Skocz do zawartości

e46 vs e90


Michall

Rekomendowane odpowiedzi

od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem bmw e46, najpierw było 320d teraz ostatnio 330d, jednak przyglądając się niektórym e90 np. http://moto.allegro.pl/item704458199_bmw_320_d_163_km_sedan_uszkodzone_drzwi.html zastanawiam się czy nie dołożyć i mieć nowszego modelu?? teraz dwa pytania czy utrzymanie e90 jeżeli chodzi o wymiany okresowe, serwisy nie koniecznie w aso są dużo droższe od utrzymania e90? czy pierwsze wypusty e90 miały jakieś choroby wieku dziecięcego?? jak myślicie ile może kosztować naprawa takiego autka jak to z ogłoszenia?? jakie jest ogólnie wasze zdanie na ten temat?? pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy

Drzwi i nakładkę progu powinieneś znaleźć na allegro z rozbiórkowych - dojdzie ci koszt lakierowania i montażu. Nie jest jakoś strasznie uszkodzony (przynajmniej na zdjęciach). Dzrwi prostować i szpachlować nie radzę (jak to ma być samochód dla Ciebie) , tylko wymienić na całe.

 

Tu masz np listwę http://moto.allegro.pl/item689857672_listwa_progowa_bmw_3_e90_e_90_wysylka_gratis.html

 

Drzwi - nie musisz kupować kompletnych z tapicerką bo po co http://moto.allegro.pl/item695934948_bmw_e90_seria_3_drzwi_prawy_przod.html

 

http://moto.allegro.pl/item708138474_bmw_3_e90_e91_przdnie_prawe_drzwi.html

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Własnie wróciłem z Chorwacji , zrobiłem 3800 km z groszami na 240 litrach , byłem ciekawy ile mi wyjdzie , średnia wyszła 6,3 komp mi wskazał 6,2 , sporo sie kręciliśmy po samej Chorwacji , na razie mi się przejadły zakręty , zwłaszcza polecam trase do Dubrownika wybrzeżem , dawno tyle frajdy nie miałem z jazdy , jazda jak zawsze bez patrzenia na wskaźnik paliwa ,

 

tak z ciekawości patrzyłem kto przyjeżdża do Chorwacji samochodami , w zasadzie wszysko to było disle , od cupe po kombi przeróżne marki ,

MOD: A co to ma wspólnego z tematem E46 vs. E90? Ledwo wróciłeś z trasy i już się zaczyna spalanie i diesle... listości... :duh: :duh: :duh:

Ostrzeżenie za zaśmiecanie.

 

 

a może modek przeczyta dokładnie post który komentuje

 

pojedź drogi modku m3 na chorwacje zrób 3800 km i pojeździj sobie pokrętych trasach na których które bardzo często są zakręty w które wiecej niż 80 km/h nie wejdziesz , pojeździj po górkach , puszcze może filmi z trasy górkiej gdzie pochylenie sięgało ponad 45 % , m3 jestem ciekawy jak by się zachowało itd

 

może wtedy modek zrozumie o co chodzi

 

potrzymuje nadal to samo co pisałem wczesniej , m3 jak mało jezisz do lansu , e46 330xd uniwersalne i nadaje się do wszyskiego , i do szybkiej jazdy , na zime , do gór , na mokrą nawierzchnie , a ekonomia ? to przecież z GR wie lepiej , nie ma sensu , twoje stanowisko znam

 

MOD: Nie moja wina, że mylisz wątki, w których piszesz. Ten jest o E46 vs. E90.

Ten, w którym pisałeś będąc pijanym, był o E36 M3 vs. E46 3.0d

 

Ostrzeżenie dostałeś za zaśmiecanie TEGO wątku. Patrz gdzie piszesz i nie obrażaj ludzi.

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co mu chodzi ? :shock:

 

o nic pomyliłem wątki podczas logowania się za co dostałem od razu ostrzeżenie , wystarczyło się z kontaktować i wyjaśnić ale po co ,

 

dawno powinien przenieść do właściwego tematu e36 m3 vs e46 330d wyjaśniłem to na priv ,

 

ale po co ....

 

zdaża się i tyle , mój błąd

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E46 jest prostsze w budowie od e90 choć bardzo podobne. To większe skomplikowanie e90 (zawieszenie) może odbić się na portfelu szczególnie w Polsce.

Są też pozytywy np tylne lampy do e90 pasują od Daewoo Lanosa sedan. E90 reatywnie więcej traci na wartości i na rynku jest mnóstwo "okazji" po potężnych wypadkach. Znależienie auta zespawanego z dwóch lub trzech nie stanowi problemu. W e46 taki naprawy już są nieoplacalne więc ich się nie robi, a jesli robi to tak niefachowo tak, że widać to z 10 metrów.

 

BTW

Chyba wybiorę się na Bałkany swoim benzynowcem. Będę nie lada atrakcją turystyczną. Mam nadzieję, że przebiję się przez pajęczyny przy dystrybutorze, żeby zatankować benzynę. Kto wie może mają jeszcze ceny z lat 90. Starzy Chorwaci ze łzami w oczach będą mówić "nie słyszalem benzynowego BMW od wojny bałkańskiej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW

Chyba wybiorę się na Bałkany swoim benzynowcem. Będę nie lada atrakcją turystyczną. Mam nadzieję, że przebiję się przez pajęczyny przy dystrybutorze, żeby zatankować benzynę. Kto wie może mają jeszcze ceny z lat 90. Starzy Chorwaci ze łzami w oczach będą mówić "nie słyszalem benzynowego BMW od wojny bałkańskiej"

 

Jakub nie strasz nie strasz bo się .......

 

jak wrócisz to koniecznie poopowiadaj , podyskutujemy o cench benzyny z lat 90-tych , i innych fantazyjnych niusach ,

 

i te słowo "chyba"

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
O co mu chodzi ? :shock:

 

o nic pomyliłem wątki podczas logowania się za co dostałem od razu ostrzeżenie , wystarczyło się z kontaktować i wyjaśnić ale po co ,

 

dawno powinien przenieść do właściwego tematu e36 m3 vs e46 330d wyjaśniłem to na priv ,

 

ale po co ....

 

zdaża się i tyle , mój błąd

M330d wystarczy czy potrzebujesz więcej wyjaśnień?

 

Walczmy o porządek na forum - o ile nie dotyczy to nas. Pozdrawiam.

Kolejne odbiegi będę kasował, żale możecie sobie prezentować na PW.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zauważył kolega jakub, auta świeże i drogie (czytaj e90) często mają poważną przeszłość wypadkową. Opłaca się naprawiać takie auto bo jest dobry zysk, a ludzie właśnie mając 40-45 tyś odczuwają, że zamiast e46 mają już w zasięgu e90. Owszem mają, ale na okazje trzeba uważać. Na ogół trzeba brać pod uwagę 2 opcje taniości auta, mega przebieg nastukany w 3-4 lata lub dzwonek.

Ładne świeże auta mają nabywców za granicą, w końcu Niemcy czy Belgowie tylko nowymi autami nie jeżdżą.

Nie zmienia to jednak faktu, że e90 to ładne auto i do tego świeże jeśli chodzi o wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ciekawe spostrzezenia

 

tył:

http://www.e90post.com/forums/picture.php?albumid=44&pictureid=298

linia boku:

http://farm3.static.flickr.com/2482/3687074820_7233261585_o.jpg

 

moim zdaniem e90 tez moze wygladac ladnie - przede wszystkim potrzebny do tego jest m-pakiet, black-line na tył i jakies ladne felgi

 

e46 sedan w wersji podstawowej tez wyglada beznadziejnie a ze narazie na ulicach glownie widuje sie e90 w ubogich wersjach to i taka opinia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ta nie jest zła, ale patrząc z boku linia nadwozia jest dziwaczna (szczególnie tył) i nie jest to tylko moja opinia, lecz wszystkich osób z którymi miałem okazję rozmawiać na ten temat. Co do E46 się nie zgodzę - nawet całkiem seryjny sedan ma świetną linię.

Jednak o gustach nie powinno się dyskutować i wierzę, że są ludzie, którym E90 może się podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://photos.linquist.net/photos/420606419_SkNFv-M.jpg

 

nie widze jakiejs ogromnej roznicy w linii nadwozia - co mi sie akurat bardzo podoba to brak listw bocznych w e90

proporcje sa prawie identyczne w obu samochodach

nie mowie ze e90 jest piekna bo do e92 jej brakuje (z e46 tez duzo bardziej podobala mi sie coupe) ale nie popadajmy w skrajnosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma racje, chyba mamy te same gusta :P E90 jest wg mnie naprawdę ładnym samochodem, ale dla mnie każdy samochód, aby wyglądać ładnie i ciekawie musi mieć jakieś ładne felgi i obowiązkowo kolorek środka musi kontrastować z kolorem zewnętrznym :)
E46 330D :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety taki jest znak czasów, że styliści starają się "przebajerowć" auto aby na siłę wyglądało świeżo. Kolega wyżej napisał, że auto aby wyglądało dobrze musi mieć felgę itd, itp. Niemieckie auto tak. Niemieckie auta są brzydkie i gdyby nie doskonałość techniczna BMW nawet bym na to nie spojrzał.

Naprawdę piękna kobieta nie potrzebuje makijażu. Tak samo jest z autami. A co do urody e90. W zestawieniu z e46 wygląda jak paker po kuracji sterydowej lub po nieudanej wizycie w warsztacie blacharkim. M-pakiet w tym modelu to kompletny brak konsekwencji stylistycznej, zresztą BMW M-pakiet wychodzi w co drugim modelu. e30 ok, e36 tragedia, e46 może być e90 tragedia.

 

Pozdrawiam fanów naprawdę pięknych i smacznych aut. ALe tego w Niemczech nie znajdziecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E36 było w swoim czasie jednym z ładniejszych autek , nawet dzisiaj zadbane e36 na ładnej feldze jest super :) kiedy pojawiło się e46 to średnio mi się podbało - wolałem starą e36 , ale po lifcie e46 jest dla mnie nr 1 do dziś, nowa 3 najbardziej mnie drażni sknocony tył - totalna porażka, zero charakteru z BMW , dno, co do reszty mieszane odczucia ,

 

niepodoba mi się nowa 3 i już, i co z tego że ma lepsze osiagi i wyposażenie jak wygląd do kitu,

w zasadzie z tych nowych tylko 5-tka jest fajna choć troche się zrobiła krowiasta , podoba mi się do dziś stara 7-ka , nowa to porażka , po lifcie wygląda lepiej ale i tak nie ma tego czegoś

 

a konkurencja nie śpi, Audi wygląd tych aut jest świetny - szkoda tylko tego festynu z diodami z przodu ale może to już niedługo bedzie standard

 

choć lubie BMW to napewno nie bede się trzymał rękoma i nogami tej marki

 

BMW sporo straciło starych oddanych klientów to co zrobili z tymi nowymi autami , zwłaszcza nowa 7-ka to był totalny gniot , ani nie wygladało ani nie jeździło - porównajcie sobie do A8 - nie ma co porównywać, przy quatro Audi BMW nie ma żadnego atutu

 

raczej wybieraj miedzy E46 a audi A4

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

niepodoba mi się nowa 3 i już, i co z tego że ma lepsze osiagi i wyposażenie jak wygląd do kitu,

 

'3' coupe jest bardzo ładna, dużo bardziej odpowiada mi z zewnątrz jak wewnątrz, '5' jest mega wypaśna, gabaryty które nabrała dodają jej wyrazu no ale razem z wyglądem musi iść moc więc bez 3 litrów to nie jedzie. Inaczej to taki nadmuchany pierdziel, jak maskotka michelina, ale jak ktoś ma czym zarządzić to wtedy '5' to potwór na kołach, wygląda, jeździ i raczej mało kto jej może podskoczyć.

 

a konkurencja nie śpi, Audi wygląd tych aut jest świetny - szkoda tylko tego festynu z diodami z przodu ale może to już niedługo bedzie standard

 

Gdyby nie to, było by to kolejne smutne ałdi, owszem bryła ciekawa ale to przez to "spojrzenie" z daleka wiesz co jedzie. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

E46 w coupe jest boska e90 w trzech furtkach również nie można powiedzieć ze nie.

Lecz jeżeli chodzi o sedana no to e46 jest w całości doskonała a e90 jakby tu powiedzieć ten tył do niczego nie pasuje, te lampy są brzydkie moim zdaniem.

Według mnie e90 mogli by bardziej dopracować jest jakby sztucznie rozdmuchana jeżeli sobie porównamy z e46.

 

jezeli sie zgobi z gustem auto to e46 i e90 bedzie świetnie wygladać nie zaleznie czy sa w coupe czy w sedanie...

 

Kolego jeżeli masz kupić dojechaną e90 to wolałbym w super stanie znaleść jak najświeższą e46 330d.

I bym był megga zadowolony. :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.