Skocz do zawartości

Zakup BMW TDS a spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

jest jeszcze jedna alternatywa poza Gazem - 1.8 :). Może nie jest tak ekonomiczny jak diesel, ale przy spokojnej jeździe też nie pali wiele. Ostatnio jechałem z Koszalina do Warszawy z autem załadowanym pod sufit i z klimą i spalił mi 6/100, źle nie jest :). Oczywiście możecie zapomnieć w tym wozie o jakichkolwiek osiągach - można wygrać wyścig co najwyżej z Fabią diesel :D. Gazu do tego wozu się nie opłaca montować, no chyba że chcemy to auto mieć na dożywocie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mój ojciec ma 525 TDS 175KM (z chipem) i na trasie średnie jakie mu pokazało to 6,7 litra.Jak dłużej po mieście jeździ to mu pokazuje 8-9 literków.A co zbierania się tej furki to idzie znakomicie.Tylko że w budzie E-39.

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

318 TDS ma bodajże (jesli dobrze pamiętam) 90 KM.Strasznie mułowate ale i w miarę mało pali.Można w razie czego zawirusować i chyba się robi 110KM..115KM.Cos takiego.

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam 1,8. Mój kombiak spala około 6,5 l w trasie i około 9 l w mieście. Silnik jest dość elastyczny. Nie jest to demon prędkości, ale zaskoczył mnie dość pozytywnie. Jak na kombi ma dość mikroskopijny bagażnik(e36).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam 1,8. Mój kombiak spala około 6,5 l w trasie i około 9 l w mieście. Silnik jest dość elastyczny. Nie jest to demon prędkości, ale zaskoczył mnie dość pozytywnie. Jak na kombi ma dość mikroskopijny bagażnik(e36).
mój spalił ostatnio w trasie około 11 litrów...choc poniżej 160 nie schodziłem.(325 TD)

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wlasnie nabylem w niemczech E-34 525 TDS 95 r i na trasie z Essen do Warszawy ( 1100 km) spalanie wyszlo przecietnie 7 l. Dodam ze jazda nie byla ekonomiczna - na terenie Niemiec predkosc od 140-160. W polsce poza poznanska autostrada duzo wolniej ale tez doszlo godzinne stanie w korku.. Osiagi autka tez niezle, test na autostradzie dal prawie 220 km/h. Do 200 km/h auto rozpedza sie naprawde dosc szybko. Mimo ze diesel ale zauwazylem ze lubi wyzsze obroty bo do 2 tys obrotow jest mulasty.. No coz.. chyba trafil mi sie zadbany egzemplarz. Silnik chodzi jak zegarek.

 

to dziwne, bo wg danych technicznych predkosc max jest ponizej 210 km/h

moze Ci licznik zawyza ? ;-)

to by od razu tlumaczylo dlaczego 7l przy 160km/h co jest raczej niemozliwe - no chyba ze z gorki ;-)

auto nawet nie ciagnac zbytnio pokazuje na ekonomizerze przy 160 km/h ok 9-10 l

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając te posty wynika że spalanie TDS-ach 525 waha się od 6 z kawałkiem do 13 litrów !! Ciekawe... Zdaje się że duży wpływ na wyniki ma stan poszczególnych aut. Nic zresztą dziwnego niektóre mają 15 lat a inne raptem kilka. W mojej beci touring z '93 roku max w trasie to 9,6 litra - noga w podłodze prawie całyczas (droga krajowa więc prędość mizerna tylko ciągłe wyprzedzanie ;). Z kolei kiedy chciałem zaoszczędzić i patrzyłem sobie na ekonometr to 7,8. Można by z tego trochę jeszcze obciąć, ale już kosztem dynamiki (czyt. komfortu ;) jazdy. Mam ciut węższe opony niż oryginalne: 205/55 R15. Polecam takie, bo drogi trzymają sie dalej bez zarzutu, a zawsze można trochę zaoszczędzić.

Podejrzewam, że jak kupisz wreszcie swoją bawarkę to będzie paliła jeszcze całkiem inaczej - wprost proporcjonalnie do stanu łożysk, silnika (lejące wtryski..) i tysiąca innych rzeczy, a najbardziej ciężaru buta..;)

Pozrdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

moja 318tds spala srednio 7,2 cykl mieszany- jak wracalem z bodensee 700km po niemieckiej stronie predkosc srednia 140k/h wyszlo mi spalanie 6,2, a w polsce roznie bywa, ale gaz i hamulec dosc czesto, po miescie 7,5on

z klimatronikiem i klima caly czas wlaczona ( ztym ze w klimatronicu klima jest odlaczana warunkowo)

Clear for take off!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Nie wiem skąd wy tak wysokie spalanie w tds'ie bierzecie.

Fakt RAZ gdy zatankowałem na jakimś orzełku i wyszło mi 10l i więcej tam nie zatankuje.

Średnio koło 7. Najniższe spalanie to trasa 520 km na 30 litrach !!!

Najwyższe w trasie to te 10l. W mieście to zależy 9-11.

Długa trasa szczecnikek - zakopane- tam słowacja i szwędanie - szczecinek

łącznie 1620 km na 115 litrach.

 

GaMar

[OO=( )( )=OO]

Bardzo Miły Właściciel :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam :))

niedługo pmykam 318 TDS-esem ale mysle że to ekonomiczny samochodzik choć nie jest tak dynamiczny jak np A4 1,9TDI ale można chipa wsadzić:)

moje spalnie wacha się w granicach 7-10 litrów trasa oczywiście zalęzy od stylu jak się nie spiesze to to 7 litrów jest realne moj tata potrafi zejść nawet poniżej :)) a jak się chce jechać szybko dynamicznie to ten silniczek troszke łyka bo E36 Touring troszke waży mi ekonmizer przy 170 pokazuje ok 11-15 litrów ale to tylko chwilowe spalnie na szczęscie heeh :))

pozdrawiam Tomek

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj 1.7 tds pali srednio jakies 6-7 - nie wiem dokladnie, ale pali malo i to sie liczy. Raz wracalem noca (druga nac z koleii bez snu) tak 80-90km/h to mi spalila 4.2. Ekonomizer po pewnym czasie zniecheca do mocniejszego wciskania prawego pedalu :)

gnojowka pedzona rakieta:D

http://yourdomain.com/images/broken_link.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja jakis miesiac temu jechalem kumpla furem z Belgii i bylem mile zaskoczony - 525TDS kombi spalilo 7,4 l/100km, przy czym musze zaznaczyc iz jechalem na zagranicznym paliwie ktore wg mnie jest lepsze jak i na innych drogach (chyba wszyscy wiedza o czym mowie :], niemieckie autostrady). Predkosc srednia z jaka jechalem to ok. 120 - 130 km/h. Z kolei tu w kraju w warunkach miejskich bylo ok. 9,4 l/100km. Inna sprawa jest to iz nie mam zbyt ciezkiej nogi wiec u innych uzytkownikow pewnie spalanie bedzie inne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model e-39 525 TDS 99r., opony 225/60 R15 spalanie w mieście 10,1 litra wg. komputerka, na trasie ok. 7 litrów przy predkosci do 120 km/h, 120-140 km/h 8 literków ropy

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Td spala bardzo sensownie. Przed naprawą, moj spalal grubo ponad 11 litrow. Naprawilem lejace wtryski, nowa pompa-stara falowala jak diabel; ustawilem rozrzad do parametrow nowki-lancuch wyciaqgniety byl o ponad 1.5 cm-ustawilem poczatek wtrysku; wyregulowalem wtryski i...okazalo sie, ze pali okolo 7l/100 i przepieknie chodzi. Mam 350 000 na tym silniku i nie ma szans, zebym go sprzedal. Zrobilem go dla zonki, dla siebie kupilem 530d; ktory, przy normalnej jezdzie spala ...niewiele wiecej. Uwielbiam te samochody.

Pozdrawiam, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam bmw 525tds 94 w kombi i jest bardzo zadowolony z tego autka w zeszlym roku jechalem z kalisza do francji pod hispanska granice jechalem na wakacje i bylem zaladowany do pelna i zostalem mile zaskoczony bo na trzasie mi spalila 7 literkow z full bagaznikiem wiec chyba to niejest duzo co pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze z tego co piszecie chlopaki to w tej sprawie jestescie troche obeznani i mam dowas abyscie mi powiedzieli ile by palila BETA (jakas 3) z silnikiem 2.5l. I co mniej pali disel czy benzyna czy gaz i co lepiej przyspiesza oraz co z takim cackiem mozna zrobic? Prosze o konkretne odpowiedzi poniewarz w swiecie motoryzacji jestem troche zacofany. Z gory dzieki :D :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
mój ojciec ma 525 TDS 175KM (z chipem) i na trasie średnie jakie mu pokazało to 6,7 litra.Jak dłużej po mieście jeździ to mu pokazuje 8-9 literków.A co zbierania się tej furki to idzie znakomicie.Tylko że w budzie E-39.

 

Ile takie chipowanie kosztuje?? Zastanawiam się czy mojej 525 td chipa nie władowac..

Żółw się rusza...

Nie sprzedam mojego is-a (a na pewno nie tanio) :D

Fotki http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=96849

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.