Skocz do zawartości

Skąd wiadomo kiedy nagrzany?


Michall

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Skoro producent uznał, że jest to nie potrzebne to po co szukasz dziury w całym ?? Chcesz wiedzieć kiedy spałować auto ?? Te silniki bardzo szybko łapią temperature więc przy takiej temp. zewnętrznej po 5-7 minutach auto ma juz swoja temperature.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też to troche przeszkadza. W kabinie chyba zaczyna lecieć ciepłe powietrze kiedy temp płynu chlodzącego osiągnie 50 stopni. A ciepło zaczyna lecieć już po kilku minutach. Do pracy mam 8 km, w poprzednim aucie po ok 5 km auto było już wystarczająco ciepłe. Wiec tu jest pewnie podobnie.

 

Można oprzeć sie na innej zasadzie, przez pierwsze 5 min nie jedź z obrotami wyższymi niż średnie.

 

Wydaje mi sie, ze moje E91 320d nie ma dogrzewacza silnika tak jak miało to miejsce w poprzednim E39 520d. Wie ktoś czy wszystkie miały czy jak? Nie moge znależć nigdzie pod maską tabliczki znamionowej Webasto.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to na początku denerwowało,że nie ma tego wskaźnika temperatury silnika,ale jakoś się przyzwyczaiłem :wink:

W wersji 335i ostatnio widziałem,że zamiast ekonomizera jest wskaźnik temp.

89fd7c4724419b3am.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie da się ukryć, że w aucie o zacięciu sportowym powinien być wskaźnik temperatury - w głupim Peugeocie 206 SW są przecież wskaźniki temp. oleju i cieczy chłodzącej.

Ja mam taki sposób: po odpaleniu ruszam odrazu, ale przez jakieś 2 minutki jadę bardzo bardzo spokojnie, po kolejnych 5, a w zimie nawet 10 już jadę normalnie - ale ja generalnie w mieście nie korzystam z górnego zakresu obrotów albo robię to sporadycznie - do 3000 (tym bardziej, że max. moment obrotowy mam przy 1750) diesel i tak pozwala na poruszanie się w tempie ruchu miejskiego.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie i Panie proponuje się zapoznać z tym artykułem viewtopic.php?f=16&t=57919 tu jest opisane jak odblokować ukryte funkcje a wśród nich jest odczyt ze wskaźnika płynu chłodzącego i można odczytać aktualna temperaturę.

BMW E60 530xd :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie i Panie proponuje się zapoznać z tym artykułem viewtopic.php?f=16&t=57919 tu jest opisane jak odblokować ukryte funkcje a wśród nich jest odczyt ze wskaźnika płynu chłodzącego i można odczytać aktualna temperaturę.

 

czyli co? po odblokowaniu ukrytego menu można do niego wejść w trakcie jazdy? Czy znów na zatrzymanym aucie + zabawa z przyciskami? Bo jeśli pierwsze opcja to ma to jeszcze sens ale przy drugiej to chyba nikt nie bedzie zatrzymywał sie co jakiś czas aby wejść w głębokie menu, żeby sprawdzić temperature.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

dzisiaj sprawdziłem jak działa ten tryb serwisowy

wszystko wporządku

ale żeby widziec temp cieczy to niestety trzeba sie przebrnąc przez te opcje

potem mozna jechac tak z widoczną temp, ale wtedy nie widac przebiegu i spalania

mysle, że mozna u siebie wyrobic taki nawyk przed odpaleniem, żeby włączać tą opcje

pozdro

Audi B2 4.2 V8 yeahh

BMW e91 2.0d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jeżdzi sie codziennie w miare tą samą trasą to myśle, ze dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie menu w ten zaawansowany trym i sprawdzenie raz czy dwa w którym momencie auto jest już nagrzane. Potem sprawdzić jaki to mniej wiecej dystans i jest informacje kiedy i jak szybko auto sie rozgrzewa.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Czy ktoś sprawdzał w czasie jazdy wskazanie temperatury?

Ja na postoju doprowadziłem do 98'C, ale w czasie jazdy cały czas spadała - na 25km odcinku spadła już przy końcu trasy do ok. 74'C pomimo tego że cały czas obroty utrzymywałem powyżej 2 tyś (2200 - 2700, czasami ponad 3000/min).

I teraz nie wiem czy to normalne, czy termostat słabo już trzyma temperaturę i na ile tym wskazaniom można wierzyć?

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś troszkę jeździłem na widocznym "ukrytym" menu.

Podczas jazdy temperatura w mieście wahała się w granicach 74-80st.C a kiedy stałem w korku wzrosła do 95st.C.

Także odczyty mieliśmy podobne - nie jestem specem ale po mojemu to norma.

 

Dzięki za twoje spostrzeżenia. Im ich więcej, tym lepiej.

Czekamy na kolejne.

Już myślałem o wymianie termostatu, ale na razie poczekam.

Czy ma ktoś instrukcję wymiany płynu chłodniczego w 3.0d (231km)?

Pozdrawiam

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda o enginie 320d jest taka ze bez sytemu dogrzewania zima juz od -5 i nizej, silnik jest niedogrzany.

I nie tylko na poczatku jazdy ale ze stala jazda w okolicach 2-2,5tys. obrotow. Moj gnojarz pali mi zima srednia o 0,8l wiecej. W skali 6l to juz

znaczaca ilosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzysta(ł) może ktoś z DashCommand lub z Rev?

Może tam byłaby opcja temperatury?

 

Koszt to $149 za KiWi WiFi + aplikacja do iPhone/iPod/iPad

Razem mieścimy się w około $200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Czy po każdym wyjęciu kluczyka trzeba odblokowywać te ukryte funkcje menu

 

wpisując sumę VIN czy da się to odblokować na stałe ??

 

 

Pozdrawiam

Niemirad

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My BMW foto: http://img85.imageshack.us/g/p1030826.jpg/

Chip Tuning wykres: http://img690.imageshack.us/img690/4972/hamowniawykresbmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.