Skocz do zawartości

330d - jakie łożysko z piastą na przód?


serek012

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem zmuszony kupic lozysko (razem z piasta - bo tylko tak wystepuje) do mojej e46 330D. Bede kupowal na allegro bo jak porownalem ze sklepami moto to 100 do nawet 200zl taniej (nie mowiac o serwisie gdzie chca 550zł). No ale przejdzmy do mojego pytania: doradzcie jakiej firmy kupic, w ofercie sa m.in.:

MaxGear - siakieś niemieckie o ktorych nie slyszalem wczesniej za 110zł

Optimal - ~200zł

Meyle - ~190zł

SKF- ~300zł

 

Oczywiscie sklanialbym sie do SKF bo mam do tego najwieksze zaufanie ale moze mozna zaoszczedzic stowke i przeznaczyc ja na cos innego jesli pozostale sa tez dobre. Duzo na forum pisalo sie o czesciach Meyle... macie jakies doswiadczenia? Co byscie wzieli do siebie i co wkladaliscie do tej pory?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolego ggrze

Sorki ze tak pozno odpowiadam. Z tym lozyskiem to jest tak ze powyzej 50 km/h wyje jak diabli. Przy skrecie w jedna strone troche cichnie a w druga albo huczy z takim samym natezeniem albo mocniej. U mnie na 99,9(9) % jest to przód/lewa strona. Kupilem lozysko firmy Meyle (chcialem Najbardziej SKF ale slyszalem pozytywne opinie o Meyle a ponad 100zł roznicy przeznacze na cos innego). Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam , chciałbym odświeżyć temat bo też chcę zmienić piaste z łozyskiem u siebie na Meyle i prosiłbym autora o odpisanie czy po dwóch latach łożysko nie zaczęł wyć. Miałem tarcze hamulcowe meyle i po pół roku się wygieły..... :nienie:
330d,yzfr6,yz250, INPA-Darmo sprawdzę/pomogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Meyle co prawda w dwóch litrach ale zero problemów. A co do kupowania części takich jak szły na pierwszy montarz ,to myśle ze to do konca nie najlepsze rozwiązanie .Bo np u mnie amortyzatory fabrycznie był firmy Delphi :duh:

U mnie był sachs i po 12 latach sprawuje się bardzo dobrze. Nie wiem czemu odradzasz taki montaż. Chyba nie ma co poprawiać fabryki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

DO BMW - tylko FAG - pierwszy montaż - jakość też najwyższa z wszystkich producentów - zdecydowanie lepiej niż

w SKF (poza tym w SKF często się zdarza, że w kartonie są produkty FAG). Najlepsza firma produkująca łożyska

i piasty kół nie tylko do BMW. Poza tym cenowo też przeważnie wygląda lepiej niż SKF (FAG piasty znajdziesz też

w opakowaniach Ruville, więc jeżeli cena niższa to bierz Ruville).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaxGear - siakieś niemieckie o ktorych nie slyszalem wczesniej za 110zł - najgorszy chinczyk na rynku

Optimal - ~200zł - polski produkt sredniej jakosci

Meyle - ~190zł - niemiecko-chinski produkt sredniej jakosci

SKF- ~300zł - europejski produkt dobrej jakosci , najwyzsza polka SKF Ruvile i FAG takie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.