Skocz do zawartości

wymiana olei w autku M50B25


adriano666

Rekomendowane odpowiedzi

w maju bede wymieniał olej w silniku, skrzyni i moście, i mam pare pytań

 

1. most strasznie wyje, jest to uciążliwe, czy moge tam zalać jakiś gęstszy olej niż polecany ?

2. jaki idzie olej do skrzyni ? nie mam żadnej nalepki, a skrzynia to getarg 260 ( autko z 1990 r. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

ja u siebie przedni i tylny dyferencjał mam zalany Mobil'em VS600

http://www.ekonaft.com.pl/mobil_last/samochodowe-mobil/n02_przekladniowe/full-gearlube-vs600.htm

 

silnik (M50B25) ok 200 Tkm ELF EXCELLIUM LDX 5W40 (wcześniej Mobil X 5W40)

http://www.elf.com.pl/produkty/osobowe/silniki/benzyna.htm

Edytowane przez krilan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Myślę , że ten 10w60 to troszkę smarowanie tyłka miodem.

To kosztowny olej < i chyba ful syntetyk z tego co pamiętam ale mogę się mylić >

Ja mam dobry 10w40 od ponad 70 000km i jest ok. < oczywiście zmieniany na czas :lol: > A silnik często kręcę wysoko.

10w60 to bym dał jak autko by stało paląc gumy na placu.

Ale oczywiście zrób jak chcesz < i potem opisz na forum jakie efekty >

Nikt poza tobą nie wie jak traktujesz własne autko.

zresztą tematów o oleju jest na forum tyle , że nocy zabraknie na przeczytanie.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle na castrolem 10w60 EDGE, autko dostaje troche w kość więc wolałbym je troche zabezpieczyć :wink:

 

Jak sie zdecydujesz to koniecznie napisz. Moze wtedy sie zdecyduje w koncu na cos, bo mam kilka roznych na uwadze.

Gdzies wyczytalem ze 10w60 niekoniecznie jest dobry do jazdy na codzien, bylo jeszcze pare istotnych minusow, ale i plusy tez sie pewnie znajda. Np 0w40 czy 5w tez z edge ma aprobate BMW LL04 - a ten 10w60 jak dobrze pamietam nie...

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas zastanawiam sie nad olejem 10w60 edge lub valvoline VR1

 

 

dzis w serwisie dowiedziałem sie kolejnych ciekawych informacji, otó moje bmw 525 m50b25. książkowo dysponuje mocą 230 KM, ma wzmocnione sprzegło i zawieszenie od m-ki. ponac było robione na zamówionko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który olej wybrać sa to dwa castrole edge 10w60 ale jeden

 

RS

http://www.allegro.pl/item612605279_castrol_edge_sport_rs_10w60_5l_10w_60_warszawa.html

 

o drugi jest jakis inny ale 4 litry gratis, nie wiem co wybrać

http://www.allegro.pl/item613635168_castrol_edge_10w60_4l_4l_gratis_promocja.html

 

ktoś pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas zastanawiam sie nad olejem 10w60 edge lub valvoline VR1

 

 

dzis w serwisie dowiedziałem sie kolejnych ciekawych informacji, otó moje bmw 525 m50b25. książkowo dysponuje mocą 230 KM, ma wzmocnione sprzegło i zawieszenie od m-ki. ponac było robione na zamówionko

 

czy to wyszło po rozkodowaniu VIN'u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas zastanawiam sie nad olejem 10w60 edge lub valvoline VR1

 

 

dzis w serwisie dowiedziałem sie kolejnych ciekawych informacji, otó moje bmw 525 m50b25. książkowo dysponuje mocą 230 KM, ma wzmocnione sprzegło i zawieszenie od m-ki. ponac było robione na zamówionko

 

ksiazkowo to ja mam m5 ...

papier wszystko zniesie

 

LEJ jakiekolwiek 10w40 ACEA A3/B3 (+) lub cos z aprobata LL-98 / 01

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do silnika boje się troche zalać syntetyk, bo podejrzewam że obecnie chodzi na mineralnym :? , a co do mostu to dzięki za podpowiedz pewnie zaleje taki sam :wink:

 

Ten silnik powinien pracować na co najmniej półsyntetyku. Jeżeli chodził na mineralnym to musi być niezłe padło.

A w te 230KM, raczej bym nie wierzył. Hamownia prawdę Ci powie. Oczywiście z tym robieniem na zamówienie to prawda, tak jak w przypadku każdego BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik powinien pracować na co najmniej półsyntetyku. Jeżeli chodził na mineralnym to musi być niezłe padło.

A w te 230KM, raczej bym nie wierzył. Hamownia prawdę Ci powie. Oczywiście z tym robieniem na zamówienie to prawda, tak jak w przypadku każdego BMW.

 

czy każdy kto usłyszy że auto chodziło na mineralnym myśli że to złom lub padło :mad2: , niektórzy do dobrych aut leją mineralke bo chcą oszczędzić, nie popieram tego, ale nie jestem w stanie przewidziec na jakim oleju chodzi auto.

 

a padłem raczej nie jest bo nie odstawałem od e39 528,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy każdy kto usłyszy że auto chodziło na mineralnym myśli że to złom lub padło :mad2:

 

Raczej tak...

 

niektórzy do dobrych aut leją mineralke bo chcą oszczędzić

 

Wiec niech przesiada sie do gorszych aut, a w sumie lepiej na rower to wyjdzie na dobre nastepnym wlascicielom.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i niczego, ale nie lubie takich stwierdzeń na odległość, tak jakbym powiedział że Twoje autko to padło nie nadające sie do jazdy. W życzywistości może to być pieknie utrzymany egzemplarz z silnikiem który chodzi jak zegareczek.

 

Chodzi mi tylko o takie wypowiedzi, dużo jest speców którzy na odległość mogą powiedzieć o aucie wszystko choć nie wiedzą o nim nic.

 

 

PS. Dzis odnalazłem naklejke, i auto chodzi na oleju serwisowym BMW 10W40. i takim sam zaleje teraz.

pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kuni mechanicznych , nie wiem dlaczego ale u mnie w niemiecki brifie mam wpisane 235 PS , nie wiem czy w to wierzyć :worried: , ale E60 525d dostało po dupie :). Pozdro
SPRZEDAM BMW 530 M60B30 TOURING AC SCHNITZER !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.