpień został - był "przyklejony" nagarem i po odkręceniu był problem z wyjęciem - ale się udało sposobem - mechanikom - troszkę to kosztowało, ale teraz wiem że cena warta była tego !!!

Na przyszłość świece lepiej asekuracyjnie wymieniać co 100 tyś km

 

 

Sterownik świec okazał się dobry.

 

Mam jeszcze pytanie: Może ktoś wie jakie są oryginalnie montowane fabrycznie świece żarowe do BMW. Ja miałem BERU - nie wiem czy to oryginały bo samochód mam od 2 lat dopiero ??

 

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie: Może ktoś wie jakie są oryginalnie montowane fabrycznie świece żarowe do BMW. Ja miałem BERU - nie wiem czy to oryginały bo samochód mam od 2 lat dopiero ??

 

Mariusz

 

Beru były stosowane na pierwszy montaż.

Pozdrawiam,

Mateusz


Najnowsze Mapy do Nawigacji 2014

http://chomikuj.pl/MapyNaviBMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Takie pytanie:

Za co odpowiada sterownik świec żarowych? - rozdziela on jakoś siłę grzania?...

 

Ja mam świece całkiem nowe, samochód pali ok, ale na zimno białego dymka puści...

 

Jak działa zestaw: sprawne świece<->uszkodzony sterownik świec?

 

Uszkodzony sterownik świec powoduje że kontrolka grzania będzie się palić zawsze 1-2s. bez względu na temperaturę otoczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie:

Za co odpowiada sterownik świec żarowych? - rozdziela on jakoś siłę grzania?...

 

Ja mam świece całkiem nowe, samochód pali ok, ale na zimno białego dymka puści...

 

Jak działa zestaw: sprawne świece<->uszkodzony sterownik świec?

 

Uszkodzony sterownik świec powoduje że kontrolka grzania będzie się palić zawsze 1-2s. bez względu na temperaturę otoczenia?

jeśli sterownik jest uszkodzony to dobre świece nie będą działać!!!

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jak sterownik się uszkodzi.

Czasami jest tak, że napięcie dochodzi tylko do części świec, a czasami tak, że nie dochodzi do żadnej. Casami wyskakuje błąd na kompie a czasami nie.

Pozdrawiam,

Mateusz


Najnowsze Mapy do Nawigacji 2014

http://chomikuj.pl/MapyNaviBMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.