Skocz do zawartości

Felgi 19" do E46 330CI


Yacek

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem, że jesteś zarejestrowany na forum bmw-sport więc może lepiej tam o to spytaj bo tu mało kto posiada tak duże koła. Zobacz w galerii Dzikusa albo vtec81. A co do zawieszenia to i tak dostanie mocno po tyłku na takich kołach, że chyba mało jeździsz w pełnych dziur miastach :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla felgi 8 cali chyba minimalne ET to w okolicach 37, miałem felgi 7,5 cala ET 25, czyli "normalizująć" do 8 cali to mniej więcej ET 32 i niestety przód był równo z nadkolem. Któreś z kół obcierało przy szybciej pokonywanych zakrętach.

 

Chciałem zakupić felgi G-Power, tylna felga miała 8,5 cala szerokości i ET 40. Zgodnie z katalogiem G-Power instalacja wymaga niestety zaklepania tylnych nadkoli od wewnątrz, także odpuściłem temat.

 

Na przód obowiązkowo 8 cali i opona 225, na tył 8,5 lub 9 cali i opona 255.

Niestety strasznie ciężko nabyć felgę 19x9 i ET 50

Najlepiej by było kupić wszystkie felgi 8 cali i ET około 40 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne mają ET47 i dobrze to wygląda z przodu ale z tyłu moim zdaniem lepiej włożyć coś z mniejszym ET żeby nie były zbyt schowane. Najlepiej właśnie spytać kogoś z użytkowników takich walców jakie ma ET i szerokość felgi. Osobiście też myślałem o przejściu na 19" jednak we Wrocławiu i na niektórych trasach już na obecnych jest czasem nieciekawie więc zostałem na razie przy osiemnastkach. I kolego w żadnym wypadku nie kupuj opon typu runflat do tych kół.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NP:Carmani 2 Twilight 8,00 × 19 Hyper silver ET35

als Komplettrad in Größe 225/35 R19

als Komplettrad in Größe 235/35 R19

als Komplettrad in Größe 245/30 R19

Tu mozesz tobaczyc wiecej:

https://www.reifen.com/wheel/search.do?nextStep=4&rimPageno=0&wheelType=sal&carMF=BMW&model=3er+Reihe&carTypeId=1727&color=RED&rimSize=19&rimMF=&x=37&y=14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacuś nie wiem czy te felgi wejdą ale jak zakładasz 19' to idź na całość i załóż styling 127 od CSL.

No piękne :mrgreen:

 

ładne, felgi, ale kupiłem również nie gorsze:

 

http://www.hespo.nl/img/velgen/prod_bbs_ch_071020031706.jpg

 

Jeśli ET z tyłu byłoby inne niż z przodu to wydaje mi się, że opony nie byłyby w jednej linii co mogłoby powodować pogorszenie trakcji ?

Chyba, że felga byłaby szersza i wtedy dzięki innemu ET i szerszym opon środek wypadałby w tym samym miejscu.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z katalogiem G-Power instalacja wymaga niestety zaklepania tylnych nadkoli od wewnątrz, także odpuściłem temat.

 

Tyl 9.5 ET42-45 nie wymaga robienia czegokolwiek z rantami blotnikow.

 

Niestety strasznie ciężko nabyć felgę 19x9 i ET 50

 

Powod jest prosty, za wysoki offset, felga i opona tarlaby/uderzalaby o amortyzator (lub wnetrze nadkola).

 

I kolego w żadnym wypadku nie kupuj opon typu runflat do tych kół.

 

Do RFT potrzeba specjalnych felg, umozliwiajacych ich montaz.

 

Jeśli ET z tyłu byłoby inne niż z przodu to wydaje mi się, że opony nie byłyby w jednej linii co mogłoby powodować pogorszenie trakcji ?

Chyba, że felga byłaby szersza i wtedy dzięki innemu ET i szerszym opon środek wypadałby w tym samym miejscu.

 

ET moze byc rozne na przedniej i tylnej osi, jest wiele samochodow, ktore wyjezdzaja na czyms takim z fabryki.

 

Dobry przyklad, zeby nie szukac daleko: E60 M5

 

przod 19x8.5 ET12

tyl 19x9.5 ET28

 

srodki tych kol nie sa w tej samej linii. Tylne kola sa bardziej schowane i odleglosc pomiedzy sladem lewej i prawej opony jest mniejszy niz na osi przedniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ET moze byc rozne na przedniej i tylnej osi, jest wiele samochodow, ktore wyjezdzaja na czyms takim z fabryki.

 

Dobry przyklad, zeby nie szukac daleko: E60 M5

 

przod 19x8.5 ET12

tyl 19x9.5 ET28

 

srodki tych kol nie sa w tej samej linii. Tylne kola sa bardziej schowane i odleglosc pomiedzy sladem lewej i prawej opony jest mniejszy niz na osi przedniej.

 

Zauważyłem, ze posiadasz dużą wiedzę na temat felg.

Czy taki przypadek, który opisujesz, gdzie środki kół przednich i tylnych nie są w jednej linii nie powoduje nieprzewidywalnego prowadzenia się samochodu i nierównomiernego zużycia opon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, ze posiadasz dużą wiedzę na temat felg.

 

Taka moja praca ;)

 

Czy taki przypadek, który opisujesz, gdzie środki kół przednich i tylnych nie są w jednej linii nie powoduje nieprzewidywalnego prowadzenia się samochodu i nierównomiernego zużycia opon ?

 

Nie, nie ma na to wplywu (oczywiscie w granicach rozsadku), ogolnie im wiekszy rozstaw kol i ich szerokosc, tym lepiej samochod bedzie sie prowadzil. Nierownomierne zuzycie opon wynika, ze zle ustawionej geometrii (zakladam, ze cisnienie w oponie jest prawidlowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 205 /55/16 i w koleinach jest to troche nie wygodne niewiem jak wy mozecie jezdzic na takich balonach :D

 

kolega ma w e46 19 i jakieś szerokie opony + zawieszenie m-technic - i juz mu zaczynają drzwi skrzypieć od ciągłego trzepania na dziurach ... ma zmieniać na 18...

 

 

oni chyba latają po tych drogach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Ja mam 19" 235/35 i nowiutkie wahacze + tuleje - jeździ się całkiem znośnie.

 

Zgadzam sie. Ostatnio zmienilem tymczasowo 19" HM2 na oryginalne 17" M68. Samochod wyglada i prowadzi sie o niebo gorzej. :doh:

W E46 obowiazkowo powinny byc instalowane dziewietnastki. :diabel_faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździ się bardzo dobrze, ja mam 8nastki i też nie zmieniłbym ich na mniejsze, kwestia gustu bo niektórzy mówią, że nie idzie wytrzymać... Ale każdą większą dziurę trzeba omijać, na progach uważać nie wspominając już o wystających studzienkach ;)
E46 330D :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzednie autko jakim śmigałem stało na takich budzikach 235/35R19 (oryginalne OOOO z S6)

http://img41.imageshack.us/img41/6954/15496816.th.jpg

 

kto tylko widział od razu komentował że na tym się nie da jeździć, że to nie na nasze drogi tylko na tory itp. itd.

a szczególnie takie opinie wydawały osoby które wżyciu nie miały większych kół jak R15 czy może R16 czyli sami znawcy

ja przelatałem na nich przeszło dwa lata i nie narzekałem

teraz stałem się posiadaczem E46 na zwykłych szesnasto calowych kondonach i powiedziałem sobie że już nigdy nie założę wielkich kół ale to nie dlatego że niby na dużych nie da się jeździć, ja tłumaczę sobie to tym że się chyba starzeję :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.