Skocz do zawartości

Jak sprawdzić przebieg km? w E39 530 d?


Marekkg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Proszę o info...jak sprawdzić autentyczny przebieg?

jak to sprawdzić? co musze mieć?jakis program? szukalem wszędzie, ale nic nie znalazłem :(

wiem, że z kluczyka?również moduł świateł? ALE JAK TO SPRAWDZIĆ?

 

Bardzo proszę Was o podpowiedź.

Edytowane przez Marekkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Jak ktos zrozumie Twojego posta to bedzie dobrze.

Napisz to jeszcze raz, ale tak żeby wszyscy zrozumiieli, bo czytając Twoje pierwsze zdania, nikt nie będzie dalej tego czytał.

 

EDIT: :cool2: :clap: :clap:

 

Pozdro

Edytowane przez bosy
003.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos zrozumie Twojego posta to bedzie dobrze.

Napisz to jeszcze raz, ale tak żeby wszyscy zrozumiieli, bo czytając Twoje pierwsze zdania, nikt nie będzie dalej tego czytał.

 

Pozdro

 

poprawiłem

dzięki za uwagę/podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Proszę o info...jak sprawdzić autentyczny przebieg?

jak to sprawdzić? co musze mieć?jakis program? szukalem wszędzie, ale nic nie znalazłem :(

wiem, że z kluczyka?również moduł świateł? ALE JAK TO SPRAWDZIĆ?

 

Bardzo proszę Was o podpowiedź.

mozesz to sprawdzic na komputerze,czesto ludzie pisza årzebieg autentyczny sprawdzany w aso i tp ,jezeli licznik cofal ktos kto sie zna i niecofna na mniej jak juz bylo odnotowane po np przegladzie to niema mozliwosci tego sprawdzic,natomiest jezeli robil ktos kto wchodzil tylko na licznik a na np.swiatlach czy imobilajzerze zostawil poprzedni to bedzie widoczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Proszę o info...jak sprawdzić autentyczny przebieg?

jak to sprawdzić? co musze mieć?jakis program? szukalem wszędzie, ale nic nie znalazłem :(

wiem, że z kluczyka?również moduł świateł? ALE JAK TO SPRAWDZIĆ?

 

Bardzo proszę Was o podpowiedź.

mozesz to sprawdzic na komputerze,czesto ludzie pisza årzebieg autentyczny sprawdzany w aso i tp ,jezeli licznik cofal ktos kto sie zna i niecofna na mniej jak juz bylo odnotowane po np przegladzie to niema mozliwosci tego sprawdzic,natomiest jezeli robil ktos kto wchodzil tylko na licznik a na np.swiatlach czy imobilajzerze zostawil poprzedni to bedzie widoczne

 

wiem, że mozna sprawdzić,...ale jak? co muszę mieć..poza laptopem :)

czy macie jakiś sposób?wiem,ze jest sposób wejścia laptopem pod jakies pin-y. Ale nie znam takiego "kogoś" kto może sprawdzić :(

a mam na "oku" 530d i niby ma 270 000 km :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Proszę o info...jak sprawdzić autentyczny przebieg?

jak to sprawdzić? co musze mieć?jakis program? szukalem wszędzie, ale nic nie znalazłem :(

wiem, że z kluczyka?również moduł świateł? ALE JAK TO SPRAWDZIĆ?

 

Bardzo proszę Was o podpowiedź.

mozesz to sprawdzic na komputerze,czesto ludzie pisza årzebieg autentyczny sprawdzany w aso i tp ,jezeli licznik cofal ktos kto sie zna i niecofna na mniej jak juz bylo odnotowane po np przegladzie to niema mozliwosci tego sprawdzic,natomiest jezeli robil ktos kto wchodzil tylko na licznik a na np.swiatlach czy imobilajzerze zostawil poprzedni to bedzie widoczne

 

wiem, że mozna sprawdzić,...ale jak? co muszę mieć..poza laptopem :)

czy macie jakiś sposób?wiem,ze jest sposób wejścia laptopem pod jakies pin-y. Ale nie znam takiego "kogoś" kto może sprawdzić :(

a mam na "oku" 530d i niby ma 270 000 km :?:

jezeli zrobione jest fachowo niesprawdzisz,jezeli pominieto cos przy ewentualnym cofaniu nieznajdziesz,jesli si eniemyle to 1999 roku bylo w dwu miejscach tj.licznik i imobilajzer a po99 w czterech,znam takie przypadki ze w bmw kontrolowano przekrecone liczniki i niewychodzilo nawet wypisywali takie swiadectwo i smieli sie ci co wiedzieli,powiedza ci ze wiedza kase wezmo ale pewnosci niebedziesz mial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że mozna sprawdzić,...ale jak? co muszę mieć..poza laptopem

czy macie jakiś sposób?wiem,ze jest sposób wejścia laptopem pod jakies pin-y. Ale nie znam takiego "kogoś" kto może sprawdzić

a mam na "oku" 530d i niby ma 270 000 km

 

Oprócz laptopa musisz posiadać Interfejs diagnostyczny(z pinami lub gotową wtyczką) i odpowiedni do tego program np. Carsoft,INPA itp., ja posiadam taki interfejs oraz program Carsoft ale z tego co sie orientuje to właśnie ten program pobiera dane z modułu LCM i jeśli było w nim grzebane fachowo to nie wykryje nic podejrzanego chyba że ktoś wchodził tylko na licznik i nie skorygował LCM

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfrontacja ksiazki serwisowej z zapisami ASO BMW, chyba pewniejszej opcji nie ma.

 

Czemu piszesz niby 270 tys km ? jesli cos budzi twoje podejrzenia ze przebieg jest cofany to zrob jak pisalem powyzej, chyba ze to made in italy ....

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Chodzi chyba o carsofta z interfejsem ?

 

Ale jeśli go nie posiadasz to koszt zakupu tylko w celu odczytania przebiegu jest zbyt wysoki?

 

A jeszcze może się okazać ,że u ciebie nie odczyta.

 

w LCM jest podany przebieg i cwaniaczki nie zawsze go zmieniają bo to jest bardziej kosztowne niż cofnięcie samego licznika.

 

Ale ja bardzo w to wątpię , że właściciel tego autka pozwoli ci podłączyć jakieś " zabawki " do swojego autka.

Ja bym się raczej nie zgodził.

 

Czyli pozostaje tylko ASO.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że mozna sprawdzić,...ale jak? co muszę mieć..poza laptopem

czy macie jakiś sposób?wiem,ze jest sposób wejścia laptopem pod jakies pin-y. Ale nie znam takiego "kogoś" kto może sprawdzić

a mam na "oku" 530d i niby ma 270 000 km

 

Oprócz laptopa musisz posiadać Interfejs diagnostyczny(z pinami lub gotową wtyczką) i odpowiedni do tego program np. Carsoft,INPA itp., ja posiadam taki interfejs oraz program Carsoft ale z tego co sie orientuje to właśnie ten program pobiera dane z modułu LCM i jeśli było w nim grzebane fachowo to nie wykryje nic podejrzanego chyba że ktoś wchodził tylko na licznik i nie skorygował LCM

 

moi Koledzy,

co do auta raczej jestem pewny, ponieważ ten kolega był pierwszym właścicielem w Polsce jeździł 1/2 roku następnie sprzedał w Kołobrzegu...ten ktoś jeździł 1 rok i miał małą stłuczkę i tak znów trafiło do 1 właściciela :D .Osobiście nie interesuje mnie za ile.Inetersuje mnie to, że auto nie kryje niespodzianek..a to jest dla mnie najważniesze.Ale sami wiecie jak to jest z tymi przebiegami. Chciałbym wiedzieć ile ma przejechane..prawdziwy przebieg...bo to świadczy później o pozostałych podzespołach np.pompa,ukł.jezdny

 

PS.

bonzo320i - możesz pomóc mi sprawdzić ten temat? jestem również z Kołobrzegu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że mozna sprawdzić,...ale jak? co muszę mieć..poza laptopem

czy macie jakiś sposób?wiem,ze jest sposób wejścia laptopem pod jakies pin-y. Ale nie znam takiego "kogoś" kto może sprawdzić

a mam na "oku" 530d i niby ma 270 000 km

 

Oprócz laptopa musisz posiadać Interfejs diagnostyczny(z pinami lub gotową wtyczką) i odpowiedni do tego program np. Carsoft,INPA itp., ja posiadam taki interfejs oraz program Carsoft ale z tego co sie orientuje to właśnie ten program pobiera dane z modułu LCM i jeśli było w nim grzebane fachowo to nie wykryje nic podejrzanego chyba że ktoś wchodził tylko na licznik i nie skorygował LCM

 

moi Koledzy,

co do auta raczej jestem pewny, ponieważ ten kolega był pierwszym właścicielem w Polsce jeździł 1/2 roku następnie sprzedał w Kołobrzegu...ten ktoś jeździł 1 rok i miał małą stłuczkę i tak znów trafiło do 1 właściciela :D .Osobiście nie interesuje mnie za ile.Inetersuje mnie to, że auto nie kryje niespodzianek..a to jest dla mnie najważniesze.Ale sami wiecie jak to jest z tymi przebiegami. Chciałbym wiedzieć ile ma przejechane..prawdziwy przebieg...bo to świadczy później o pozostałych podzespołach np.pompa,ukł.jezdny

 

PS.

bonzo320i - możesz pomóc mi sprawdzić ten temat? jestem również z Kołobrzegu :D

 

 

Szczerze mowiac to przebieg nie ma nic od zurzcia, mogl wlac 2 razy syf do baku i co ci da przebieg nawet 80 tys :)

 

Rozumie ze autko nie bylo serwisowane w ASO, w takim wypadku raczej nie da sie sprawdzic przebiegu, chocby w Gliwicach robia w E39 przebieg w calosci, kazdy element gdzie jest zapisany co mozna sprawdzic na ich stronie www ( kiedys nawet to pokazywali w wiadomosciach albo teleexpresie ta ich strone ).

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że nie było serwisowane w ASO...najbliższy ASO BMW chyba jest w Bendargowie obok Kołbaskowa...a więc pewnie w okolicznym warsztacie :D

no, ale sam wiesz...ASO to koszta...a każdy z tym liczy się.

Silnik podobno pracuje super,zawieszenia również..tylko chciałbym wiedzieć ile tak naprawde ma przejechane...tak dla siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W LCM (moduł świateł) zapisane są numer VIN i przebieg z przybliżeniem bodajże 50 km... Jak ktoś zmieni przebieg - powiedzmy - nieprofesjonalnie, to przy przebiegi na desce zaświeci się kropka, tzw. "manipulation piont", która informuje o niezgodność przebiegów zapisanych w tych miejscach, w których jest zapisywany... A z tego co wiem jest w LCM (moduł świateł), zegarach, EWS (moduł immobilizera) i jeszcze chyba gdzieś...

 

pozdrawiam

 

thenygoos

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta kropka to prawda :) Zapaliłą mi sie ona jak dla zabawy bawiłem sie tacho box i co smiesznijsze zmoinił przebieg w lcm a w zegarach nie tak dla testu zminiłem chyba o 200km zeby sprawdzic czy to cos dziła i zadziłało tylko na LCM I pózniej sie głowiłem dlaczego ta kropka sie pojawiła bo wczesniej jej nie było :) ALe jak pójdzie wszytko oki i w e wszytkich modułach sie skreci to kropki nie bedzie :)

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy..zgadzam się, że po przekręceniu kluczy 1 pozycja itd.pojawia sie kropka przy przekręconym przebiegu...ale chyba :?: tylko w E34? czy rownież tak wygląda w E39?

Ta opcja jest rownież w E39? jak kropka...to mieszane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebieg zapisywany jest miedzy innymi:

-zegary

-LCM - modol switel

-ASB - skrzynia automatyczna

- ???? gdzie jeszcze?

 

niestety jesli zabiora sie za temat dobrzy magicy to nie ma opcji zeby sprawdzic jaki jest faktyczny przebieg, pozostaje tylko konfrontacja z baza w ASO, ale tam moze byc np ostatni wpis z przed 2 -3 lat i wtedy pozostaje wrozenie z fusow

528iA Touring pali srednio:

http://images.spritmonitor.de/166705_5.png LPG/Pb95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebieg zapisywany jest miedzy innymi:

-zegary

-LCM - modol switel

-ASB - skrzynia automatyczna

- ???? gdzie jeszcze?

 

niestety jesli zabiora sie za temat dobrzy magicy to nie ma opcji zeby sprawdzic jaki jest faktyczny przebieg, pozostaje tylko konfrontacja z baza w ASO, ale tam moze byc np ostatni wpis z przed 2 -3 lat i wtedy pozostaje wrozenie z fusow

 

??? = EWS (moduł immobilizera).

 

Radzę uważniej czytać temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak to już są 4 miejsca :)

ale teraz jak dobrać się do tego? macie jakiś soft?oprogramowanie,aby to zweryfikwać/sprawdzić?

przecież musi być sposób..no może nie na 100%, ale 99% :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewny czy inpa nie pokazuje przebiegu z danego modułu jak sie klikni informacje o sterowniku, ale nigdy nie zwróciłem na to uwagi.

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IKE/KOMBI, EWS, EGS, LCM, dla E53/E83 także VTG.

Natomiast zawsze da się sprawdzić czy EWS był zmieniony, nie widziałem jeszcze samochodu w którym ktoś dobrze "skorygował" jak to się mawia, EWS.

PASoft 1.40 z oprogramowania doskonale nadaje się do takiego sprawdzenia, starsze niestety nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.