Skocz do zawartości

Spalanie na autrostradach przy prędkościach >160kmh


Zbir

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Heh przeczytałem i doszedłem do wniosków że diesle więcej palą od benzyniaków na autostradach :)

 

ja podam swoje przy 120-130 5l przy 160-170 6,5l , przy 250 (czyli pedał w podłoge ) spalanie mi wyszło 10,5 l

 

ostanio zrobiłem trase 3800 km na 240 litrach czyli spalanie wyszło 6,3 l komp pokazał 6,2l , 60% autostrad , 40 % zwykłych , krętych i górzystych, jakieś 2h stania w korkach , jazda na klimie

 

jakie masz auto, uzupełnij profil!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
e46 330i trasa Poznań - Monachium 4 osoby i bagaże. Prędkość od 130 - 240km/h. Dużo kickdownów, ogólnie bardzo szybko spalanie ok 14l/100km. Trasa powrotna o wiele spokojniej prędkości 130 - max 220km/h, trochę jazdy na tempomacie, spalanie 12.5l/100km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trasa Brzesko - Wrocław na A4 (około 330km). Przejechana w 2h 15 min - trasa dosyć pusta na szczęście. Prędkości około 150 do 190 - 200 (oczywiście na odcinku za płatnym odcinkiem A4 do Wrocławia)

BMW e39 525D (4 osoby na pokładzie)

spalanie wychodziło 7,0-7,2l (spalanie na kompie pokazuje prawidłowo).

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj przejechalem dosc dluga trase po autostradzie. Tam, gdzie nie bylo ograniczen i ruch na to pozwalal jechalem 190-210. Gdzie byly ograniczenia, tam sie ich trzymalem (z dopuszczalnym zapasem 20 km/h :wink: ). Droga byla fajna, ale z drugiej strony bylo duzo wzniesien (jazda pod gore z predkoscia 200km/h - spalanie >20l/100km) - z drugiej strony byly i zjazdy z gory, gdzie mozna bylo jechac 180 i hamowac silnikiem ;) . Ruch nie byl zbyt duzy, ale nie na tyle maly, zebym mogl np. wlaczyc tempomat.

Ostatni wynik sie pogorszyl (i spalanie tez wzroslo mimo gorszej sredniej predkosci), bo stalem w korku, poza tym zjechalem z autostrady do jakiejs wioski na zakupy.

 

Oto wyniki:

 

 

Legenda:

Abfahrt - godzina wyjazdu

Fahrtdauer - czas trwania jazdy

gefahren - ile km przejechalismy

Geschw. - srednia predkosc

Verbrauch - zuzycie

 

 

http://img6.imageshack.us/img6/5490/img4622m.jpg

 

http://img6.imageshack.us/img6/8097/img4623m.jpg

 

http://img6.imageshack.us/img6/6069/img4626p.jpg

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo że rośnie.

gdy jadę autostradą >200km/h to chwilowe spalanie jest ~15l/100km. średniej nigdy z samej autostrady nie mierzyłem.

z całej trasy (~420km) wychodzi wtedy średnia 7.5l/100km (autostrady ~110km), gdy jadę podobną trasę bez autostrady (czyli prędkość do 160km/h), średnia ~95-100km/h, to spalanie wychodzi max 6l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze mieszkam teraz w Niemczech to moge podac tylko spalanie po autostradach i cyklu mieszanym na tym terenie. Tak wiec E36/5 silnik M43B19 spalanie srednie w/g komputera:

-autostrada predkosc 130km/h 6,7L

160km/h 7,8L

-cykl mieszany spalanie srednie 6,9L

Rekin Król Szos!

Gaz do kuchenki nie do samochodu a na prąd to odkurzacz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam po dwoch tygodniach uzytkowania mojeg nowego BMW 530d e39 2000r trasa Birmingham - Londyn i spowrotem zrobilem 1300 km moze troszke wiecej wychodzi kolo 9l/100km, okolo 30% to miasto w korkach i jeszcze jedno predkosc przelotowa na autostradzie kolo 160 km/h, z centrum Londynu do domu kolo Birmingham mam 140mil czyli okolo 225km robie w 2godz, auto posiada ASB, no i jest zima, webasto chodzi i korki wiec uwazam ze jest to dobry wynik :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam ze ja co 2 czasami co 3 tygodnie wale trase Rotterdam Kamienna Gora To jest jakies w zaokragleniu 1000 km gdzie 2 stowy Nl i stowa Pl reszta gebelsy wiec ogien No i staram sie trzymac 160 caly czas ale wiadomo czasami zjade do 100 jak mnie cos przychamuje a czasami jak jakis kozak sie trafi to deptam i 220 wiec srednie mi wychodzi 13 litrow benzyny czasami 15 Teraz na swieta wracalem dosc zaladowany i na pierwszym baku zrobilem tylko 420 km i zjazda na stacje Na nastepnym bylo juz 500 bo bez swirowania takze stwierdzam ze beemka nie jest autem ktore ma sie do zwyklego uzywania Jezeli decydujesz sie na BMW niemozna patrzec na spalanie Jak jezdze tam po autostradach to caly czas 12 litrow bo korki itd W Pl miasto przy normalnej jezdzie tez okolo 12 przy deptaniu dovhodzi do 17 litrow benzyny nie LPG Wymienilem sonde i nic to nie dalo takze... kocham ja taka jaka jest ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łódź-katowice

poza czestochowa predkosc nonstop 160-200 na pokładzie 4 osoby plus bagaż 10 l lpg/100 km

 

200km to troche za mały dystans zeby pomiar był wiarygodny. Wielozawór w LPG różnie odbija, raz ci wejdzie 20 innym razem 22 l

Zbir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, oczywiście autostrada w Niemczech prędkość 160-180 km/h i moim zdaniem spalanie przyzwoite 10-11l Pb/100km. :cool2:

Najlepsze jest to że przy takiej prędkości można śmiało docisnąć pedał gazu i auto nadal ma zapas mocy :mrgreen: ... I w TVN Turbo byśmy już byli "Piratami drogowymi"... :mad2: :mad2: :mad2:

'Wiadomo, ze taki a taki pomysł jest nie

do zrealizowania. Ale żyje sobie jakiś

nieuk, który o tym nie wie. I on właśnie

dokonuje tego wynalazku.'

Albert Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa warszawa-gdansk srednia predkosc wg komputera 110km ale wiadomo w aucie sie nie pali wiec byly postoje :mad2: maks predkosc wg nawigacji 230 km/h ogolnie spieszylo mi sie :twisted:

Spalanie-14 l lpg

powrot na benzynie i wyszlo 13 l

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

częstochowa bratysława spalanie 11.8 jazda w okolicach 160-180 4 osoby, bagaż

bratysława częstochowa (przez Brno-Olomuc) gdzie się dało 160 i więcej, spalanie 12.5 4 osoby bagaż

częstochowa (przez katowice) wrocław 4 osoby bagaż prędkości momentami i 250 spalanie 18 litrów

wrocław (przez katowice) częstochowa 160 na tempomacie 4 osoby bagaż, spalanie 10.8 (jazda prawie emerycka bardzo powolne przyspieszania, hamowanie silnikiem, jazda bez przyjemności zmiany biegów przy 2 tysiącach obrotów czasem 2.5)

olkusz opole (na tempowmacie do 140 jazda jw) 9.7

opole olkusz (wyścig z jakimś lancerem prędkości w okolicy 200 cały czas) 21 litrów jazda bardzo agresywna

po co komu porsche skoro można sobie pośmigać Bunią :D


Zmienione specjalnie dla Kolegi z forum :D


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
E90 2.0 D 163 kM spalanie z kompletem pasażerówi boksem na dachu w zimę przy prędkościach od 150 do 200 km/h ( z boksem boję się jeździć szybciej niż 200 ) wychodzi 7.5 litra, natomiast E60 3.0 D 218 kM w tych samych warunkach ( właściwie to w każdych) 2,5 litra więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.