Skocz do zawartości

Jakie gumy na 17"


melon115

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mobile. Mam pytanko apropo opon do mojej 320d. Jestem właśnie na kupnie alu 17" i tutaj pierwszwe moje pytanie czy jest to odpowiednia wielkość mam tu na mysli nasze kochane drogi.

A drogie moje pytanie dotyczy doboru odpowiednich opon chodzi mi tu o producenta to raz ale takrze o wymiary które bardziej komfortowe ?

Czy na przód wezsze moze ? czekam na wasze sugestie i rady zadowolonych badz własnie nie zadowolonych uzytkowników którzy tez mieli taki problem....

 

Pozdro.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na słupku masz napisane jakie opony do jakiego rozmiaru felgi na 17' jak się nie mylę będzie 225/45/r17 i tego bym się trzymał.

Ja miałem ten dylemat jakieś 2 miesiące temu jak kupowałem i powiem ci ze kolega z niemiec przywiózł mi oponki dunlop sport 9000 mtv albo mfs jakoś tak, są wzmacniane i można na niej jechać po przebiciu.

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img10.imageshack.us/img10/6586/sdc11591.jpg

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img5.imageshack.us/img5/3155/sdc11594.jpg

tylko ja niestety dostałem 215/40/r17 czyli węższe i niższe bo wysokość (40 to nie 40mm tylko procent z szerokości) nie jest tragicznie trochę twardo trzeba uważać ale jestem przekonany że jakbym miał 225/45 rant felgi byłby dobrze chroniony i byłyby wyższe przez co mniej twardo bym jeździł.

 

A co do stanu polskich dróg no cóż bez komentarza ale przy 17-stce alu musisz uważać nie ma bata z respektem omijać kanały i zwalniać przed progami,torami,krawężnikami itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie włożysz opony to zależy od felg które kupisz.

Bierz jakieś 7 -7,5 cala szerokie i dobrym ET.

 

Jak chcesz komfort to pakuj 15' 205/60/15.

Chcesz wygląd to zakładaj 17' 205/50/17 lub 225/45/17.

 

Ja się skłaniam ku węższym.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E36 mam identyczne felgi jak kolega Marcin222 tylko na oponkach Continental SportContact 225/45 R17

i założę się że jeździ się Tobie na nich wyśmienicie :) ja nie narzekam ale następne będą na 100% wyższe a co do szerokości pomyśle czyli albo 215/45 a najprawdopodobniej takie jak powinny byc 225/45

 

Jedno mnie zastanawia bo się stanowczo nie zgodzę na opinie kolegi wyżej " załóż 205 szeroką i wysoką na 55". Dlaczego, bo co z rantem? jak ochornić rant felgi jak założysz 205 szeroką oponę? dobra będzie wysoka i w miarę chronić felgę przed tąpnięciem no a rant :? mi na początku ktoś zaproponował 205 jak to usłyszeli moi "oponiarze" to padli ze śmiechu..

u mnie na zdjęciu jak się dobrze przypatrzeć to rant jest na styk chroniony oponą to sobie nie wyobrażam "laczka" 205

zakładaj 225/45/r17 i śmigaj

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E36 mam identyczne felgi jak kolega Marcin222 tylko na oponkach Continental SportContact 225/45 R17

i założę się że jeździ się Tobie na nich wyśmienicie :) ja nie narzekam ale następne będą na 100% wyższe a co do szerokości pomyśle czyli albo 215/45 a najprawdopodobniej takie jak powinny byc 225/45

 

Jedno mnie zastanawia bo się stanowczo nie zgodzę na opinie kolegi wyżej " załóż 205 szeroką i wysoką na 55". Dlaczego, bo co z rantem? jak ochornić rant felgi jak założysz 205 szeroką oponę? dobra będzie wysoka i w miarę chronić felgę przed tąpnięciem no a rant :? mi na początku ktoś zaproponował 205 jak to usłyszeli moi "oponiarze" to padli ze śmiechu..

u mnie na zdjęciu jak się dobrze przypatrzeć to rant jest na styk chroniony oponą to sobie nie wyobrażam "laczka" 205

zakładaj 225/45/r17 i śmigaj

pozdro

 

A zanotował kolega że felgi występują w rożnych szerokościach.Bo jak dla mnie to dotychczas właśnie 205/50/17 były dobrym kompromisem pomiędzy prowadzeniem, oporami i trzymaniem. Tyle że felga wówczas 7 - 7,5 cala a nie 8 jak do 225/45/17.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E36 mam identyczne felgi jak kolega Marcin222 tylko na oponkach Continental SportContact 225/45 R17

i założę się że jeździ się Tobie na nich wyśmienicie :) ja nie narzekam ale następne będą na 100% wyższe a co do szerokości pomyśle czyli albo 215/45 a najprawdopodobniej takie jak powinny byc 225/45

 

Jedno mnie zastanawia bo się stanowczo nie zgodzę na opinie kolegi wyżej " załóż 205 szeroką i wysoką na 55". Dlaczego, bo co z rantem? jak ochornić rant felgi jak założysz 205 szeroką oponę? dobra będzie wysoka i w miarę chronić felgę przed tąpnięciem no a rant :? mi na początku ktoś zaproponował 205 jak to usłyszeli moi "oponiarze" to padli ze śmiechu..

u mnie na zdjęciu jak się dobrze przypatrzeć to rant jest na styk chroniony oponą to sobie nie wyobrażam "laczka" 205

zakładaj 225/45/r17 i śmigaj

pozdro

 

A zanotował kolega że felgi występują w rożnych szerokościach.Bo jak dla mnie to dotychczas właśnie 205/50/17 były dobrym kompromisem pomiędzy prowadzeniem, oporami i trzymaniem. Tyle że felga wówczas 7 - 7,5 cala a nie 8 jak do 225/45/17.

 

Pozdr

 

no powiedzmy że prawie się zgodzę :) ale ja mam taki rozmiar tych felg BMW 3 ET 35 17" 7.5J i mam 215/40 a powinno być 225/47. Więc czy od razu te pół cala sprawia że można zakładać o tyle węższe opony? jeże;i tak to zwracam honor.

Ale i tak uważam, że to temat szeroka rzeka bo wg mnie tak naprawdę powinno się zakładać felgi o taki osadzeniu jak fabryka przewiduje generalnie z delikatną tolerancją i wtedy szukać odpowiednich opon z reguły również wg wymiarów fabrycznych. dlaczego? najlepiej pasują nie bez kozery je sobie wymyślili. I przekłamania na liczniku są niewielkie.

Każda inna felga z innymi parametrami wymaga indywidualnego dopasowania opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E36 mam identyczne felgi jak kolega Marcin222 tylko na oponkach Continental SportContact 225/45 R17

i założę się że jeździ się Tobie na nich wyśmienicie :) ja nie narzekam ale następne będą na 100% wyższe a co do szerokości pomyśle czyli albo 215/45 a najprawdopodobniej takie jak powinny byc 225/45

 

Jedno mnie zastanawia bo się stanowczo nie zgodzę na opinie kolegi wyżej " załóż 205 szeroką i wysoką na 55". Dlaczego, bo co z rantem? jak ochornić rant felgi jak założysz 205 szeroką oponę? dobra będzie wysoka i w miarę chronić felgę przed tąpnięciem no a rant :? mi na początku ktoś zaproponował 205 jak to usłyszeli moi "oponiarze" to padli ze śmiechu..

u mnie na zdjęciu jak się dobrze przypatrzeć to rant jest na styk chroniony oponą to sobie nie wyobrażam "laczka" 205

zakładaj 225/45/r17 i śmigaj

pozdro

 

A zanotował kolega że felgi występują w rożnych szerokościach.Bo jak dla mnie to dotychczas właśnie 205/50/17 były dobrym kompromisem pomiędzy prowadzeniem, oporami i trzymaniem. Tyle że felga wówczas 7 - 7,5 cala a nie 8 jak do 225/45/17.

 

Pozdr

 

no powiedzmy że prawie się zgodzę :) ale ja mam taki rozmiar tych felg BMW 3 ET 35 17" 7.5J i mam 215/40 a powinno być 225/47. Więc czy od razu te pół cala sprawia że można zakładać o tyle węższe opony? jeże;i tak to zwracam honor.

Ale i tak uważam, że to temat szeroka rzeka bo wg mnie tak naprawdę powinno się zakładać felgi o taki osadzeniu jak fabryka przewiduje generalnie z delikatną tolerancją i wtedy szukać odpowiednich opon z reguły również wg wymiarów fabrycznych. dlaczego? najlepiej pasują nie bez kozery je sobie wymyślili. I przekłamania na liczniku są niewielkie.

Każda inna felga z innymi parametrami wymaga indywidualnego dopasowania opony.

 

Podpisuję się obiema rękami - masz absolutną rację co do rozmiarów opon przeznaczonych dla konkretnych aut (właściwie opon, felg i et). Tyle że 205/50/17 występowała w e46 jako dedykowana (choć być może tylko jako zimówka dla trzylitrówek).

 

co do różnicy w szerokości obręczy: pół cala to przecież około 12-13 milimetrów szerokości. 205 na feldze 7" mniej chroni ranty od 225 na feldze 7,5" ale ta druga powinna byc założona na 8". Wówczas jest jeden cal różnicy, czyli 25,4 mm, czyli więcej niz różnica w szerokości pomiędzy 205 a 225.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do E46 BMW przewidziano trzy konfiguracje felg 17 calowych:

1) 7 cali szerokości ET47, opona 205/50R17 - felgi stalowe z założenia na zimę ;

2) 8 cali szerokości, opona 225/45R17 - seryjnie montowane w trzylitrówkach;

3) 7,5 cala na przód z oponą 225/45R17 i 8,5 cala na tył z oponą 245/40R17 - chyba tylko M-pakietowe.

ET alusów nie pamiętam, jaśli mój opis jest nieprawdziwy to proszę o poprawienie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec z tego co piszecie koledzy to sporo osob proponuje wlasnie 225/45, ja jednak mam troche watpliwosci co do stanu naszych drog :D Efekt PIEKNY napewno.

 

jeszcze pytanie apropo jakiego producenta opony w takim przypadku ?

 

ja mam i pomykam az huczy. zakladaj i sie nie zastanawiaj.

DOP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pytanie apropo jakiego producenta opony w takim przypadku ?

 

Pewno nie będę oryginalny ale sam jestem na etapie zakupu nowych gum, zdecydowałem się na 225/45 R17 co z tego wyjdzie okaże się. A co do producenta opon, jestem troszkę staroświecki, i wolę się troszkę wykosztować ale mieć pewność że moje ogumienie mnie nie zawiedzie i da mi maksimum bezpieczeństwa... Mój wybór padł na Michelin Pilot Sport 2

http://www.opony.com/opony/45796_michelin_pilot_sport_2.html

Teraz tylko czekam na kolejny zadatek z pracy i trzeba będzie się pozbyć sowitej ilości stówek :mad2: Nie wiem tylko jak jest z wytrzymałością tej opony... Ale w końcu to Michelin więc nie powinno być tragicznie :norty:

 

Oczywiście jak ktoś ma inne sugestie to z zaciekawieniem wysłucham, wszak kupić jest łatwo...

 

Pozdrawiam :modlitwa:

'Wiadomo, ze taki a taki pomysł jest nie

do zrealizowania. Ale żyje sobie jakiś

nieuk, który o tym nie wie. I on właśnie

dokonuje tego wynalazku.'

Albert Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jak ja wybieram opony.

1) szukam testów opon w interesującym mnie rozmiarze;

2) sprawdzam które wypadły najlepiej;

3) weryfikuję z ocenami użytkowników na jakimś portalu oponiarskim;

4) szukam w mojej okolicy najtańszej oferty jeśli cena jest zaporowa to biorę następną, która wypadła dobrze w testach i wracam do pkt. 3;

5) jadę oobejrzeć opony i sprawdzić czy wszystkie są z tej samej fabryki i wyprodukowane w tym samym czasie;

6) kupuję i jestem zadowolony.

Dlaczego sprawdzam czy wszystkie są wyprodukowane w tym samym czasie - bo kiedyś miałem przypadek, że różnica w obwodzie dwóch identycznych opon wyprodukowanych w róznym czasie dochodziła do 2cm i auto mimo sprawnego w 100% zawieszenia sciągało delikatnie w jedną stronę (Nie było to BMW).

W tym roku wybór padł na BRIDGESTONE POTENZA RE050A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam mam tutaj dwa rodzaje felg i chciałbym się dowiedzieć jak bedzie moja bunia na nich wyglądała czy jest ktoś w stanie to przerobić jakoś ? Zastanawiam się nad 16'' lub 17'' i sam nie wiem co wybrać bo te drogi doprowadzają mnie do szału a 17 była by pewnie ładniejsza. Druga sprawa to gdzie mogę znaleść tą felgę podobną do starych bbs-ów ? Przyjmę różne oferty felg i opon :) http://img08.allegroimg.pl/photos/oryginal/10/62/80/60/1062806081- te mi się bardziej podobają tylko ciekawe jak będą wyglądałyu na moim aucie. ewentualnie te też mogą być:http://img08.allegroimg.pl/photos/oryginal/10/43/98/47/1043984732I jeszcze zdjęcie auta:

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-06/9b573cd8.jpgI oczywiście jakie et proponujecie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytaj nikogo jak będzie Twój samochód wyglądał bo to Ty będziesz tym jeździł i Tobie ma się podobać. Jak poszukasz po forum, albo po Alledrogo to na pewno znajdziesz zdjęcia E46 na takich felgach - to popularne wzory. Co do BBS-ów to jest ich dużo różnych wzorów, nie podałeś o jakie Ci chodzi.

 

To samo z rozmiarem - jedni mówią że na nasze drogi 16 cali to max, tymczasem ja od 3 lat nie miałem felg mniejszych niż 18 cali (na lato oczywiście) i jeździłem normalnie na codzień.

 

A ET się nie proponuje tylko dobiera wg katalogów aplikacyjnych felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.