Skocz do zawartości

Jakie klocki i tarcze hamulcowe


multilab

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

oba klocki miałem u siebie, oba robią mega robotę. Galfer znacznie tańszy w porównaniu do hawk, rzuć monetą, bo z obu zestawów będziesz zadowolony ;-) hamowanie z 250+ do 0 nie robią na nich wrażenia. Minus, że po takim rozgrzaniu (aż świeca tarcze) popiskują do momentu, aż się nie wystudzą. Na zimno hamują jak OEM, co do pylenia ciężko powiedzieć, jak jest w porównaniu do OEM, bo od 5-6 lat conajmniej stosuję takie streetowe mieszanki, były też EBC Yellow. Weź na próbę galfera, fajne oferty są na powerbrakes.pl i brakes.pl


Galfer szukaj poprawionej wersji (czarno-zolte opakowanie, to te 1050, unikaj 1065 stara wersja, która miała problem ze spójnością okladziny ściernej z pleckami klocka)

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Prawda jest taka, że na przód kupuje sie ori tarcze, a cala reszta ate i żadnego bicia nie ma.

 

Też miałem takie podejście i od razu wpakowałem się w OE.

Efekt? Bicie po 2 miesiącach.. Po pół roku jest już nie do wytrzymania, przetoczyłem raz - efekt? po miesiącu to samo.

Wydałem 1k, teraz mam to w dupie i kupuje Zimmernany.

Wcześniej miałem TRW przez 50k km nie było ŻADNEGO bicia

Może trafiłem na wadliwą sztukę, nie wiem.

EDIT: a może po prostu jakiś ciul dokręcił mi za mocno koło...

 

To, że wymieniliśmy tarcze, nie oznacza, że pozbyliśmy się przyczyny skrzywionej tarczy. Każdą tarczę można łatwo uszkodzic, schładzając gorąca tarczę woda (kałuża, myjnia). Oprócz tego zużyte łożysko w piascie, czy luz na sworzniu wahacza, czy choćby błędny montaż tarcz/klockow moze być również powodem bicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam Panowie,


Potrzebuję porady odnośnie zestawu hamulce do E39 525d M-Pakiet. Jakie obecnie zestawy są polecane ?


Obecne tarcze i klocki mają bicie przy hamowaniu. Dodam że w zawieszeniu wszystko zrobione łącznie z nowymi piastami i łożyskami z tyłu.


Jeśli chodzi i styl jazdy to jest spokojny, mało ostrych hamowan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Ja założyłem z przodu i z tyłu tarcze i klocki Zimmermann Sport. Po przejechniu 20 tyś km to krzywizna w normie. odchylenia do 0,02 gdzie dozwolone jest 0,05. Po pół roku z tyłu klocki się szybko starły, z przodu sa jeszcze ok. A co do siły hamowania to mam ciężką nogę i hamulce co chwile jet też w ruchu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Członkowie klubu

Muszę zmienić klocki przód w swojej F34, bo piszczą jak głupie. Co prawda piszczą odkąd ją mam (na wolnych zatrzymaniach), ale do tej pory zaczynały parę dni przed myciem auta, a teraz parę dni po myciu :mrgreen: i szału można dostać :mrgreen: (serio, po kąpieli przez kilka dni jest cisza).


Tarcze mam nacinane oryginalne M Performance (34106797603)


Teraz siedzą tam jakieś klocki ATE chyba zwykłe, jakie kupić, żeby nie piszczały z tymi tarczami?

Coś tańszego niż Hawk HPS 5.0 :wink:

W wątku w dziale F30 ktoś polecał Power Stop Z23, może takie?

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja z tymi tarczami mam Zimmermana (25028.180.1) z przodu i brembo (P 06 087) z tyłu. Nie piszczą.


Teraz spojrzałem i to trochę dziwne bo klocków jest jeszcze na pewno wiecej niż 5mm a zrobilem prawie 60kkm. Może to ja za słabo hamuje ale jak to teraz sprawdzilem to jestem zdziwiony.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kupuj wersje klocków "bezpyłowe" ale one podobno nie lubią się z nacinanymi tarczami. Ja na takich jeżdżę od dawna i faktycznie felgi są czyste co nie znaczy, że nie ma na nich w ogóle osadu tyle, że nie jest on czarny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mocno pylą? bo te ATE to codziennie mógłbym felgi myć.

Może nie tak, że codziennie można zbierać gruz z felgi ale no po prostu pylą w granicach mojej normy.


Co do tych niepylących klocków to już wolę żeby pyliło i hamowało. Miałem kiedyś (nie)przyjemność przejechać się (to było ATE) i wg mnie to w ogóle nie hamowało.

No i niepylące nie nadają się do takich tarcz.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Mam mieszane uczucia co do pylących na "biało" z ciemną felgą ;) ale chyba jeszcze nigdy nie miałem tak nadmiernie pylących, jak te ATE. Być może zwyczajnie nie nadają się do tych tarcz.

Mam powłokę na felgach, więc mycie nie jest udręką, ale przednie koła moment robią się ciemniejsze.

O Power Stop, które wspomniałem, mówią\piszą, że jak najbardziej do nacinanych, nawiercanych. Ja to bym je nawet z chęcią wypróbował, ale trochę mnie powstrzymuje myśl, że to jednak hamulce :mrgreen: z drugiej strony za oceanem używają...

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja bym na Twoim miejscu spróbował, jakby nie było te Power stopy to jakieś 600zł na przód. Więc nie ma jakiejś tragedii.

Hawksy albo yellow stuffy to chyba dla mnie za wysoka półka.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Tak właśnie myślę, że je sprawdzę :cool2: trzeba będzie tylko chwilę poczekać, wczoraj na szybko sprawdzałem, to w Polsce nie ma od ręki, więc pewnie zamówię z USA.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sprawdź na amazonie bo mi pokazuje że z dostawą do Polski są po 350zł :D (sprzedawca amazon) i fajnie, że dają też te blaszki - zawsze 50zł w kieszeni :D

https://www.amazon.com/Power-Z23-1609B-Evolution-Sport-Brake/dp/B07CPDKXC1

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Nawet troszkę lepiej, bo 59$ i 25$ wysyłka ;)

https://www.amazon.com/dp/B07CPDKXC1/?tag=powsto08-20

Ciekawe ile doliczą, pewnie VAT, może cła nie, ale i tak cenowo dobrze to wypada :cool2:


Dobra cena i wysyłka jest jeszcze tu

https://www.rockauto.com/en/moreinfo.php?pk=8748392

45$ i wysyłka 27$ oczywiście pewnie plus VAT.


Swoją drogą, co za kraj! nie mają diesla 335 do wyboru przy szukaniu części ;)


EDIT: za długo pisałem ;) wrzuciłeś już linka ;)

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Faktycznie nalicza vat.

102,86$ albo od razu w PLN 444zł - nadal cena jest kusząca - bo aktualnie za tyle są zwykłe klocki. Co ciekawe ostatnio brembo kupowałem za 200zł a teraz już tyle nie kosztują :D

Jak będziesz kupował na amazonie to znowu działa payback, zawsze kilka pkt wpadnie.


Wow, na tej drugiej stronie to już w ogóle jakaś śmieszna cena - z przesyłką po przewalutowaniu na paypalu chcą 329,31PLN i nie dolicza VATu !! :D

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Zamówiłem na rockauto z 2$ droższą wysyłką, ale w planie tydzień szybszą ;)

Wyszło niecałe 75$, więc jakieś 315zł, zobaczymy co jeszcze doliczą.

Ale w zestawie są sprężynki i smar, więc jeśli dobrze hamują, to być może polubimy się z takimi zakupami ;)

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.